Sisukord
Tartu Postimees
Tänane leht
14.10.2016
Eesti Lugu kahest Lasnamäe kodutust ehk kuidas kohtusid väärkoheldud naine ja mõrvarist mees (3) Loomade varjupaiga vaenlase koer ründas Paljassaares inimesi Uus juht: me ei tea, mida on kulka raha eest tehtud (1) Kultuuritolmu intsident sai lahenduse (9) Liiklusmüra häirib pärnakaid Autoga Ülemiste Citysse pääsemine muutub lähitulevikus raskeks Uus suund: rohkem ajateenijaid ja tipptasemel luure (15) Majandus Øresundi silla rajaja: kriitika muudab Rail Balticu paremaks (2) Idufirmade ideid toetab kolm rahastut Parimate ettevõtjate seas oli vähe üllatajaid Välismaa Osa röövitud koolitüdrukutest pääses vabadusse Pettunud põgenikud naasevad Euroopast kodumaale (5) Eksperdid Kaliningradi rakette Kuuba kriisiga ei võrdle (4) Vene aktivistid ründavad näitusi KOHALIK VAADE: Ameerika presidendivalimiste kord vajaks reformi, mida aga ei tule Arvamus Taavi Minnik: idaeurooplane ootab isa ehk homo soveticus’e viimne ohe (2) Ivan Makarov: Venemaa kannatab NATO-foobia all (7) Päeva karikatuur Aivar Pau: laskem «hullusel» vohada ja idufirmadel elada Taavi Rõivas: tugev riigikaitse tagab vabaduse ja kindlustunde (6) Juhtkiri: kaitsekulud peavad kasvama ja liitlassuhted tihenema (2) Jaak Allik: presidendi valimise kord ei vaja muutmist (6) Henrik Roonemaa: küll me nutitelefonist ükskord ära tüdineme (1) Postimees 1938. aastal: värviline foto tõrjub must-valge arvatavasti välja Kultuur Karl Martin Sinijärv: Dylani tekstid on hea kirjandus (1) Alvar Loog: tänavune Nobel on paleepööre kirjandusmaailmas (4) Toomas Raudam: Dylan võiks Nobeli komiteele omanimelise auhinna anda Hannes Varblane: Bob Dylan on hea luuletaja, sest ta on hea luuletaja Tutvu Dylani loominguga eesti keeles Nobeli kirjandusauhinna laureaat selgunud! (4) Immo Mihkelson: Dylan on elav klassik Uus juht: me ei tea, mida on kulka raha eest tehtud (1) Filmimuuseumini juhatavad Tootsi maakera ja Agnese ratsamonument Sport Ravi, rumalus või nahaalne dopingu tarvitamine? (1) Reim: Eesti kaotab pidevalt talente Kas kiitust teeninud Klavan saab suure võimaluse matšis ManU vastu? Poksimaailm uue valitseja otsingul Tallinn Autoga Ülemiste Citysse pääsemine muutub lähitulevikus raskeks Tarbija Sri Lanka omapärane loodus on matkahuviliste paradiis Tartu Kohus: Madruse tänava nimi ei ole halvustav Linn otsustas suurperet siiski toetada Mess meelitab sauna ja voodisse Tartu valla elanikud pääsevad täna ERMi tasuta Vahi tüliõunale ei ole ikka veel lahendust A-festival toob lavale teatrielamusi mitmes keeles Sõprade sõit teeb suure tiiru ümber Tartu Muuseumid ootavad mänguvälju avastama Edukas kampaania tõi Giannile preemiaporgandid Hommikumaine kohtub õhtumaisega Meelelahutus Koomiks Sudoku

Vahi tüliõunale ei ole ikka veel lahendust

1 min lugemist
Aivar Soop (seisab). FOTO: Sille Annuk

Kolmapäevane kohtumine Tartu vallamajas ei toonud asjaosaliste sõnul suuremat selgust, mis saab kavast teha Vahi teele eksvangide keskus.

Keskust kavandava Johannes Mihkelsoni keskuse juhataja Tõnu Ints kordas varemgi öeldut, et uudist ei ole.

Vallavanem Aivar Soop oli sõnarohkem, kuid ka temalt ei tulnud sõnumit, kas keskus tuleb või jääb tulemata. Koos Mihkelsoni keskuse ja Riigi Kinnisvara esindajatega arutati tema sõnul, millised tingimused on vaja täita, et endine veterinaarkeskuse hoone üldse kasutusele võtta, sest kasutusluba sellel tervikuna ei ole.

«Oluline on hoone dokumentatsioon korda teha, et väljastada kasutusluba,» ütles Soop. «Seda saab väljastada büroohoonele. Kui tahetakse sellest hoonest midagi muud teha, siis tuleb seda projekteerida ja toimingud sellele vastavalt teha.»

Soop lisas, et poliitilise otsuse teeb volikogu, vallavalitsus vaatas asja tehnilist poolt ja leidis, et seda hoonet praegu kasutada ei saa.

Mitusada naabrit on väljendanud muret, et veterinaarkeskusesse plaanitud vangide taasühiskonnastamise keskus selles kohas keset elurajooni ei ole sobilik ja vähendab elanike turvatunnet.

Selget sõnumit Soobil neile ikkagi anda ei ole. «Volikogu on öelnud, et ei meeldi, vallavalitsus on öelnud, et tehniliselt ei saa,» rääkis vallavanem. «Kui on kõrgemad jõud, riik teeb väga jõulised otsused, siis tõenäoliselt ei saa vastu ei vallavalitsus ega inimesed.»

Soop on aga ka mitu korda öelnud, et kohalik omavalitsus ei saa elanike murest mööda vaadata.

Eksvangide keskus kümne inimese majutamise võimalusega on plaanis Vahile rajada ajutisena, kokku 30 kuuks.

Seotud lood
13.10.2016 15.10.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto