Sisukord
Kultuur
Postimees
20.10.2016
Eesti Ornitoloogid silmasid Pärnumaal Euroopas üliharuldast linnuliiki Eestis langes sündimus kolm aastat ja Lätis samal ajal tõusis Kelmuse omaks võtnud ema pääses kurjategija staatusest Vanematetalus töötanud politseinik mõisteti õigeks Riik küsib enam kui 500 perelt toetused tagasi Peeter Ernits: olukord on väljunud kontrolli alt (9) Olümpiasangarite saavutus raiuti kivisse India kohus arutas laevakaitsjate kaebust Komisjon uurib võimalikku kauplemist mõjuvõimuga (1) Kopratammist sai rahu ja tüli tulipunkt Vanemahüvitisega skeemitavad ka ametnikud, meedikud ja õpetajad (11) Majandus Esimene uus parvlaev sai lõpuks valmis (1) Hiiumaa on kaubaveoga jännis Hiina majandus toetub kinnisvarale ja laenudele Välismaa PERSOON: Süüria Diana hiilguse langus (1) Venemaa liidab ise ELi enda vastu Weber: Aleppo on tänane Sarajevo Arvamus Jüri Luik: kas tuumasõda tuleb? (33) Päeva karikatuur Jüri Ratas: kandideerin Keskerakonna esimeheks, et muuta Eesti poliitikat (17) Sven Kukemelk: odavlennufirma ülalpidamiseks on vaja suuremat rahvaarvu, lennukiparki ja lendamistihedust (1) Juhtkiri: vajame jõulist ja tarka sündimuspoliitikat (5) Postimees 1938. aastal: lõpp relvastumisele! Ameerika tõstab häält Kultuur Võimas ja võimekas Mogutši Sport Tipud on kaugel ees, aga vahe väheneb Leicester City näitab inglastele eeskuju Ohtrast seksist surnud kaksikuni – sportlaste pöörased põhjendused positiivsetele dopinguproovidele Tarbija Suure peolaua murest päästab mugavusteenus Tartu Suur küsimus: kuhu kolida remondi ajaks Raatuse kool? Lapsed õpivad terve nädala tundides käimata Koolivaba nädal aitab avardada silmaringi Uus foor süttib alles aasta pärast (1) Pommiaugus valmib kodumaine sõjamasin (1) Tartu valgusfestival kogub tuure Meelelahutus Koomiks Sudoku

Võimas ja võimekas Mogutši

7 min lugemist
Tallinn, 09.10.2016. Vene teatrilavastaja Andrei Mogutši. Pildil Andrei Mogutši. FOTO: JAANUS LENSMENT/POSTIMEES FOTO: JAANUS LENSMENT/POSTIMEES/PM/SCANPIX BALTICS

Eestit külastas Venemaa nimekaim teatrilavastaja Andrei Mogutši. Äsja lõppenud Kuldse Maski festivali üheks suurimaks menukiks oligi Ivan Võrõpajevi näidendi järgi tehtud Andrei Mogutši lavastus «Joobnud».

Tellijale Tellijale

Mogutši on suutnud kogu elu end aina uuest küljest näidata, avaldades sellega kõigile muljet: kunagi oli tegu peaaegu põrandaaluse lavastajaga, traditsioonide purustaja ja kaanonite lammutajaga, nüüd on ta aga Tovstonogovi-nimelise Suure Draamateatri kunstiline juht, see aga on nii nimekas Piiteri teater, et selles on paratamatult küllaga traditsioone.

Mogutši ise ei arva samas sugugi, et ta oleks märkimisväärselt muutunud: «Mulle on alati ja kõikjal olnud peamine otsida ehtsust – nii traditsioonis kui ka uuendustes.» Varasem elaangi on tal igati alles. Muutunud on ainult mastaap: varem pakkusid Andrei Anatoljevitšile huvi konkreetsed lavastused, nüüd aga juhib ta enda sõnul tunduvalt suuremaid kunstiprojekte, korraldab Suure Draamateatri nime all omamoodi performance’eid.

Vähemalt arvab ta nii praegu. Enne intervjuud hoiatas Andrei Anatoljevitš, et selle tekst tuleb temaga kindlasti kooskõlastada, sest lavastaja mõttelend on kiire ja tormiline. Täna arvab ta ühtmoodi, homme aga võib-olla täiesti teistmoodi.

19.10.2016 21.10.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto