Sisukord
Välismaa
Tänane leht
18.10.2016
Eesti Mida võiks Savisaare tiib pärast irdumist peale hakata? Rahandusministeerium hakkab uurima EASi toetust Ärma talule (1) Opositsioon valmistub Rõivast umbusaldama Ministeerium vaeb luba tehinguid enam avalikustada Vähem viina ja vigastussurmasid Lapsed õppisid elupäästmist Mida arvavad meremürast mereimetajad? EASist saab ettevõtlusagentuur (3) Laevaliikluse kurdistav mürataust ohustab Läänemere loomade elutegevust LHV sihib uue kodulaenuga jõukamat eestlast Tõnis Oja kommentaar: mis on Eesti Energia tõusude ja mõõnade taga (2) Ärma talu läbi aastate (1) Kaljurand lubab lähipäevil oma plaanides selgust (2) Majandus Tõnis Oja kommentaar: mis on Eesti Energia tõusude ja mõõnade taga (2) Tonnist põlevkivist jääb järele ligi pool tonni tuhka Välismaa Analüütiku sõnul Moskva Türgile läänt ei asenda Kataloonia: küsimus on demokraatias Türgi räägib venelastelt rakettide ostmisest Calais' põgenikelaager aetakse laiali Pilgud Marsile: ExoMars asub punaselt planeedilt elu otsima (1) ISISe liikmesse armunud Vene üliõpilast ähvardab vangistus Arvamus Risto Berendson: ma kirjutan Teile, härra president (32) Viktor Turkin: arstide ringkaitsest, ametieetikast ning võltsingutest (5) Juhtkiri: Reformierakonna varjuteater teelahkmel (1) Postimees 1993. aastal: «Tartu» kauplus jagas tasuta piima Pärtel-Peeter Pere: ooperimaja või mereäärne bensukas? (2) Alar Kilp: poliitik ei ole meeste amet (2) Kultuur Muusikalivõtmes vabadusvõitlus Sport Tartu Maraton päris FISilt aru Uudne olukord suunas tartlased õigete otsusteni Mattias Käidi tõi Inglismaale ka Gareth Bale’i avastanud talendikütt Lausanne – maailma spordi juhtimiskeskus või korruptsioonipesa? Tennise paha poiss kaotas meelega Tartu Jäätmejaamadel tekkis lootus rehvimägedest lahti saada Mõista või hukka mõista? Lasteaiatöötaja teipis teisi lapsi kiusanud marakrati sõrmed kinni (17) Kunstnik peidab aktid abstraktsioonidesse Tartu Ülikool läheb Austria klubi vastu uue mehega Tartu maratoni korraldajad plaanivad Tehvandile varurada Meelelahutus Koomiks Sudoku

Analüütiku sõnul Moskva Türgile läänt ei asenda

2 min lugemist
Sinan Ülgeni sõnul mõjutavad Vene-Türgi suhteid siiani ka need 18 sõda, mida kaks riiki omavahel maha pidanud on. FOTO: MIHKEL MARIPUU/PM

Türgi ja Venemaa suhted on viimastel kuudel tõepoolest märkimisväärselt paranenud, kuid läänt Moskva asendada ei suuda, leiab Carnegie mõttekoja analüütik Sinan Ülgen.

Tellijale Tellijale

ABCD julgeolekukonverentsi ajal Tallinnas käinud türklasest mõttekodalane meenutas, et Vene-Türgi suhted on ajalooliselt väga keerukad. «Nad on ajaloolise rivaliteedi ja sõdade ajajoonel,» lausus ta Postimehele. «Türgi ja Venemaa on omavahel maha pidanud 18 sõda, see on osa meie rahvuslikust teadvusest, sellest, kuidas Türgi Venemaad vaatab.»

«Külma sõja ajal elas Türgi Nõukogude Liidu ohu all,» jätkas Ülgen. «Sestap kaldub kogu meie poliitiline ja julgeolekudoktriin nägema Venemaad kui vaenlast. Ja isegi praegu, arvestades, et oleme osa NATOst, kipub see kehtima.»

17.10.2016 19.10.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto