Sisukord
Kultuur
Tänane leht
15.10.2016
Eesti Majanduse lühiuudised Mälumäng Omastamises süüdistatav raamatupidaja astus kohtu ette (1) Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Eesti lühiuudised Sõnasõda Reformierakonnas: Kallas nõuab süüdistuste arutamist juhatuses Vaheperiood riigikaitses: mida saame, teeme ära (20) Kõik presidendid on olnud kimpus kinnisvaraga (2) ERMi esimesed nädalad ületavad prognoosi (3) Majandus Eesti professor: Samsungi äparduse taga on tootjate võidujooks Majanduse lühiuudised Tasakaal töö ja palve vahel Välismaa ELi liidrid kahtlevad nn pehme Brexiti võimalikkuses Naeratuste maa leinab kuningat Elupõletajast prints viivitab troonile asumisega Šotimaa esitab uue referendumiplaani (1) Raha jalaga segada: Tai kuningapere on maailma rikkamaid Arvamus Postimees 1994. aastal: Laimons Raudsepp meenutab Soome koondise külastuskäiku: mul oli Eesti pärast häbi Juhtkiri: Ärmagate’i õppetunnid (14) EKI keelekool. Argo Mund: mesimumm (1) Rein Veidemann: kummardamiseni! Soolane supp à la Ärma Peeter Langovitsi tagasivaade: ühine toetus nõrgematele Parts, raisk! (7) Troonipärija pisarad Nobeli suudlus Juudale Neeme Korv: mis saab Tallinnast? (4) Kaire Uusen: kes on kuulsaim surnud eestlane? (4) Kultuur Eesti kultuuri täheatlas: eesti filoloogia sünd Jürgen Rooste looming nagu takjatihnik Vastalisi mõistujutte Venemaalt Nädala plaat. Klassikaline Warpi plaat Aja auk. Heroiini õied Bob Dylani müradest ja mõradest autoriteet Kas kõik oleks teisiti, kui kõik oleks teisiti? Sport Tänak lõpetas raske rallipäeva üheksandana Võidu nimel peab raha kulutama targalt Puhtaid suusariike jääb aina vähemaks (1) Kalamehed ja postitantsijad tahavad olümpiale AK Jürgen Rooste looming nagu takjatihnik Urve Eslas: kolm kohtumist Valge Maja lähedal Vastalisi mõistujutte Venemaalt Eesti kultuuri täheatlas: eesti filoloogia sünd Rein Veidemann: kummardamiseni! Aja auk. Heroiini õied Küsimused lollide klubile Kas teadus on ainult rikaste privileeg? Kas kõik oleks teisiti, kui kõik oleks teisiti? Hanno Ojalo: legendaarne Tehumardi öölahing (2) Viimane praam Hiiumaale Tere, Kersti Kreeka tähistab triumfi Pavel Lobkov: valitsus ei aita kedagi, kui inimesed oma õiguste eest ei seisa (1) Vana kuld: Kalaranna fordi viimased päevad (1) Arter Eesti kalamehed põgenesid orkaani eest Nelli Kalikova: armastus ravib kõige paremini Unenäos näeme iseennast, ei midagi enamat Peidus pinna all Andrus Ansip: rahva kannatust ei tahaks enam proovile panna (6) Särtsu šokolaadist «Ma tahaksin Donald Trumpi näkku lüüa!» (2) Autolugu. Renault Scenic: Tagasi troonile Kuidas preili Eestist neiu Estonia sirgus ehk Kuidas armastuse wabariigist vabaarmastuse riik sai Moenädala maiuspalad Kired Eesti moeköögis Kui asfalt linnas ei sula… Reisile teiega 760 kilomeetrit tuule ja vihmaga väntamist heategevuse nimel Reportaaž sünnituselt: elu ilusaimat hetke simuleerides Hunt karjas Kuvarite kuumad kurvid Meelelahutus Koomiks Sudoku

Nädala plaat. Klassikaline Warpi plaat

2 min lugemist
Danny Brown FOTO: Kuvatõmmis

Danny Brown 

Atrocity Exhibition

Warp

Hinne: 5

Tellijale Tellijale

Tehisintellekt kirjutas hiljuti muusikat ja treis täitsa iseseisvalt valmis ka stsenaariumi. Kui ta peaks talle ette söödetud info põhjal valmis kirjutama arvustuse Danny Browni uue albumi kohta, võiks tulemus isegi päris täpne tulla. «Atrocity Exhibition» kui J. G. Ballardi raamat ja Joy Divisioni laul. Plaadi esimene laul «Downward Spiral» kui Nine Inch Nailsi plaat. Warp kui Autechre ja Aphex Twini plaadifirma. Muidugi tuleks see arvustus hoopis teistsugune, kui tehisintellekt ajaks Danny Browni segamini Dan Browniga.

Danny Brown on oma varasema loomingu ja kõigi eespool nimetatud vihjetega ootused päris kõrgeks ajanud. Aga «Atrocity Exhibitioni» kirjeldamiseks jääb kultuurilise tausta ettekandmisest väheseks, sest Brown pole mingi amatöör, kes bändisärki street cred’i kogumiseks kannab. Kui Browni 2013. aasta «Old» oli liiga pikk album, mis üritas leida keskteed tol ajal veel üsna EDMise mainstream’i ja autoriplaadi vahel, siis nüüd on kõla viimseni täiuslik. Brown jookseb kogu aeg biitidest paar sammu eespool ning ega biidid isegi rannapuhkuse tempos ei vedele. Kõik on intensiivne kraam: industrial, südamest läbi käiv bass, helikatkendid, mis pärit lapsepõlves läbi unenägude kuuldud õudusfilmidest. «Golddusti» žanrimääratluseks ütleks isegi ADHD-räpp.

14.10.2016 17.10.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto