Sisukord
Kultuur
Postimees
17.10.2016
Eesti Tervise ja heaolu infosüsteemi keskus püüab e-tervist jalule aidata Botaanikaaed näitab kuulsaid ja kummalisi taimi Vabaerakond osaleb kohalikel valimistel valimisliitudes Keskerakond valis volikogu esimeheks Kersti Sarapuu Ossinovski ennustab valitsusele Reformierakonna sisetülide tõttu keerulisi aegu Eesti on paarikümne aastaga muutunud kümme korda ohutumaks Tartu lennujaama juhi vallandamist ümbritseb piinlik vaikus (1) Kust tulevad sõna kadekops, viha ja missuguseid tunnetega sõnu kasutavad eestlased kõige rohkem (2) Majandus Puhas loodus aitab müüa piiritust ja kasekäsna Euroopa panganduse nõrkus on väike kasumlikkus (2) Välismaa AJA PEEGEL: Panfilovlaste legend on visa kaduma (7) Hiina ja Pakistani sõprus: magusam kui mesi, tugevam kui teras Hispaania välisminister: vahetame teemat (1) Poola endise presidendi säilmed kaevatakse üles PILTUUDIS: 5000 PEGIDA protestijat tähistasid teist aastapäeva Mosul elab läheneva veresauna hirmus «Hull vene teadlane» plaanib tõsta orbiidile esimese kosmoseriigi Arvamus Kaire Uusen: kas tervis on enda teha? Lea Danilson-Järg: sündimuse kasvuks on vaja ületada kahe lapse barjäär (33) Andres Ammas: õpetajale kümme protsenti palka juurde (4) Postimees 1936. aastal: viimane aeg ära hoida katastroofi Maive Rute: imperialistid ausate tööinimeste kallal (3) Sirje Niitra: kelle asi on tervis? (2) Juhtkiri: põhimõttelised küsimused keskerakondlastele (2) Päeva karikatuur Kultuur Professor Veidemanni veidemeekum Autor olla tähendab julgeda Väekas sissepühitsemine koos jalutuskäiguga ajaloos (2) Sport Rapla näitas Tarvale koha kätte Vägeva prantslase neljas triumf ja Tänaku tihedad tööpäevad rehvidega Peep Pahv: ullikesed sportlased, peksupoistest arstid ja riiklik ringkaitse (4) Selver võttis Pärnul kommi suust MotoGP noor staar tõusis tagasi troonile Eesti jalgpalli valitsejaks pürgija edu saladused Tarbija Lotte telefoni peidetud mängud tekitavad suuri arveid (1) Millise lotopiletiga on kõige suurem võimalus võita? (4) Pipragaasi kasutamine on omaette kunst Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Professor Veidemanni veidemeekum

7 min lugemist
Professor Rein Veidemanni on pärast ülikoolidest emeriteerumist tabanud uus loomepuhang. FOTO: Sander Ilvest / Postimees

Saame professor Veidemanniga kokku umbes tund enne viimaste kirjandus-Nobelite teadasaamist. «Tund enne igavikku» on muide tema viimase romaani pealkiri, nii et jooksutagem ka pisut metafoorset jõudu. Pärast intervjuu valmis kirjutamist saadan talle selle üle lugeda, sest nii on parem töötada, ikka võib ette tulla parandusi ja täpsustusi. Ega ma midagi väga parandama ei hakka, sest olen ka ise küllalt intervjuusid teinud ja see on ikkagi sinu tekst, ütleb ta selle peale. Eriti ei teinudki.

Tellijale

Aastat kümme tagasi pealkirjastas Rein ühe Loomingu Raamatukogu käsitleva artikli kui «LR – meie kõigi vaimne vademeekum». See sõna jäi meelde. Hilisemal järelevaatamisel sai selgeks selle sõna tähendus: see on «taskuteatmik». Ehk mängida üks väike sõnamäng ja pealkirjastada juubeliintervjuu kui «veidemeekum», käis peast läbi mõte, ja ära ta ei läinudki. Taskuteatmiku pretensiooni ei tahaks sellele küll omistada, aga vähemalt mõnd Rein Veidemanni elu ja tegevuse teemat ja tahku üritasime puudutada. Kuna oleme kolleegid, siis sinatasime.

15.10.2016 18.10.2016
EELMINE
JÄRGMINE
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto