Sisukord
Uudised
Tänane leht
14.10.2016
Eesti Lugu kahest Lasnamäe kodutust ehk kuidas kohtusid väärkoheldud naine ja mõrvarist mees (3) Loomade varjupaiga vaenlase koer ründas Paljassaares inimesi Uus juht: me ei tea, mida on kulka raha eest tehtud (1) Kultuuritolmu intsident sai lahenduse (9) Liiklusmüra häirib pärnakaid Autoga Ülemiste Citysse pääsemine muutub lähitulevikus raskeks Uus suund: rohkem ajateenijaid ja tipptasemel luure (15) Majandus Øresundi silla rajaja: kriitika muudab Rail Balticu paremaks (2) Idufirmade ideid toetab kolm rahastut Parimate ettevõtjate seas oli vähe üllatajaid Välismaa Osa röövitud koolitüdrukutest pääses vabadusse Pettunud põgenikud naasevad Euroopast kodumaale (5) Eksperdid Kaliningradi rakette Kuuba kriisiga ei võrdle (4) Vene aktivistid ründavad näitusi KOHALIK VAADE: Ameerika presidendivalimiste kord vajaks reformi, mida aga ei tule Arvamus Taavi Minnik: idaeurooplane ootab isa ehk homo soveticus’e viimne ohe (2) Ivan Makarov: Venemaa kannatab NATO-foobia all (7) Päeva karikatuur Aivar Pau: laskem «hullusel» vohada ja idufirmadel elada Taavi Rõivas: tugev riigikaitse tagab vabaduse ja kindlustunde (6) Juhtkiri: kaitsekulud peavad kasvama ja liitlassuhted tihenema (2) Jaak Allik: presidendi valimise kord ei vaja muutmist (6) Henrik Roonemaa: küll me nutitelefonist ükskord ära tüdineme (1) Postimees 1938. aastal: värviline foto tõrjub must-valge arvatavasti välja Kultuur Karl Martin Sinijärv: Dylani tekstid on hea kirjandus (1) Alvar Loog: tänavune Nobel on paleepööre kirjandusmaailmas (4) Toomas Raudam: Dylan võiks Nobeli komiteele omanimelise auhinna anda Hannes Varblane: Bob Dylan on hea luuletaja, sest ta on hea luuletaja Tutvu Dylani loominguga eesti keeles Nobeli kirjandusauhinna laureaat selgunud! (4) Immo Mihkelson: Dylan on elav klassik Uus juht: me ei tea, mida on kulka raha eest tehtud (1) Filmimuuseumini juhatavad Tootsi maakera ja Agnese ratsamonument Sport Ravi, rumalus või nahaalne dopingu tarvitamine? (1) Reim: Eesti kaotab pidevalt talente Kas kiitust teeninud Klavan saab suure võimaluse matšis ManU vastu? Poksimaailm uue valitseja otsingul Tallinn Autoga Ülemiste Citysse pääsemine muutub lähitulevikus raskeks Tarbija Sri Lanka omapärane loodus on matkahuviliste paradiis Tartu Kohus: Madruse tänava nimi ei ole halvustav Linn otsustas suurperet siiski toetada Mess meelitab sauna ja voodisse Tartu valla elanikud pääsevad täna ERMi tasuta Vahi tüliõunale ei ole ikka veel lahendust A-festival toob lavale teatrielamusi mitmes keeles Sõprade sõit teeb suure tiiru ümber Tartu Muuseumid ootavad mänguvälju avastama Edukas kampaania tõi Giannile preemiaporgandid Hommikumaine kohtub õhtumaisega Meelelahutus Koomiks Sudoku

Toomas Raudam: Dylan võiks Nobeli komiteele omanimelise auhinna anda

1 min lugemist
Toomas Raudam FOTO: Postimees.ee

Tegelikult võiks nüüd Dylan sel puhul omanimelise preemia Nobeli komiteele anda. Kui selline oleks, ütleb kirjanik Toomas Raudam. 

Eks näe, võib-olla ta seda oma kõnes teebki. Kui ta muidugi autasu vastu võtma läheb. Karta on, et läheb. Aga temalikum oleks, kui ei läheks. Sellega oleks ta võrdsel pulgal Sartre'iga. Ja natuke ka Patrick White'iga, kes saades määramisest teada, jooksis metsa peitu. Usun, et püksid sõeluvad püüli temalgi. Mida öelda, kui midagi pole öelda? On ju ka olukord maailmas praegu selline, et sobivam oleks nad kõik kuu peale saata. Ainult et kuidas? Et jääks samas ikka kultuurseks kah. Kuidas olla rõõmus ja tänulik, kui Süürias surevad süütud ja lapsed? See on see ainus kord, kus geenius võiks oma kõne pidada seljaga kuninga ja tema marionettide poole. Teha seda, mida ta oma tekstides on pidevalt teinud. Ole mees, Bob, ja saada Putinile kõnepuldist palavaid tervitusi.

Esimene, kes mulle sellest uudisest teatas, oli hea sõber Hannes Varblane. Temal on olemas kõik Dylani plaadid ja luuletuste sõnad. Tema armastab Teda. Ja ütleb, et ega see Dylan ikka kõige parem inimene polegi. Ei olegi. Mülleri Sass ka polnud. Aga inimene oli ja jäi selleks.

Seotud lood
13.10.2016 15.10.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto