R, 1.07.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

ELi liidrid kahtlevad nn pehme Brexiti võimalikkuses

Evelyn Kaldoja
ELi liidrid kahtlevad nn pehme Brexiti võimalikkuses
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Briti peaministri Theresa May hiljutine kõne Konservatiivide parteikongressil tegi Brüsseli murelikuks.
Briti peaministri Theresa May hiljutine kõne Konservatiivide parteikongressil tegi Brüsseli murelikuks. Foto: AFP/SCANPIX

Pehme Brexit on siiski võimalik, teatas lätlasest Euroopa Komisjoni asepresident Valdis Dombrovskis eile avaldatud intervjuus – pärast mitut karmi avaldust Brüsselist.

Uudisteagentuuriga AFP rääkinud Dombrovskis märkis, et pall on Ühendkuningriigi käes. «On Ühendkuningriigi valitsuse otsustada, millist koostöömudelit ELiga nad tahavad,» lausus ta. «Kuid ühisturgu jäämine tuleb terve hulga tingimustega. Kui Ühendkuningriik on valmis neid tingimusi austama, on nn pehme Brexit kindlasti võimalik.»

Päev varem oli Euroopa Liidunõukogu poolakast president Donald Tusk otsesõnu öelnud, et tema arvates on tulutu spekuleerida nn pehme Brexiti teemal. «Minu arvates on «rängale Brexitile» ainult üks alternatiiv – «ei mingit Brexitit». Isegi kui praegu vaevalt keegi sellisesse võimalusse usub,» leidis Tusk neljapäeval peetud kõnes. Ta märkis, et Brexit pole brittide huvides, kuigi otsustavad loomulikult nemad ise.

Märksõnad
Tagasi üles