P, 2.04.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Omastamises süüdistatav raamatupidaja astus kohtu ette

Joosep Värk
, reporter
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
1,3 miljoni euro omastamises süüdistatav Elle Eskusson (paremal) eile kohtus.
1,3 miljoni euro omastamises süüdistatav Elle Eskusson (paremal) eile kohtus. Foto: Liis Treimann

Reedel astus kohtu ette rohkem kui 1,3 miljoni euro omastamises süüdistatav raamatupidaja Elle Eskusson, kelle kavala skeemi avastaja oli tema klient, tuntud telenägu Tuuli Roosma. Tõsi, tegu oli eelistungiga ning kohtuasja sisulise arutamiseni jõutakse alles järgmise aasta märtsis. Kohtuistungil leppisid kohtunik, kaitsja ja prokurör kokku kõikides juriidilistes detailides, et asja edasine menetlus läheks võimalikult kiirelt.

Praeguseks teadaolevalt süüdistab prokuratuur Eskussoni raha omastamises firmadelt, kellele ta pakkus raamatupidamisteenuseid. Kõige suurem kahjusaaja oligi kokkuvõttes just skeemi avastanud Roosma, kelle firmalt OÜ Reede omastas raamatupidaja umbes 587 000 eurot. Suuruselt teine kahjusaaja oli üks äri- ja büroopindade väljaüürimisega tegelev firma, kellelt Eskusson omastas umbes 434 00 eurot. Ülejäänud 18 kahjusaaja summad jäid juba vahemikku paarist tuhandest kuni 130 000 euroni.

Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Tagasi üles