Sisukord
Kultuur
Postimees
17.02.2020
Toetuste arestimine külvas abivajajates segadust (9) Eesti Apteegireformi ilmselt enam ei väära (3) Soome meri andis välja pool aastat kadunud pärnaka (1) Valvekaamera õppesõiduautosse? Pigem mitte (2) Aevastamishooaeg varsti käes Majandus Galeriid ⟩ Eripärased hotellid raputavad Tallinna (1) Jahenev tööturg vähendab nõudlust töökäte järele 2500 ühendust taotlevad tuludeklareerijate annetusi (1) Välismaa Karmid piirangud näivad pidurdavat viiruse levikut Hiinas Kaljulaid: Euroopa peaks suutma rohkem ise hakkama saada (2) Tosin sõjandustrendi: mida ütleb maailma kohta raport «World Military Balance 2020»? (1) Põhilise julgeolekumurena jäid Müncheni konverentsil kõlama Hiina ja Liibüa Arvamus Juhtkiri: läänetuse lainetus (11) Toomas Toomsalu: sääsereis ja surmakutsar (1) Mart Raudsaar: sõnavabadus ei tähenda ajuvabadust (45) Madis Somelar: minister peaks õpetajatega arvestama (1) Kristjan Vassil: kliinikum vajab muutusi (1) Kultuur Svetlana Aleksijevitš: kirjutamisel juhindun vaistust Anu Raua kunstiteos kroonib Tartu rahu lepingut Elutoasõbralikuks tehtud õuduslugu Sport Taas maailmarekordit nihutanud Duplantis: kavatsen tulevikuski piire kompida Guardiola-ajastu lõpp Manchester Citys? PM ROOTSIS ⟩ Evans näitas, et MM-tiitel on tänavu väga lahtine Loginov jäi norralaste hammaste vahele Vana rekordi alistanud Nazarov: ma ei oodanud sellist aega Tartu Kümmekond entusiasti läbis pika Tartu maratoni raja joostes Laest kukkunud krohvilahmakas sundis spordisaali sulgema Linn tahab nõudeid äpitaksodele karmistada (1) Vehkleja Julia Beljajeva kella ei vaata Arvustus ⟩ Romantiline ja suviselt muretu «Talve» Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Professor Veidemanni veidemeekum

7 min lugemist
Professor Rein Veidemanni on pärast ülikoolidest emeriteerumist tabanud uus loomepuhang. FOTO: Sander Ilvest / Postimees

Saame professor Veidemanniga kokku umbes tund enne viimaste kirjandus-Nobelite teadasaamist. «Tund enne igavikku» on muide tema viimase romaani pealkiri, nii et jooksutagem ka pisut metafoorset jõudu. Pärast intervjuu valmis kirjutamist saadan talle selle üle lugeda, sest nii on parem töötada, ikka võib ette tulla parandusi ja täpsustusi. Ega ma midagi väga parandama ei hakka, sest olen ka ise küllalt intervjuusid teinud ja see on ikkagi sinu tekst, ütleb ta selle peale. Eriti ei teinudki.

Tellijale

Aastat kümme tagasi pealkirjastas Rein ühe Loomingu Raamatukogu käsitleva artikli kui «LR – meie kõigi vaimne vademeekum». See sõna jäi meelde. Hilisemal järelevaatamisel sai selgeks selle sõna tähendus: see on «taskuteatmik». Ehk mängida üks väike sõnamäng ja pealkirjastada juubeliintervjuu kui «veidemeekum», käis peast läbi mõte, ja ära ta ei läinudki. Taskuteatmiku pretensiooni ei tahaks sellele küll omistada, aga vähemalt mõnd Rein Veidemanni elu ja tegevuse teemat ja tahku üritasime puudutada. Kuna oleme kolleegid, siis sinatasime.

15.02.2020 17.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto