Sisukord
Äriuudised
Postimees
18.10.2016
Eesti Mida võiks Savisaare tiib pärast irdumist peale hakata? Rahandusministeerium hakkab uurima EASi toetust Ärma talule (1) Opositsioon valmistub Rõivast umbusaldama Ministeerium vaeb luba tehinguid enam avalikustada Vähem viina ja vigastussurmasid Lapsed õppisid elupäästmist Mida arvavad meremürast mereimetajad? EASist saab ettevõtlusagentuur (3) Laevaliikluse kurdistav mürataust ohustab Läänemere loomade elutegevust LHV sihib uue kodulaenuga jõukamat eestlast Tõnis Oja kommentaar: mis on Eesti Energia tõusude ja mõõnade taga (2) Ärma talu läbi aastate (1) Kaljurand lubab lähipäevil oma plaanides selgust (2) Majandus Tõnis Oja kommentaar: mis on Eesti Energia tõusude ja mõõnade taga (2) Tonnist põlevkivist jääb järele ligi pool tonni tuhka Välismaa Analüütiku sõnul Moskva Türgile läänt ei asenda Kataloonia: küsimus on demokraatias Türgi räägib venelastelt rakettide ostmisest Calais' põgenikelaager aetakse laiali Pilgud Marsile: ExoMars asub punaselt planeedilt elu otsima (1) ISISe liikmesse armunud Vene üliõpilast ähvardab vangistus Arvamus Risto Berendson: ma kirjutan Teile, härra president (32) Viktor Turkin: arstide ringkaitsest, ametieetikast ning võltsingutest (5) Juhtkiri: Reformierakonna varjuteater teelahkmel (1) Postimees 1993. aastal: «Tartu» kauplus jagas tasuta piima Pärtel-Peeter Pere: ooperimaja või mereäärne bensukas? (2) Alar Kilp: poliitik ei ole meeste amet (2) Kultuur Muusikalivõtmes vabadusvõitlus Sport Tartu Maraton päris FISilt aru Uudne olukord suunas tartlased õigete otsusteni Mattias Käidi tõi Inglismaale ka Gareth Bale’i avastanud talendikütt Lausanne – maailma spordi juhtimiskeskus või korruptsioonipesa? Tennise paha poiss kaotas meelega Tartu Jäätmejaamadel tekkis lootus rehvimägedest lahti saada Mõista või hukka mõista? Lasteaiatöötaja teipis teisi lapsi kiusanud marakrati sõrmed kinni (17) Kunstnik peidab aktid abstraktsioonidesse Tartu Ülikool läheb Austria klubi vastu uue mehega Tartu maratoni korraldajad plaanivad Tehvandile varurada Meelelahutus Koomiks Sudoku

LHV sihib uue kodulaenuga jõukamat eestlast

3 min lugemist
LHV jaepangaduse juht Andres Kitter loodab, et kodulaen hakkab positiivselt kasvatama ka praegust üle 80 000 eraisikust koosnevat kliendibaasi. FOTO: Mihkel Maripuu

Kodulaenuturult hiljuti lahkunud DNB ja Danske pangast tühjaks jäänud koha soovib täita kodumaine LHV pank, hakates valdavalt Tallinnas ja Tartus elavale eestlasele pakkuma kodulaenu.

Tellijale Tellijale

«Tõepoolest, täna (eile – toim) on see päev, kus me võime öelda, et LHVst saab paljude Eestimaa inimeste jaoks kodupank,» rääkis LHV jaekaubanduse juht Andres Kitter. Tema sõnul on LHV kliendid kodulaenu järele pikalt küsinud. Ta lisas, et ilmselt on mõned kliendid seepärast ka LHVsse tulemata jätnud.

Kodulaenusid hakkab LHV finantseerima hoiuste arvelt. Viimased ületavad laenusid hetkel umbes 200 miljoni euro ulatuses. «See on ka ainus finantseerimise allikas,» lausus Kitter. Väljaantavate kodulaenude arv sõltub täpsemalt sellest, millisteks projektideks seda taotlema hakatakse. «Kindlasti hakkab seda mõjutama panga terviklik kasv ehk hoiuste baasi kasv,» tähendas Kitter. 

Mitu aastat on LHVst saanud LHVst hüpoteegi tagatisel ka eralaenu, kuid see on valdavalt suunatud ettevõtete juhtidele ja teistele märksa maksuvõimelisematele klientidele. Siiski on laenusaaja maksuvõimelisus oluliseks kriteeriumiks ka äsjase kodulaenu puhul. 

17.10.2016 19.10.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto