Sisukord
Arvamus
Postimees
15.10.2016
Eesti Majanduse lühiuudised Mälumäng Omastamises süüdistatav raamatupidaja astus kohtu ette (1) Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Eesti lühiuudised Sõnasõda Reformierakonnas: Kallas nõuab süüdistuste arutamist juhatuses Vaheperiood riigikaitses: mida saame, teeme ära (20) Kõik presidendid on olnud kimpus kinnisvaraga (2) ERMi esimesed nädalad ületavad prognoosi (3) Majandus Eesti professor: Samsungi äparduse taga on tootjate võidujooks Majanduse lühiuudised Tasakaal töö ja palve vahel Välismaa ELi liidrid kahtlevad nn pehme Brexiti võimalikkuses Naeratuste maa leinab kuningat Elupõletajast prints viivitab troonile asumisega Šotimaa esitab uue referendumiplaani (1) Raha jalaga segada: Tai kuningapere on maailma rikkamaid Arvamus Postimees 1994. aastal: Laimons Raudsepp meenutab Soome koondise külastuskäiku: mul oli Eesti pärast häbi Juhtkiri: Ärmagate’i õppetunnid (14) EKI keelekool. Argo Mund: mesimumm (1) Rein Veidemann: kummardamiseni! Soolane supp à la Ärma Peeter Langovitsi tagasivaade: ühine toetus nõrgematele Parts, raisk! (7) Troonipärija pisarad Nobeli suudlus Juudale Neeme Korv: mis saab Tallinnast? (4) Kaire Uusen: kes on kuulsaim surnud eestlane? (4) Kultuur Eesti kultuuri täheatlas: eesti filoloogia sünd Jürgen Rooste looming nagu takjatihnik Vastalisi mõistujutte Venemaalt Nädala plaat. Klassikaline Warpi plaat Aja auk. Heroiini õied Bob Dylani müradest ja mõradest autoriteet Kas kõik oleks teisiti, kui kõik oleks teisiti? Sport Tänak lõpetas raske rallipäeva üheksandana Võidu nimel peab raha kulutama targalt Puhtaid suusariike jääb aina vähemaks (1) Kalamehed ja postitantsijad tahavad olümpiale AK Jürgen Rooste looming nagu takjatihnik Urve Eslas: kolm kohtumist Valge Maja lähedal Vastalisi mõistujutte Venemaalt Eesti kultuuri täheatlas: eesti filoloogia sünd Rein Veidemann: kummardamiseni! Aja auk. Heroiini õied Küsimused lollide klubile Kas teadus on ainult rikaste privileeg? Kas kõik oleks teisiti, kui kõik oleks teisiti? Hanno Ojalo: legendaarne Tehumardi öölahing (2) Viimane praam Hiiumaale Tere, Kersti Kreeka tähistab triumfi Pavel Lobkov: valitsus ei aita kedagi, kui inimesed oma õiguste eest ei seisa (1) Vana kuld: Kalaranna fordi viimased päevad (1) Arter Eesti kalamehed põgenesid orkaani eest Nelli Kalikova: armastus ravib kõige paremini Unenäos näeme iseennast, ei midagi enamat Peidus pinna all Andrus Ansip: rahva kannatust ei tahaks enam proovile panna (6) Särtsu šokolaadist «Ma tahaksin Donald Trumpi näkku lüüa!» (2) Autolugu. Renault Scenic: Tagasi troonile Kuidas preili Eestist neiu Estonia sirgus ehk Kuidas armastuse wabariigist vabaarmastuse riik sai Moenädala maiuspalad Kired Eesti moeköögis Kui asfalt linnas ei sula… Reisile teiega 760 kilomeetrit tuule ja vihmaga väntamist heategevuse nimel Reportaaž sünnituselt: elu ilusaimat hetke simuleerides Hunt karjas Kuvarite kuumad kurvid Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1994. aastal: Laimons Raudsepp meenutab Soome koondise külastuskäiku: mul oli Eesti pärast häbi

1 min lugemist
Laimons Raudsepa ja Avo Keele käepigistus. FOTO: Peeter Langovits.

Kuigi võrkpallitreener Laimons Raudsepa leping Soome Võrkpalliliiduga lõppes 11. septembril, jätkab ta suusõnalisel kokkuleppel põhjanaabrite teise treenerina, legendaarse Vjatšeslav Platonovi parema käena. Raudsepp meenutab tusaselt 19.–21. augustit, mil Soome kohtus Eestiga.

-Sa saabusid esmakordselt koos Soome koondisega Eestisse ja teid ootas ees leige vastuvõtt. Kas sul oli Eesti pärast piinlik?

«Jah, oli küll. Ütlen otse, et mul oli häbi, kui Pärnu Rabahallis peetud teise mängu ajal püsisid mõned piirikohtunikud vaevu jalul. Kõik mängijad ja pealtvaatajad nägid seda pealt. Ka Eesti võrkpallijuhtidele ei saanud see märkamatuks jääda, aga nad ei võtnud asja parandamiseks midagi ette. See võib küll tunduda väikese asjana, aga nii kõrgetasemelisel kohtumisel ei tohiks midagi taolist aset leida.»

-Kirjanik August Gailit on öelnud, et meie, eestlased ei salli tippe, sest oleme lageda maa rahvas. Kas keegi heitis sulle ette, et istud Soome, mitte Eesti koondise treeneripingil?

«Jah, mulle öeldi see lausa välja.»

-Kes need teravmeelitsejad olid?

«Kohalikud Pärnu võrkpallurid, mehed, kellega ühes võistkonnas mänginud olen. Aga kahjuks olid nad purjus, selge peaga poleks nad ehk nii öelnud. Isegi ähvardati füüsilise jõu kasutamisega.»

15.10.1994

Seotud lood
14.10.2016 17.10.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto