Sisukord
Majandus
Tänane leht
19.10.2016
Eesti Siht on paigas ja meeskond võtab vormi (5) Uue meetodiga saab mõõta koolide panust Euroliit uurib Ärma talule toetuse andmist Poliitikud peavad Reformi- ja Keskerakonna valitsust võimalikuks Vana rehepeksumasin lõgistas läbi kolm rõuku vilja Mereteadlaste hinnagul sarnaneb Väikese väina seisukord ülejäänud rannikumere omaga Majandus Michal: riigifirmad lähevad erakätesse poliitilistel eesmärkidel (1) Börs vajab suurettevõtteid Finantsnõustaja: Elering tuleks börsile viia (4) Välismaa Neonatsi DNA teeb kadunud tüdruku juhtumi veelgi mõistatuslikumaks (1) Vihje uutele sanktsioonidele pani Venemaad tegutsema Sissipealik Motorola surm tekitab küsimusi (2) Põgenikust süürlane: imestan, kui lihtne see oli (2) Arvamus Priit Humal: kas Rail Baltic on Eesti Nokia? (6) Mart Raudsaar: reptiilid ja debiilid (4) Urmas Paet: Euroopa kaitseliit enne, kui on hilja (1) Taavi Minnik: uue ida-lääne vastasseisu võidab lääs (10) Postimees 1994. aastal: Vene sõjaväelased summutasid Estonia appikutse (21) Päeva karikatuur Juhtkiri: koolidest ja edetabelitest, ilma emotsioonideta (1) Kultuur Tööd alustas Eesti esimene Iselugeja Eesti moekunsti kullad ja hõbedad Sport Uus ring algab, olümpiat taga ei nuteta Aroni õpipoisiaasta suures peres Toyota palkas ülikogenud rallipaari (1) 26 sekundit, mis tõid Tartule valusa kaotuse Euroliiga ässa hinnatakse lõpuks ka ookeani taga Tarbija Hirmutav Coxsackie viirus levib ka Eestis Kui kõht ei taastu pärast sünnitust Tartu Kihutajad pöörasid hiljuti tasandatud metsatee mülkaks Masin lõgistas vilja justkui kellavärk Kristel Kalda: Tartu, Montréal ja meie kollektiivne kujutlusvõime Märt Põder: miks ma seekord ei hääletanud? Eestlane reisib kaugetele maadele palju, terviseohte trotsides Teklikottide äri loonud noored võtsid sihiks Skandinaavia Toidupank päästab ennekõike toitu riknemisest ja alles siis inimesi näljast (4) Doktor Margus laiendas ajutiselt kodutute varjupaika (1) Linnakirjanik peab oma rolli esmalt paberile panema Meelelahutus Koomiks Sudoku

Michal: riigifirmad lähevad erakätesse poliitilistel eesmärkidel

3 min lugemist
Kristen Michal FOTO: Sander Ilvest

Valitsus koostab riigiettevõtete erastamiskava, mille järgi võiks majandusminister Kristen Michali sõnul Eesti Energia uute õlitehaste rajamisse kaasata olulisel määral ka erakapitali. Investeerimispankuritele magusa suutäiena tunduvat Eleringi valitsus börsile viia ei kavatse.

Tellijale Tellijale

-Milline on teie nägemus riigifirmade Eleringi, Eesti Energia ja Tallinna Sadama erastamisest?

Minu hoiak on, et kui on tegemist tõrgeteta toimiva turuga, ei pea riik sellel kaupmees olema. Riigi roll on olla regulaator või vajadusel nõudlik tellija. Pole saladus, et olen algatanud mitme ettevõtte erastamisplaanide koostamise. Esimene pääsuke on teehooldusettevõte Eesti Teed, hiljuti saime valitsuses toe, et lõpetada siselepingud, suunata ettevõte vabale turule, ja seejärel võiks alustada erastamist. Mõtteid on veel pakiäri ja raudteevedude kohta. Tean, et rahandusminister Sven Sester vaatab samas suunas, ja me teeme selleks koos kava.

18.10.2016 20.10.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto