Sisukord
Arvamus
Tänane leht
19.10.2016
Eesti Siht on paigas ja meeskond võtab vormi (5) Uue meetodiga saab mõõta koolide panust Euroliit uurib Ärma talule toetuse andmist Poliitikud peavad Reformi- ja Keskerakonna valitsust võimalikuks Vana rehepeksumasin lõgistas läbi kolm rõuku vilja Mereteadlaste hinnagul sarnaneb Väikese väina seisukord ülejäänud rannikumere omaga Majandus Michal: riigifirmad lähevad erakätesse poliitilistel eesmärkidel (1) Börs vajab suurettevõtteid Finantsnõustaja: Elering tuleks börsile viia (4) Välismaa Neonatsi DNA teeb kadunud tüdruku juhtumi veelgi mõistatuslikumaks (1) Vihje uutele sanktsioonidele pani Venemaad tegutsema Sissipealik Motorola surm tekitab küsimusi (2) Põgenikust süürlane: imestan, kui lihtne see oli (2) Arvamus Priit Humal: kas Rail Baltic on Eesti Nokia? (6) Mart Raudsaar: reptiilid ja debiilid (4) Urmas Paet: Euroopa kaitseliit enne, kui on hilja (1) Taavi Minnik: uue ida-lääne vastasseisu võidab lääs (10) Postimees 1994. aastal: Vene sõjaväelased summutasid Estonia appikutse (21) Päeva karikatuur Juhtkiri: koolidest ja edetabelitest, ilma emotsioonideta (1) Kultuur Tööd alustas Eesti esimene Iselugeja Eesti moekunsti kullad ja hõbedad Sport Uus ring algab, olümpiat taga ei nuteta Aroni õpipoisiaasta suures peres Toyota palkas ülikogenud rallipaari (1) 26 sekundit, mis tõid Tartule valusa kaotuse Euroliiga ässa hinnatakse lõpuks ka ookeani taga Tarbija Hirmutav Coxsackie viirus levib ka Eestis Kui kõht ei taastu pärast sünnitust Tartu Kihutajad pöörasid hiljuti tasandatud metsatee mülkaks Masin lõgistas vilja justkui kellavärk Kristel Kalda: Tartu, Montréal ja meie kollektiivne kujutlusvõime Märt Põder: miks ma seekord ei hääletanud? Eestlane reisib kaugetele maadele palju, terviseohte trotsides Teklikottide äri loonud noored võtsid sihiks Skandinaavia Toidupank päästab ennekõike toitu riknemisest ja alles siis inimesi näljast (4) Doktor Margus laiendas ajutiselt kodutute varjupaika (1) Linnakirjanik peab oma rolli esmalt paberile panema Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1994. aastal: Vene sõjaväelased summutasid Estonia appikutse

1 min lugemist
Avatud vöörivisiiriga Estonia sadamas seismas.. FOTO: AP / Scanpix.

Reisilaeva Estonia appikutse rahvusvahelisel 16. raadiokanalil oli summutatud Hoglandi saarel asuva Vene sõjaväesaatja poolt, teatab Aftonbladet.

Ajaleht viitab rahvusvahelise uurimiskomisjoni liikmele Heimo Iivonenile, kelle sõnul takistas Hoglandil asuv Vene sõjaväesaatja hädakutsungil kohale jõudmast.

Vene raadiosaatja on septembrist häirinud raadiosidet Soome lõunarannikul. Ka ööl, mil Estonia uppus, saatja töötas ja blokeeris hädakutsungisageduse.

Seepärast oli Estonia appikutsest arusaamine raskendatud.

«Esimene appikutse, mida Silja Symphoni peal kuuldi, mattus osaliselt Hoglandilt tulevasse Vene kandesagedusse. Hiljem sai Estonia ühenduse Silja Europaga. Viivitus kestis kolm minutit,» ütles Iivonen.

Hoglandi saar on Venemaa suletud sõjaväeala. Seepärast ei saa Soome võimud segaja töö lõpetamiseks midagi otsest ette võtta.

Iivoneni järgi võib Hoglandi saatja jätkuval segamistegevusel olla kaks põhjust: «Probleem on selles, et saatja jäetakse tööle. See kas on korrast ära, nii et seda ei saa välja lülitada, või on selle kasutajad lohakad, nõnda, et saatja jääb kanalile. Jäetakse lihtsalt vajutamata nupule, mis saatja välja lülitab.»

Kanal, mida segati, on VHF 16, üldine hädakutsungikanal. Kõik Soome rannikul ja samuti Soome lahel, Läänemerel ja Botnia lahel sõitvatel laevadel olevad raadiojaamad on pidevalt häälestatud VHF 16le.

19.10.1994

Seotud lood
18.10.2016 20.10.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto