Sisukord
Välisuudised
Tänane leht
19.10.2016
Eesti Siht on paigas ja meeskond võtab vormi (5) Uue meetodiga saab mõõta koolide panust Euroliit uurib Ärma talule toetuse andmist Poliitikud peavad Reformi- ja Keskerakonna valitsust võimalikuks Vana rehepeksumasin lõgistas läbi kolm rõuku vilja Mereteadlaste hinnagul sarnaneb Väikese väina seisukord ülejäänud rannikumere omaga Majandus Michal: riigifirmad lähevad erakätesse poliitilistel eesmärkidel (1) Börs vajab suurettevõtteid Finantsnõustaja: Elering tuleks börsile viia (4) Välismaa Neonatsi DNA teeb kadunud tüdruku juhtumi veelgi mõistatuslikumaks (1) Vihje uutele sanktsioonidele pani Venemaad tegutsema Sissipealik Motorola surm tekitab küsimusi (2) Põgenikust süürlane: imestan, kui lihtne see oli (2) Arvamus Priit Humal: kas Rail Baltic on Eesti Nokia? (6) Mart Raudsaar: reptiilid ja debiilid (4) Urmas Paet: Euroopa kaitseliit enne, kui on hilja (1) Taavi Minnik: uue ida-lääne vastasseisu võidab lääs (10) Postimees 1994. aastal: Vene sõjaväelased summutasid Estonia appikutse (21) Päeva karikatuur Juhtkiri: koolidest ja edetabelitest, ilma emotsioonideta (1) Kultuur Tööd alustas Eesti esimene Iselugeja Eesti moekunsti kullad ja hõbedad Sport Uus ring algab, olümpiat taga ei nuteta Aroni õpipoisiaasta suures peres Toyota palkas ülikogenud rallipaari (1) 26 sekundit, mis tõid Tartule valusa kaotuse Euroliiga ässa hinnatakse lõpuks ka ookeani taga Tarbija Hirmutav Coxsackie viirus levib ka Eestis Kui kõht ei taastu pärast sünnitust Tartu Kihutajad pöörasid hiljuti tasandatud metsatee mülkaks Masin lõgistas vilja justkui kellavärk Kristel Kalda: Tartu, Montréal ja meie kollektiivne kujutlusvõime Märt Põder: miks ma seekord ei hääletanud? Eestlane reisib kaugetele maadele palju, terviseohte trotsides Teklikottide äri loonud noored võtsid sihiks Skandinaavia Toidupank päästab ennekõike toitu riknemisest ja alles siis inimesi näljast (4) Doktor Margus laiendas ajutiselt kodutute varjupaika (1) Linnakirjanik peab oma rolli esmalt paberile panema Meelelahutus Koomiks Sudoku

Põgenikust süürlane: imestan, kui lihtne see oli

10 min lugemist
Poolakas või süürlane? Läbi Euroopa reisis Haysam Poola ID-kaardiga, kus tema nimi oli Marek Podolski. FOTO: Hanna-Hulda Reinkort/Postimees

Süüria pealinnast Damaskusest pärit Haysam saabus Rootsi 2014. aasta juunis, tema naine ning tema kaks tütart, üks 14- ja teine 15-aastane, tulid talle järele tänavu jaanuaris.

Kui telepildi põhjal on paljudele tekkinud mulje, et rändekriisi haripunktis Euroopasse tulnud põgenikud on üldjuhul madala haridustasemega ja suudavad inglise keeles öelda vaid «I want to Germany» («Tahan Saksamaale»), siis Stockholmis Postimehega rääkinud reserveeritud Haysam on selle ettekujutuse täielik vastand.

Tellijale Tellijale

Austraalias hariduse saanud endine ülikooli õppejõud ei soovinud öelda oma täisnime, sest tal on Süüriasse jäänud sugulasi. Kodumaalt lahkudes kavatses ta tegelikult asüüli paluda Ühendkuningriigis, nüüd elab aga Rootsis ning töötab Stockholmis Rootsi Instituudis, kus õpetab araabia keelt ja teeb tõlketöid.

Enda sõnul Haysam õigupoolest ei teagi, kas see oli saatus, õnnelik juhus, tema pigem euroopalik välimus või hea inglise keele oskus, aga siia ta jõudis, läbides pool teekonda lausa lennukiga.

18.10.2016 20.10.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto