Sisukord
AK
Tänane leht
15.10.2016
Eesti Majanduse lühiuudised Mälumäng Omastamises süüdistatav raamatupidaja astus kohtu ette (1) Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Eesti lühiuudised Sõnasõda Reformierakonnas: Kallas nõuab süüdistuste arutamist juhatuses Vaheperiood riigikaitses: mida saame, teeme ära (20) Kõik presidendid on olnud kimpus kinnisvaraga (2) ERMi esimesed nädalad ületavad prognoosi (3) Majandus Eesti professor: Samsungi äparduse taga on tootjate võidujooks Majanduse lühiuudised Tasakaal töö ja palve vahel Välismaa ELi liidrid kahtlevad nn pehme Brexiti võimalikkuses Naeratuste maa leinab kuningat Elupõletajast prints viivitab troonile asumisega Šotimaa esitab uue referendumiplaani (1) Raha jalaga segada: Tai kuningapere on maailma rikkamaid Arvamus Postimees 1994. aastal: Laimons Raudsepp meenutab Soome koondise külastuskäiku: mul oli Eesti pärast häbi Juhtkiri: Ärmagate’i õppetunnid (14) EKI keelekool. Argo Mund: mesimumm (1) Rein Veidemann: kummardamiseni! Soolane supp à la Ärma Peeter Langovitsi tagasivaade: ühine toetus nõrgematele Parts, raisk! (7) Troonipärija pisarad Nobeli suudlus Juudale Neeme Korv: mis saab Tallinnast? (4) Kaire Uusen: kes on kuulsaim surnud eestlane? (4) Kultuur Eesti kultuuri täheatlas: eesti filoloogia sünd Jürgen Rooste looming nagu takjatihnik Vastalisi mõistujutte Venemaalt Nädala plaat. Klassikaline Warpi plaat Aja auk. Heroiini õied Bob Dylani müradest ja mõradest autoriteet Kas kõik oleks teisiti, kui kõik oleks teisiti? Sport Tänak lõpetas raske rallipäeva üheksandana Võidu nimel peab raha kulutama targalt Puhtaid suusariike jääb aina vähemaks (1) Kalamehed ja postitantsijad tahavad olümpiale AK Jürgen Rooste looming nagu takjatihnik Urve Eslas: kolm kohtumist Valge Maja lähedal Vastalisi mõistujutte Venemaalt Eesti kultuuri täheatlas: eesti filoloogia sünd Rein Veidemann: kummardamiseni! Aja auk. Heroiini õied Küsimused lollide klubile Kas teadus on ainult rikaste privileeg? Kas kõik oleks teisiti, kui kõik oleks teisiti? Hanno Ojalo: legendaarne Tehumardi öölahing (2) Viimane praam Hiiumaale Tere, Kersti Kreeka tähistab triumfi Pavel Lobkov: valitsus ei aita kedagi, kui inimesed oma õiguste eest ei seisa (1) Vana kuld: Kalaranna fordi viimased päevad (1) Arter Eesti kalamehed põgenesid orkaani eest Nelli Kalikova: armastus ravib kõige paremini Unenäos näeme iseennast, ei midagi enamat Peidus pinna all Andrus Ansip: rahva kannatust ei tahaks enam proovile panna (6) Särtsu šokolaadist «Ma tahaksin Donald Trumpi näkku lüüa!» (2) Autolugu. Renault Scenic: Tagasi troonile Kuidas preili Eestist neiu Estonia sirgus ehk Kuidas armastuse wabariigist vabaarmastuse riik sai Moenädala maiuspalad Kired Eesti moeköögis Kui asfalt linnas ei sula… Reisile teiega 760 kilomeetrit tuule ja vihmaga väntamist heategevuse nimel Reportaaž sünnituselt: elu ilusaimat hetke simuleerides Hunt karjas Kuvarite kuumad kurvid Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tere, Kersti

3 min lugemist
FOTO: SCANPIX

Loodan, et praegu, kui Sa seda kirja loed, on ihukaitsjad hetkeks Sinu kõrvalt lahkunud ja Viktor pole veel tulnud. Naudi minuteid, kui viibid oma kabinetis üksi. Sääraseid momente ei saa olema palju. Kasuta neid maksimaalselt. Presidendi amet on üksildane, aga seltskonnast pole iialgi puudus. Seltskonda valida president ei saa.

Tellijale Tellijale

Jätan selle kirja Sulle laua peale. See on vana Kadrioru traditsioon. Uut tulijat ootab ees ümbrik läkitusega, kus ametist lahkunud president tervitab järeltulijat ja annab viimased, kõige tähtsamad juhtnöörid. Mina sain omal ajal säärase kirja Arnoldi käest. Peab tunnistama, et härra Rüütli õpetussõnadest oli palju kasu. Eriti mis puudutab Viktorit. Viktorit ei tasu karta, aga vihastada teda ei tohi. Viktor ärritub kergesti ja võib muutuda metsikuks. Oled kindlasti kuulnud, mis juhtus Johannes Vares-Barbarusega. Kusjuures Päts enne küüditamist hoiatas Barbarust, aga multiplitseerit inimene ei kuulanud teda. Tagajärg oli hirmus. Kohtad Barbarust varsti. Täiskuuöödel kummitab tema vaim vannitoas. Midagi halba õnnetu Barbarus ei tee, ta lihtsalt loeb oma värsse ja kritiseerib kodanlikku vabariiki kuni esimese kukelauluni.

Kui Viktor tuleb, kuula teda tähelepanelikult. Ära vaidle vastu, ära sega tema jutu vahele. Kõik, mis Viktor taldrikule paneb, tuleb ära süüa. Omavahel öeldes on Viktor üpris vilets kokk, aga ära seda talle maini. Lennart tegi selle vea, et kritiseeris Viktori valmistatud toidu maitset ja pidi karistuseks mitu aastat soojendatud boeuf à la tartar’i sööma. Kindlasti kingib Viktor sulle omakootud käpikud. Need olgu Sul alati käes, isegi kevadel ja suvel. Jah, eriti suvel.

14.10.2016 17.10.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto