Sisukord
Tallinn
Tänane leht
14.10.2016
Eesti Lugu kahest Lasnamäe kodutust ehk kuidas kohtusid väärkoheldud naine ja mõrvarist mees (3) Loomade varjupaiga vaenlase koer ründas Paljassaares inimesi Uus juht: me ei tea, mida on kulka raha eest tehtud (1) Kultuuritolmu intsident sai lahenduse (9) Liiklusmüra häirib pärnakaid Autoga Ülemiste Citysse pääsemine muutub lähitulevikus raskeks Uus suund: rohkem ajateenijaid ja tipptasemel luure (15) Majandus Øresundi silla rajaja: kriitika muudab Rail Balticu paremaks (2) Idufirmade ideid toetab kolm rahastut Parimate ettevõtjate seas oli vähe üllatajaid Välismaa Osa röövitud koolitüdrukutest pääses vabadusse Pettunud põgenikud naasevad Euroopast kodumaale (5) Eksperdid Kaliningradi rakette Kuuba kriisiga ei võrdle (4) Vene aktivistid ründavad näitusi KOHALIK VAADE: Ameerika presidendivalimiste kord vajaks reformi, mida aga ei tule Arvamus Taavi Minnik: idaeurooplane ootab isa ehk homo soveticus’e viimne ohe (2) Ivan Makarov: Venemaa kannatab NATO-foobia all (7) Päeva karikatuur Aivar Pau: laskem «hullusel» vohada ja idufirmadel elada Taavi Rõivas: tugev riigikaitse tagab vabaduse ja kindlustunde (6) Juhtkiri: kaitsekulud peavad kasvama ja liitlassuhted tihenema (2) Jaak Allik: presidendi valimise kord ei vaja muutmist (6) Henrik Roonemaa: küll me nutitelefonist ükskord ära tüdineme (1) Postimees 1938. aastal: värviline foto tõrjub must-valge arvatavasti välja Kultuur Karl Martin Sinijärv: Dylani tekstid on hea kirjandus (1) Alvar Loog: tänavune Nobel on paleepööre kirjandusmaailmas (4) Toomas Raudam: Dylan võiks Nobeli komiteele omanimelise auhinna anda Hannes Varblane: Bob Dylan on hea luuletaja, sest ta on hea luuletaja Tutvu Dylani loominguga eesti keeles Nobeli kirjandusauhinna laureaat selgunud! (4) Immo Mihkelson: Dylan on elav klassik Uus juht: me ei tea, mida on kulka raha eest tehtud (1) Filmimuuseumini juhatavad Tootsi maakera ja Agnese ratsamonument Sport Ravi, rumalus või nahaalne dopingu tarvitamine? (1) Reim: Eesti kaotab pidevalt talente Kas kiitust teeninud Klavan saab suure võimaluse matšis ManU vastu? Poksimaailm uue valitseja otsingul Tallinn Autoga Ülemiste Citysse pääsemine muutub lähitulevikus raskeks Tarbija Sri Lanka omapärane loodus on matkahuviliste paradiis Tartu Kohus: Madruse tänava nimi ei ole halvustav Linn otsustas suurperet siiski toetada Mess meelitab sauna ja voodisse Tartu valla elanikud pääsevad täna ERMi tasuta Vahi tüliõunale ei ole ikka veel lahendust A-festival toob lavale teatrielamusi mitmes keeles Sõprade sõit teeb suure tiiru ümber Tartu Muuseumid ootavad mänguvälju avastama Edukas kampaania tõi Giannile preemiaporgandid Hommikumaine kohtub õhtumaisega Meelelahutus Koomiks Sudoku

Autoga Ülemiste Citysse pääsemine muutub lähitulevikus raskeks

2 min lugemist
FOTO: Pm

Tallinnas Ülemiste linnaku ümbruse liikluses on lähiajal oodata suuremaid seisakuid, sest lennujaama viiva trammitee ehituse tõttu ootavad ees teesulgemised.

«Kui juba praegu on õhtusel tipptunnil Lennujaama tee ja Lõõtsa tänav võrdlemisi umbes, siis nüüd suletakse Lennujaama tee praktiliselt kaheksaks kuuks. See tähendab, et Tehnopolis koos oma 2280 parkimiskohaga ja pagan teab kui paljude töötajatega, kes sõidavad ühistranspordiga, jääb ikka väga hädisesse seisu. Kogu see mass tuleb suunata õhtusel ajal mööda Lõõtsa ja Ääsi tänavat Suur-Sõjamäe tänavale. Ei taha mõeldagi, millised ummikud saavad neil tänavatel talvekuudel olema,» kurtis üks Ülemistel töötav inimene.

Sulgemised on jagatud mitmesse etappi. Operatiivinfo andmebaasi andmetel muutetakse esimeses etapis Tartu maantee ja Lennujaama tee ristmikul ohutussaare kuju, nii et see võimaldaks kahesuunalist liiklust Lennujaama tee lõunaharul. Teises ja kolmandas etapis suletakse läbivale liiklusele Lennujaama tee põhjaharu (alates Lennujaama tee 5) ning Sepise tänav. Neljandas etapis lisandub juba suletud tänavatele Keevise tänav.

Praegu peaksid tööd paberite järgi olema teises etapis. «Vastavad sildid on tänavatel juba ootevalmis, kuid ööl vastu eilset ei olnud tänavad veel suletud. Ehitajaga on läbi räägitud, et iga sulgemine toimub täpselt nii kaua, kui seda tõepoolest vaja on. Tänavaid suletakse nii vähe, kui vähegi võimalik, aga nii palju, kui hädavajalik,» ütles transpordiameti liikluskorralduse osakonna juhataja Talvo Rüütelmaa.

Praegu kaevatakse trammitee ehitusel raudteealust tunnelit. Peatselt jõutakse töödega Suur-Sõjamäe tänavani, mille alt trammitee samuti läbi läheb. Seal suletakse Rüütelmaa sõnul kõigepealt üks ja siis teine sõidusuund, nii et tänavat päris kinni ei pandagi. Sealt jõuavad tööd kitsale Keevise tänavale, mis kogu laiuses suletakse. Suur-Sõjamäe tänava sulgemise täpne aeg pole praegu teada.

«Hetkel ma täpseid kuupäevi ei ütleks. See pannakse paika siis, kui töödega on nii kaugele jõutud. Sealgi püütakse teha nii kiiresti, kui vähegi võimalik,» lausus Rüütelmaa.

Transpordiameti osakonnajuhataja lisas, et mis puudutab Lennujaama teed, siis seal kahjuks ilma piiranguteta hakkama ei saa, ning soovitas inimestel kaaluda ühistranspordi kasutamist. «Kui info sulgemiste kohta jõuab inimesteni, siis tasuks läbi mõelda alternatiivsed võimalused. Kas kasutada bussi või jätta auto kusagile kaugemale ja natuke maad kõndida. Tööde perioodil me tõepoolest ei suuda tagada, et igaüks saab Ülemistes autoga täpselt ukse ette,» lausus ta.

Rüütelmaa toonitas, et pärast piirangute lõppu avaneb paljudele inimestele võimalus sõita trammiga mugavalt nii Ülemiste Citysse kui ka lennujaama.

Seotud lood
13.10.2016 15.10.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto