Sisukord
Kultuur
Postimees
18.10.2016
Eesti Mida võiks Savisaare tiib pärast irdumist peale hakata? Rahandusministeerium hakkab uurima EASi toetust Ärma talule (1) Opositsioon valmistub Rõivast umbusaldama Ministeerium vaeb luba tehinguid enam avalikustada Vähem viina ja vigastussurmasid Lapsed õppisid elupäästmist Mida arvavad meremürast mereimetajad? EASist saab ettevõtlusagentuur (3) Laevaliikluse kurdistav mürataust ohustab Läänemere loomade elutegevust LHV sihib uue kodulaenuga jõukamat eestlast Tõnis Oja kommentaar: mis on Eesti Energia tõusude ja mõõnade taga (2) Ärma talu läbi aastate (1) Kaljurand lubab lähipäevil oma plaanides selgust (2) Majandus Tõnis Oja kommentaar: mis on Eesti Energia tõusude ja mõõnade taga (2) Tonnist põlevkivist jääb järele ligi pool tonni tuhka Välismaa Analüütiku sõnul Moskva Türgile läänt ei asenda Kataloonia: küsimus on demokraatias Türgi räägib venelastelt rakettide ostmisest Calais' põgenikelaager aetakse laiali Pilgud Marsile: ExoMars asub punaselt planeedilt elu otsima (1) ISISe liikmesse armunud Vene üliõpilast ähvardab vangistus Arvamus Risto Berendson: ma kirjutan Teile, härra president (32) Viktor Turkin: arstide ringkaitsest, ametieetikast ning võltsingutest (5) Juhtkiri: Reformierakonna varjuteater teelahkmel (1) Postimees 1993. aastal: «Tartu» kauplus jagas tasuta piima Pärtel-Peeter Pere: ooperimaja või mereäärne bensukas? (2) Alar Kilp: poliitik ei ole meeste amet (2) Kultuur Muusikalivõtmes vabadusvõitlus Sport Tartu Maraton päris FISilt aru Uudne olukord suunas tartlased õigete otsusteni Mattias Käidi tõi Inglismaale ka Gareth Bale’i avastanud talendikütt Lausanne – maailma spordi juhtimiskeskus või korruptsioonipesa? Tennise paha poiss kaotas meelega Tartu Jäätmejaamadel tekkis lootus rehvimägedest lahti saada Mõista või hukka mõista? Lasteaiatöötaja teipis teisi lapsi kiusanud marakrati sõrmed kinni (17) Kunstnik peidab aktid abstraktsioonidesse Tartu Ülikool läheb Austria klubi vastu uue mehega Tartu maratoni korraldajad plaanivad Tehvandile varurada Meelelahutus Koomiks Sudoku

Muusikalivõtmes vabadusvõitlus

4 min lugemist
Rakvere teatri lavastuses «Thijl Ulenspiegel» näeb Thijlina Karl Robert Saaremäed. FOTO: Gabriela Liivamägi

Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia 11. näitlejalennu «Thijl Ulenspiegel» on lavastus, millega lavastaja Üllar Saaremäe kannab väärikalt edasi oma õpetaja Kalju Komissarovi pedagoogilist pärandit. On vist omamoodi kohustuslik, et selles õppetraditsioonis peab igal lõpetaval teatrilennul olema ette näidata ka mõni mastaapne tantsudega muusikal.

Tellijale Tellijale

Noored saavad treenida ja väljendada oma psühho-füüsilist võimekust, samal ajal on tagatud ka publikuhuvi, meelelahutuslik elamus ning suured ja kohati sentimentaalsedki lavaemotsioonid.

Selle žanriga on kohati keeruline suhestuda. Oma tinglikkuses ja lõpuni välja peetud ühemõttelistes žestides ning kehakujundites ei saa näitleja avada end just süvapsühholoogiliselt. Muusikali usutavus ja veenvus tuleneb omamoodi sportliku saavutuse määrast. See peidab endas eos isegi mingit piinlikkuseriski.

17.10.2016 19.10.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto