Sisukord
Arvamus
Postimees
26.02.2020
Parkimisfirmad koondusid ühe mütsi alla Eesti EKRE apteegireformi tühistamise eelnõu kukkus läbi «Ma elan siin. Koos emaga, juba 15 aastat» (7) Anneli Ammase hea ajakirjanduse preemia läks Võrumaale (1) Terviseamet: Põhja-Itaaliast saabujad püsigu kodus Majandus Börsidele jõudis viirus alles nüüd Välismaa Kreeka saatis migrandilaagrite ehitamiseks saartele märulipolitsei Kirjastaja vangistamine räsib Hiina ja Rootsi suhteid Merili Arjakas: kolmandad valimised ei too Iisraelis lahendust Arvamus Juhtkiri: karmavõlg Narvale (8) Erik Aru: kas faktidel on lootust? Jüri Liiv: Vargamäe mürgine pärand (5) Jaak Prozes: kas Putin tuleb või ei tule, selles on küsimus Ene Järve: keda kaitsevad reklaamiseaduse piirangud? Andreas Kaju: tío Bernie Meie Eesti Aimar Altosaar: Narva 2040 Aimar Altosaar: barokklinnast tööstuskeskuseks ja edasi (2) Lauri Vahtre: Narva vanalinn – teeme ära! (1) Kultuur Kuidas nautida õhtust juureravi (1) Kaalutus armastuse ja sõpruse vahel Kõrvalt tulija triumf Sport Austraalias sündinud surfar tahab Eesti lipu all olümpiavõitjaks tulla Saaremaa võrkpalliklubi unistab kahest kodumängust Autospordiliit annab avalikkusele valeinfot Tartu Miss Valentine toob võimlejaid kokku igast ilma otsast Lemmit Kaplinski viib volinikud jooksuringile Lubatud tähetorni lipuväljak lükkub aina kaugemasse tulevikku Tuigo kalmistule viivale kehvale teele paistab lootusekiir Alatskivi õunaaias algas uue kaupluse ehitus Tartu Uus Teater korgib lahti elu vastusteta küsimused Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Kaire Uusen: kas tervis on enda teha?

3 min lugemist

Üha rohkem on kuulda sõnavõtte, et inimene vastutagu oma tervise eest ise ja haigus on inimese enda süü. Tahaks nõustuda, aga elus kehtivad paraku tervise puhul sageli Murphy seadused.

Tellijale

Elus on nii, et haigeks jäävad ootamatult ka need, kes on olnud tublid, korralikud või raskeks haiguseks liiga noored. Kui olin kaheteistkümnene, nägin pealt pinginaabri pikka rasket haigust, hääbumist ja surma. Tema, kes oli varem olnud sportlik ja energiline, arutles oma surma eel haiglavoodis lamades täiskasvanulikult, et ei tea, miks nii läks või mida ta valesti tegi. Tema lause «Küll sa oled õnnelik inimene, et oled terve» lõi minust tookord terava jutina läbi ja jäi kauaks hinge vaevama. Aastaid tundus mulle, et märkan oma kehas samasuguseid märke nagu tema – selliseid, mis ennustasid raske haiguse tulekut. See kurb lugu aga kinnitas mulle juba noorena, et mitte keegi pole ühegi haiguse eest kaitstud.

Kui aastakümneid füüsilist tööd teinud naine arsti juurde läks, ütles viimane talle, et ärge tehke nii palju tööd – see olevat ainus raviretsept. Kui naine küsis vastu, kes selle töö siis ära teeb ja kust ta raha peaks saama, kehitas arst õlgu. Kui küsida Eesti tööandjatelt, on enamik seisukohal, et eestlane teeb liiga vähe tööd ja on pigem laisk. Kui aga tavaline töötaja haigeks jääb, heidetakse ta kõrvale süüdistustega, et on ise oma tervise nahka pannud. Sööb valesti ja üldse elab valesti. Kui suurel osal inimestel on võimalik elada ja töötada nii, et töö saaks hästi tehtud, tervis jääks alles ja ka tööandja rahule?

25.02.2020 26.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto