Sisukord
Tallinn
Postimees
14.10.2016
Eesti Lugu kahest Lasnamäe kodutust ehk kuidas kohtusid väärkoheldud naine ja mõrvarist mees (3) Loomade varjupaiga vaenlase koer ründas Paljassaares inimesi Uus juht: me ei tea, mida on kulka raha eest tehtud (1) Kultuuritolmu intsident sai lahenduse (9) Liiklusmüra häirib pärnakaid Autoga Ülemiste Citysse pääsemine muutub lähitulevikus raskeks Uus suund: rohkem ajateenijaid ja tipptasemel luure (15) Majandus Øresundi silla rajaja: kriitika muudab Rail Balticu paremaks (2) Idufirmade ideid toetab kolm rahastut Parimate ettevõtjate seas oli vähe üllatajaid Välismaa Osa röövitud koolitüdrukutest pääses vabadusse Pettunud põgenikud naasevad Euroopast kodumaale (5) Eksperdid Kaliningradi rakette Kuuba kriisiga ei võrdle (4) Vene aktivistid ründavad näitusi KOHALIK VAADE: Ameerika presidendivalimiste kord vajaks reformi, mida aga ei tule Arvamus Taavi Minnik: idaeurooplane ootab isa ehk homo soveticus’e viimne ohe (2) Ivan Makarov: Venemaa kannatab NATO-foobia all (7) Päeva karikatuur Aivar Pau: laskem «hullusel» vohada ja idufirmadel elada Taavi Rõivas: tugev riigikaitse tagab vabaduse ja kindlustunde (6) Juhtkiri: kaitsekulud peavad kasvama ja liitlassuhted tihenema (2) Jaak Allik: presidendi valimise kord ei vaja muutmist (6) Henrik Roonemaa: küll me nutitelefonist ükskord ära tüdineme (1) Postimees 1938. aastal: värviline foto tõrjub must-valge arvatavasti välja Kultuur Karl Martin Sinijärv: Dylani tekstid on hea kirjandus (1) Alvar Loog: tänavune Nobel on paleepööre kirjandusmaailmas (4) Toomas Raudam: Dylan võiks Nobeli komiteele omanimelise auhinna anda Hannes Varblane: Bob Dylan on hea luuletaja, sest ta on hea luuletaja Tutvu Dylani loominguga eesti keeles Nobeli kirjandusauhinna laureaat selgunud! (4) Immo Mihkelson: Dylan on elav klassik Uus juht: me ei tea, mida on kulka raha eest tehtud (1) Filmimuuseumini juhatavad Tootsi maakera ja Agnese ratsamonument Sport Ravi, rumalus või nahaalne dopingu tarvitamine? (1) Reim: Eesti kaotab pidevalt talente Kas kiitust teeninud Klavan saab suure võimaluse matšis ManU vastu? Poksimaailm uue valitseja otsingul Tallinn Autoga Ülemiste Citysse pääsemine muutub lähitulevikus raskeks Tarbija Sri Lanka omapärane loodus on matkahuviliste paradiis Tartu Kohus: Madruse tänava nimi ei ole halvustav Linn otsustas suurperet siiski toetada Mess meelitab sauna ja voodisse Tartu valla elanikud pääsevad täna ERMi tasuta Vahi tüliõunale ei ole ikka veel lahendust A-festival toob lavale teatrielamusi mitmes keeles Sõprade sõit teeb suure tiiru ümber Tartu Muuseumid ootavad mänguvälju avastama Edukas kampaania tõi Giannile preemiaporgandid Hommikumaine kohtub õhtumaisega Meelelahutus Koomiks Sudoku

Loomade varjupaiga vaenlase koer ründas Paljassaares inimesi

2 min lugemist
Paljassaare loomade varjupaik FOTO: Sander Ilvest

Põhja-Tallinna loomade varjupaiga ehitamise kohtus vaidlustanud mees sai äsja munitsipaalpolitseilt trahvi selle eest, et tema hundikoer on korduvalt tänaval inimesi rünnanud.

Paljassaare poolsaarele rajatud loomade varjupaiga naabrid taotlevad kohtu kaudu varjupaiga sulgemist, väites, et sinna toodavate koerte haukumine võib nende igapäevaelu häirima hakata. Paraku sai üks kaebajatest äsja karistada selle eest, et tema koer on korduvalt mitte ainult haukunud möödujate peale, vaid mitu korda rünnanud Paljassaare teel liikuvaid inimesi.

Uue varjupaiga lähim naaber, kelle elamist eraldab varjupaigast tühi kõrghaljastusega krunt, peab kahte suurt koera, kellest üks on korduvalt väravast välja tänavale jooksnud.

«Selle inimese süü seisnes selles, et üks tema koertest pääses välja talle kuuluvalt territooriumilt ning see koer oli agressiivne, üritas inimesi rünnata ja reaalselt ohustas tänaval liikujaid. Selle eest sai ta vastutusele võetud,» rääkis mupo menetlusosakonna vaneminspektor Kersti Matkur.

Koera ohvriks langesid suve lõpul õhtusel ajal Paljassaare teel liikunud inimesed. Üks ohver oli tervisejooksja, teine aga jalgrattur. «Üks kannatanu oli Soome kodanik, kes sõitis jalgrattaga. Teine oli Pikakari poolt tulnud mees, kes oli poolsaarel jooksmas käinud. Koer hüppas talle peale ja naksas teda, aga mees säilitas rahu ja pääses suuremate vigastusteta. Tema nahal olid küll sinised plekid, kuid arsti poole pöördumist ei pidanud ta vajalikuks,» rääkis Matkur.

Postimehele on teada veel üks juhus, kus samast hoovist tulnud koer ründas üht jalgrattaga sõitnud meest. Sel jalgratturil õnnestus oma sõiduriista kasutades koera rünnakuid tõrjuda ja terve nahaga pääseda, kuid tegemist olnud siiski väga ebameeldiva vahejuhtumiga.

«Nüüd tegin sellele kodanikule selgeks, et kui koer peaks veel kedagi ründama ja mõnda inimest vigastama, siis saab karistus olema päris karm ning ta võib ka koerast ilma jääda. Tundub, et ta sai aru, sest pärast mainitud juhtumeid pole rohkem kaebusi tulnud,» ütles Matkur.

Mupo vaneminspektori hinnangul ei saa vanemaealine mees oma loomadega lihtsalt hakkama. Samuti pole tema krundil korralikku väravat. «Ta püüdis alguses väita, et tal lihtsalt pole raha, et väravat ja piirdeaeda korralikult sulgeda. Tegin talle selgeks, et ta on kohustatud seda tegema. Loodetavasti sai ta nüüd asjast aru,» ütles Matkur.

Kuna koeraomanik on pensionär, siis piirdus mupo seekord mõõduka rahatrahviga. Eile otsustas kohus, et käimasoleva menetluse ajal on varjupaigal õigus Paljassaare teel koeri hoida. See tähendab ka seda, et Paljassaare teel inimesi ründava koera peaks kinni püüdma sealtsamast kõrvalt varjupaigast saabuv koerapüüdja.

Seotud lood
13.10.2016 15.10.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto