Sisukord
Tartu Postimees
Tänane leht
14.10.2016
Eesti Lugu kahest Lasnamäe kodutust ehk kuidas kohtusid väärkoheldud naine ja mõrvarist mees (3) Loomade varjupaiga vaenlase koer ründas Paljassaares inimesi Uus juht: me ei tea, mida on kulka raha eest tehtud (1) Kultuuritolmu intsident sai lahenduse (9) Liiklusmüra häirib pärnakaid Autoga Ülemiste Citysse pääsemine muutub lähitulevikus raskeks Uus suund: rohkem ajateenijaid ja tipptasemel luure (15) Majandus Øresundi silla rajaja: kriitika muudab Rail Balticu paremaks (2) Idufirmade ideid toetab kolm rahastut Parimate ettevõtjate seas oli vähe üllatajaid Välismaa Osa röövitud koolitüdrukutest pääses vabadusse Pettunud põgenikud naasevad Euroopast kodumaale (5) Eksperdid Kaliningradi rakette Kuuba kriisiga ei võrdle (4) Vene aktivistid ründavad näitusi KOHALIK VAADE: Ameerika presidendivalimiste kord vajaks reformi, mida aga ei tule Arvamus Taavi Minnik: idaeurooplane ootab isa ehk homo soveticus’e viimne ohe (2) Ivan Makarov: Venemaa kannatab NATO-foobia all (7) Päeva karikatuur Aivar Pau: laskem «hullusel» vohada ja idufirmadel elada Taavi Rõivas: tugev riigikaitse tagab vabaduse ja kindlustunde (6) Juhtkiri: kaitsekulud peavad kasvama ja liitlassuhted tihenema (2) Jaak Allik: presidendi valimise kord ei vaja muutmist (6) Henrik Roonemaa: küll me nutitelefonist ükskord ära tüdineme (1) Postimees 1938. aastal: värviline foto tõrjub must-valge arvatavasti välja Kultuur Karl Martin Sinijärv: Dylani tekstid on hea kirjandus (1) Alvar Loog: tänavune Nobel on paleepööre kirjandusmaailmas (4) Toomas Raudam: Dylan võiks Nobeli komiteele omanimelise auhinna anda Hannes Varblane: Bob Dylan on hea luuletaja, sest ta on hea luuletaja Tutvu Dylani loominguga eesti keeles Nobeli kirjandusauhinna laureaat selgunud! (4) Immo Mihkelson: Dylan on elav klassik Uus juht: me ei tea, mida on kulka raha eest tehtud (1) Filmimuuseumini juhatavad Tootsi maakera ja Agnese ratsamonument Sport Ravi, rumalus või nahaalne dopingu tarvitamine? (1) Reim: Eesti kaotab pidevalt talente Kas kiitust teeninud Klavan saab suure võimaluse matšis ManU vastu? Poksimaailm uue valitseja otsingul Tallinn Autoga Ülemiste Citysse pääsemine muutub lähitulevikus raskeks Tarbija Sri Lanka omapärane loodus on matkahuviliste paradiis Tartu Kohus: Madruse tänava nimi ei ole halvustav Linn otsustas suurperet siiski toetada Mess meelitab sauna ja voodisse Tartu valla elanikud pääsevad täna ERMi tasuta Vahi tüliõunale ei ole ikka veel lahendust A-festival toob lavale teatrielamusi mitmes keeles Sõprade sõit teeb suure tiiru ümber Tartu Muuseumid ootavad mänguvälju avastama Edukas kampaania tõi Giannile preemiaporgandid Hommikumaine kohtub õhtumaisega Meelelahutus Koomiks Sudoku

Linn otsustas suurperet siiski toetada

1 min lugemist
Liina Pulges koos kaksikutest poegade Mihkli ja Priiduga. FOTO: Kristjan Teedema

Tartu Postimees kirjutas kolmapäeval nelja lapse emast Liina Pulgesest, kes taotles 2012. aastast kehtiva määruse järgi oma erahoius käivale lapsele kohamaksuvabastust, kuid jäi sellest ilma. Tartu haridusosakonna seisukoht oli, et linn ei saa võtta kohamaksu tasumist enda kanda, kui laps käib eralasteaias või -hoius.

Tartu linnapea Urmas Klaasi  sõnul tuleb kõnealune määrus üle vaadata, sest linna põhimõte on kohelda nii era- kui munitsipaallasteasutuses käivaid lapsi võrdselt. «Põhimõtteliselt on nõnda, et me ei tee vahet, kas see on munitsipaal- või eralastehoid või -aed. Ja see kolmanda lapse toetus kehtib igal juhul,» kinnitas ta.

Linnapea sõnul lähtus haridusosakond oma eitavas vastuses 2012. aasta määrusest, kuid olukord on vahepeal muutunud.

«Nad võtsid seda väga kitsalt 2012. aasta määruse kontekstis, aga neid asju peab alati lugema kogumis. 2014. aastast on meil kehtestatud kord, kus me kohtleme lapsi ühtmoodi. Praegu pole selleks mingit takistust. Vastupidi. See on meie kindel soov ja suund kohelda lapsi ühtmoodi,» lausus ta.  

Klaas rõhutas, et edaspidiste arusaamatuste vältimiseks on plaanis linna õigusakte muuta. «Igal juhul saab see perekond samasuguse kohtlemise, nagu on sellel lapsel, kes on munitsipaallasteaias. Selguse huvides andsin korralduse, et vastavaid õigusakte tuleb täiendada,» sõnas ta.

Liina Pulges ütles linna mee­­lemuutuse kohta, et on tänulik. «Kui ma nägin seda määrust, siis mõtlesin, et oi kui tore, et mõeldakse lasterikaste emade peale. Ma ei lugenud sellest kuidagi välja, et see ei kehti kõigile. Mulle oli see põhimõtteline küsimus,» lisas ta.

Seotud lood
13.10.2016 15.10.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto