Sisukord
Korvpall
Tänane leht
13.10.2016
Eesti Parts peab kontrollikotta tööle saamiseks läbi käima katsumuste tee Vastne tee vajab remonti PPA asub looma transkriptsiooni tarkvara Õiguskantsler laidab konstitutsioonikohtu loomise mõtet Sõit luurelennukiga on nagu kõrgtehnoloogiline lõbustuspark Unistus ühtsusest – kongressi järel on SRR* asemel SSRR* (2) Maaklerite salajane andmebaas sattus uurimise alla (2) Majandus Maagia või kuritegu: paljastumas on Eesti läbi aegade suurim idupettus (10) Telefonide väljavahetamine ei aidanud Välismaa Saksamaa lõpetab ELi migrantide lahke toetamise Saksamaal rünnakut plaaninud süürlast aitasid tabada kaasmaalased Eesti ei soovi uusi pabertiigreid Makedooniat ootab detsembri alguses tõehetk Kool annab Keenia lapspruutidele vabaduse Persoon: mees, kes hülgas Donald Trumpi Arvamus Tarmo Noop: piirikaubandusel ei tohi lasta kasvada! (4) Aivar Voog, Katrin Männaste, Julia Aru: kuidas me soomlaste eeskujul vodkaturistideks hakkasime Andrus Loog: kas meil on vaja arsti või piisab dr Google’st? (4) Juhtkiri: paber kannatab kõike Aivar Aotäht: tahan maksta rändluse eest (2) Postimees 1905. aastal: kas rahva hääl maksab? Päeva karikatuur: EASi rahamägede saatus Kultuur Healoomulise hedonismi sümptomid Kirjandus kui pettus – Elena Ferrante lugu Kas Ott Sepp ajas oma uue huumorikavaga publiku naerma? Sport Naisepeksjast jääpurjetaja juhib koos isaga alaliitu (2) Mardna: dopinguküsimuses tuleks halli tsooni koomale tõmmata (1) Tartu imeline võit varjutas hetkeks mured, aga vigastused sunnivad otsima lisajõudu Ükskõikne MM naftariigi kõrbekuumuses Tarbija Päiksepaneelid asendavad metsatallu viivad elektriliinid Päiksejaamaga metsatalus jääb petrooleumilamp jõude seisma Tartu Raekoja uued kellad jõudsid Tartusse Rasmus Mägi ja Mika Keränen jätsid maha pronksist jäljed Töötukassa lubab: vastse büroo raske uks hakkab kergemalt käima (8) Konrad Mäe saladuses hoitud maalid said avalikuks Kas bussihange on kooskõlas tehnoloogia arenguga? (1) Ülenurme ehitab kitsa kooli suuremaks Kahe õnnetuvõitu tartlase kõrval mängib uues filmis peategelast Tartu ise Vanamutiks kehastumine apteegis käis suurema vaevata Härma kool tegi poistest inimesed Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tartu imeline võit varjutas hetkeks mured, aga vigastused sunnivad otsima lisajõudu

3 min lugemist
Peatreener Gert Kullamäe (paremal) võis käed taeva poole lüüa: Kalev suudeti suurest kaotusseisust alistada. FOTO: Margus Ansu

Valitsev Eesti meister Kalev/Cramo võitis Tartu Ülikooli vastu esimese poolaja 48:29. Tundus, et kõik on tehtud ja mäng liigub oodatud suunas. Kaugel sellest! Pooliku koosseisuga Tartu tuli minut minuti haaval järele ja Gert Dorbeki kaugvise kuus sekundit enne lõppu tõi tartlastele vaimses mõttes ülivajaliku 77:76 võidu.

Tellijale Tellijale

«Eeldasin, et Kalev tuleb teist poolaega pisut kergemalt mängima ja nii läkski. Pidime selle olukorra ära kasutama ja lõpuni uskuma. Poolik koosseis ja vigastused ei tähenda seda, et keegi ei luba mängijatel võidelda. Näljase mängustiiliga on võimalus paljusid asju korvata ja lõpuks meile kuulunud lauavõitlus oli selle heaks näiteks. Arvasin, et seal võib Kalevil päris suur eelis olla,» rääkis Tartu peatreener Gert Kullamäe pärast kohtumist.

Mis saab aga edasi? Eelarve vähenemise tõttu jäi meeskonna pink lühikeseks ja kui vigastusetont kimbutama hakkas, satuti vihma käest räästa alla. Neljanda välismängija palkamine on seega ilmselt vältimatu.

Tartul on mõneks ajaks rivist väljas Kristen Meister (sääremarja venitus), pikemaks ajaks Kent-Kaarel Vene (kaelapiirkonna närvi pitsumine ja võimalik puukborrelioos) ja FIBA Meistrite liiga eelringis hea lauavõitlejana silma paistnud Venky Joisi põlves lõi välja vana kõhreprobleem.

«Kahjuks lõi Venky vigastus välja väga halval ajal, paar nädalat hiljem ei oleks asi nii hull olnud. Siis on paljud teised klubid juba esimesed mehed välja praakinud ja turul liigub neid rohkem,» lisas TÜ korvpallidivisjoni juhi kohusetäitja Ivo Hunt ja kinnitas, et eelarves pisut vangerdusruumi siiski leidub.

12.10.2016 14.10.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto