Sisukord
Äriuudised
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Tonnist põlevkivist jääb järele ligi pool tonni tuhka

2 min lugemist
Narva karjäär FOTO: Mihkel Maripuu

Eesti kõigi aegade kalleimat investeeringut, 638 miljonit eurot maksnud Auvere elektrijaama pole veel vastu võetud. «Meil on kurioosne olukord, kus jaam töötab, nagu oleks valmis, samas ta ei ole valmis, sest pole üle antud, ja üle pole jaama antud seetõttu, et meie peatöövõtja General Electric pole suutnud näidata, et maksimaalsel koormusel jaam mahub heitmete poolest kehtestatud normidesse. Jutt käib ainult ühest asjast, tolmust ehk peentuhast,» selgitas Auvere elektrijaama rajamist ehitusplatsil omaniku poolt koordineerinud Eesti Energia projektijuht Ivo Mõik.

Tellijale

Praegu on projekteeritud uus kottfiltri plokk, mille ehitus peaks algama lähiajal. Ehitus kestab kuni aasta aega, mille järel tehakse uued katsed elektrijaama täisvõimsusel käivitamiseks.

Eesti Energial on Auvere elektrijaama üleandmisega seotud viivituste ja nende tagajärgede, nagu näiteks saamata jäänud kasum, eest õigus tellijana nõuda leppetrahvi. Seda, kas ja kui palju trahvi nõutakse, Eesti Energia ei avalda, viidates lepingu konfidentsiaalsusele.

22.02.2020 24.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto