Sisukord
Tartu Postimees
Tänane leht
14.10.2016
Eesti Lugu kahest Lasnamäe kodutust ehk kuidas kohtusid väärkoheldud naine ja mõrvarist mees (3) Loomade varjupaiga vaenlase koer ründas Paljassaares inimesi Uus juht: me ei tea, mida on kulka raha eest tehtud (1) Kultuuritolmu intsident sai lahenduse (9) Liiklusmüra häirib pärnakaid Autoga Ülemiste Citysse pääsemine muutub lähitulevikus raskeks Uus suund: rohkem ajateenijaid ja tipptasemel luure (15) Majandus Øresundi silla rajaja: kriitika muudab Rail Balticu paremaks (2) Idufirmade ideid toetab kolm rahastut Parimate ettevõtjate seas oli vähe üllatajaid Välismaa Osa röövitud koolitüdrukutest pääses vabadusse Pettunud põgenikud naasevad Euroopast kodumaale (5) Eksperdid Kaliningradi rakette Kuuba kriisiga ei võrdle (4) Vene aktivistid ründavad näitusi KOHALIK VAADE: Ameerika presidendivalimiste kord vajaks reformi, mida aga ei tule Arvamus Taavi Minnik: idaeurooplane ootab isa ehk homo soveticus’e viimne ohe (2) Ivan Makarov: Venemaa kannatab NATO-foobia all (7) Päeva karikatuur Aivar Pau: laskem «hullusel» vohada ja idufirmadel elada Taavi Rõivas: tugev riigikaitse tagab vabaduse ja kindlustunde (6) Juhtkiri: kaitsekulud peavad kasvama ja liitlassuhted tihenema (2) Jaak Allik: presidendi valimise kord ei vaja muutmist (6) Henrik Roonemaa: küll me nutitelefonist ükskord ära tüdineme (1) Postimees 1938. aastal: värviline foto tõrjub must-valge arvatavasti välja Kultuur Karl Martin Sinijärv: Dylani tekstid on hea kirjandus (1) Alvar Loog: tänavune Nobel on paleepööre kirjandusmaailmas (4) Toomas Raudam: Dylan võiks Nobeli komiteele omanimelise auhinna anda Hannes Varblane: Bob Dylan on hea luuletaja, sest ta on hea luuletaja Tutvu Dylani loominguga eesti keeles Nobeli kirjandusauhinna laureaat selgunud! (4) Immo Mihkelson: Dylan on elav klassik Uus juht: me ei tea, mida on kulka raha eest tehtud (1) Filmimuuseumini juhatavad Tootsi maakera ja Agnese ratsamonument Sport Ravi, rumalus või nahaalne dopingu tarvitamine? (1) Reim: Eesti kaotab pidevalt talente Kas kiitust teeninud Klavan saab suure võimaluse matšis ManU vastu? Poksimaailm uue valitseja otsingul Tallinn Autoga Ülemiste Citysse pääsemine muutub lähitulevikus raskeks Tarbija Sri Lanka omapärane loodus on matkahuviliste paradiis Tartu Kohus: Madruse tänava nimi ei ole halvustav Linn otsustas suurperet siiski toetada Mess meelitab sauna ja voodisse Tartu valla elanikud pääsevad täna ERMi tasuta Vahi tüliõunale ei ole ikka veel lahendust A-festival toob lavale teatrielamusi mitmes keeles Sõprade sõit teeb suure tiiru ümber Tartu Muuseumid ootavad mänguvälju avastama Edukas kampaania tõi Giannile preemiaporgandid Hommikumaine kohtub õhtumaisega Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tartu valla elanikud pääsevad täna ERMi tasuta

2 min lugemist
Tartu vallavanem Aivar Soop. FOTO: Sille Annuk

Tartu valla 25. sünnipäeva tähistavad vallakodanikud saavad äsja avatud Eesti Rahva Muuseumi kaema tulla kella kümnest viieni. Selleks tuleb ERMi kassas kirja panna oma nimi ja elukoht ning kinnitada seda allkirjaga.

Siiski ei ole ERM sel ajal teistele külastajatele suletud. Vahe on ainult selles, et vaid Tartu valla sissekirjutusega külastajad saavad imetleda eksponaate piletit ostmata.

Vallavanem Aivar Soop selgitas, et Tartu valla elanikud on tasuta muuseumikülastuse igati ära teeninud. «Vald müüs omal ajal Eesti riigile muuseumi tarbeks ühe krooni eest seitse hektarit maad. Me oleks ju selle võinud samahästi ka äriks müüa,» meenutas Soop ERMi saamisloo algust.

Aivar Soobi arvates pole suur patt küsida valla sünnipäeva puhul töölt terve päev või siis pool päeva vabaks.

Paraku peab vallavalitsus ikkagi oma kodanike tänased muuseumipiletid kinni maksma. Küll ei tule vallal tasuda piletite eest täishinda. Soop selgitas, et nad jõudsid muuseumiga kokkuleppele, et pidupäeva puhul on vallakodanikele piletid letihinnast soodsamad. Täpset piletihinda Aivar Soop ei öelnud.

On ilmselge, et keset tööpäeva pole kõigil Tartu valla inimestel võimalik muuseumisse minna. «Sellist aega, et kõik inimesed saaksid ERMi külastada, pole võimalik leida. Samas on see kuupäev juba pikalt inimestele teada. Hakkasime sellest juba kevadel rääkima,» sõnas Aivar Soop. Tema arvates pole suur patt küsida valla sünnipäeva puhul töölt terve päev või siis pool päeva vabaks.

Valla sünnipäevapidu jätkub ERMis ka õhtul. Alates kella viiest oodatakse sinna umbes viitsada kutsutud külalist. «Kõik, kes vallast palka saavad, on kutsutud õhtusele üritusele,» märkis Soop.

Peo ametlik programm algab kell 18 kontsertetendusega «Mööda koduvälju», mille on lavastanud Lähte ühisgümnaasiumi õppekorraldusjuht Anneli Kumar. «Kõik, kes kontserdil üles astuvad, on meie vallaga seotud,» täpsustas vallavanem.

Kuigi täna õhtul võõrustab ERM valla sünnipäevapeol vaid kutsutud külalisi, teeb RE:TV kontsertetendusest ka ülekande, mis on kõigile nähtav valla veebilehel. Ülekanne lõpeb pärast kontsertetenduse ja vallavanema kõnet.

Siiski ei lõpe sellega pidu ERMis. Kell 21 asub seal peomeeleolu looma Anne Veski. «Tema on ainukene meie sel päeval üles astuvatest esinejatest, kes pole Tartu vallaga otseselt seotud,» muheles Soop. Kümme minutit enne südaööd lastakse ERMi juures õhku ilutulestik ning Väägvere külakapell tantsitab kutsutud külalisi öösel kella üheni.

Seotud lood
13.10.2016 15.10.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto