Sisukord
Arvamus
Postimees
18.10.2016
Eesti Mida võiks Savisaare tiib pärast irdumist peale hakata? Rahandusministeerium hakkab uurima EASi toetust Ärma talule (1) Opositsioon valmistub Rõivast umbusaldama Ministeerium vaeb luba tehinguid enam avalikustada Vähem viina ja vigastussurmasid Lapsed õppisid elupäästmist Mida arvavad meremürast mereimetajad? EASist saab ettevõtlusagentuur (3) Laevaliikluse kurdistav mürataust ohustab Läänemere loomade elutegevust LHV sihib uue kodulaenuga jõukamat eestlast Tõnis Oja kommentaar: mis on Eesti Energia tõusude ja mõõnade taga (2) Ärma talu läbi aastate (1) Kaljurand lubab lähipäevil oma plaanides selgust (2) Majandus Tõnis Oja kommentaar: mis on Eesti Energia tõusude ja mõõnade taga (2) Tonnist põlevkivist jääb järele ligi pool tonni tuhka Välismaa Analüütiku sõnul Moskva Türgile läänt ei asenda Kataloonia: küsimus on demokraatias Türgi räägib venelastelt rakettide ostmisest Calais' põgenikelaager aetakse laiali Pilgud Marsile: ExoMars asub punaselt planeedilt elu otsima (1) ISISe liikmesse armunud Vene üliõpilast ähvardab vangistus Arvamus Risto Berendson: ma kirjutan Teile, härra president (32) Viktor Turkin: arstide ringkaitsest, ametieetikast ning võltsingutest (5) Juhtkiri: Reformierakonna varjuteater teelahkmel (1) Postimees 1993. aastal: «Tartu» kauplus jagas tasuta piima Pärtel-Peeter Pere: ooperimaja või mereäärne bensukas? (2) Alar Kilp: poliitik ei ole meeste amet (2) Kultuur Muusikalivõtmes vabadusvõitlus Sport Tartu Maraton päris FISilt aru Uudne olukord suunas tartlased õigete otsusteni Mattias Käidi tõi Inglismaale ka Gareth Bale’i avastanud talendikütt Lausanne – maailma spordi juhtimiskeskus või korruptsioonipesa? Tennise paha poiss kaotas meelega Tartu Jäätmejaamadel tekkis lootus rehvimägedest lahti saada Mõista või hukka mõista? Lasteaiatöötaja teipis teisi lapsi kiusanud marakrati sõrmed kinni (17) Kunstnik peidab aktid abstraktsioonidesse Tartu Ülikool läheb Austria klubi vastu uue mehega Tartu maratoni korraldajad plaanivad Tehvandile varurada Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1993. aastal: «Tartu» kauplus jagas tasuta piima

1 min lugemist
Järjekord FOTO: Kristiina Vaarik

Eile kell üks päeval, kui «Postimees» läks «Tartu» kauplusse tasuta piimajagamist uudistama, oli piim juba otsa saanud.

Enne valimisi ilmunud üksikkandidaatide valimisliidu Tartu ajalehes «Linnaleht» reklaamis kauplus «Tartu», et pühapäeval, valimispäeval pakub nende kauplus tasuta lahtist piima, selle saamiseks tuleb vaid näidata kuulutusest välja lõigatud kupongi.

Lahtist piima hakati jagama kohe kell kümme hommikul, kui kauplus avati ning veidi pärast poolt ühte oli piim otsas. Iga talongi eest anti inimesele kaks liitrit piima, kokku jagas pood ära 800 liitrit piima.

«Kes alguses piima said, need tänasid ilusti. Kes aga ilma jäid, hakkasid müüjat sõimama. Aga milles siis tema süüdi oli!» sõnas Astrid Eenla, pisarad silmas. «Ma leian, et ei tohi nii hea olla ja ilma rahata midagi anda, meie inimesed ei oska seda hinnata.»

Tartu kaupluse ärijuht Margus Leek ütles, et pärast lahtise piima otsasaamist koostasid mõned vanemad sabasseisjad kirja: nemad olid küll Eesti Vabariigi poolt, aga nüüd on järjekordselt pettunud.

Eile Tartu kaupluses jagatud piim oli ettevõttelt «Kauhkava», mille üks osanikke on valimistel kandideerinud Tiit Veeber. Küsimusele, miks otsustati jagada just 800 liitrit piima, vastas samuti kandideerinud Leek, et rohkem piima «Kauhkavas» lihtsalt polnud.

18.10.1993

Seotud lood
17.10.2016 19.10.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto