Sisukord
Kirjandus
Tänane leht
19.10.2016
Eesti Siht on paigas ja meeskond võtab vormi (5) Uue meetodiga saab mõõta koolide panust Euroliit uurib Ärma talule toetuse andmist Poliitikud peavad Reformi- ja Keskerakonna valitsust võimalikuks Vana rehepeksumasin lõgistas läbi kolm rõuku vilja Mereteadlaste hinnagul sarnaneb Väikese väina seisukord ülejäänud rannikumere omaga Majandus Michal: riigifirmad lähevad erakätesse poliitilistel eesmärkidel (1) Börs vajab suurettevõtteid Finantsnõustaja: Elering tuleks börsile viia (4) Välismaa Neonatsi DNA teeb kadunud tüdruku juhtumi veelgi mõistatuslikumaks (1) Vihje uutele sanktsioonidele pani Venemaad tegutsema Sissipealik Motorola surm tekitab küsimusi (2) Põgenikust süürlane: imestan, kui lihtne see oli (2) Arvamus Priit Humal: kas Rail Baltic on Eesti Nokia? (6) Mart Raudsaar: reptiilid ja debiilid (4) Urmas Paet: Euroopa kaitseliit enne, kui on hilja (1) Taavi Minnik: uue ida-lääne vastasseisu võidab lääs (10) Postimees 1994. aastal: Vene sõjaväelased summutasid Estonia appikutse (21) Päeva karikatuur Juhtkiri: koolidest ja edetabelitest, ilma emotsioonideta (1) Kultuur Tööd alustas Eesti esimene Iselugeja Eesti moekunsti kullad ja hõbedad Sport Uus ring algab, olümpiat taga ei nuteta Aroni õpipoisiaasta suures peres Toyota palkas ülikogenud rallipaari (1) 26 sekundit, mis tõid Tartule valusa kaotuse Euroliiga ässa hinnatakse lõpuks ka ookeani taga Tarbija Hirmutav Coxsackie viirus levib ka Eestis Kui kõht ei taastu pärast sünnitust Tartu Kihutajad pöörasid hiljuti tasandatud metsatee mülkaks Masin lõgistas vilja justkui kellavärk Kristel Kalda: Tartu, Montréal ja meie kollektiivne kujutlusvõime Märt Põder: miks ma seekord ei hääletanud? Eestlane reisib kaugetele maadele palju, terviseohte trotsides Teklikottide äri loonud noored võtsid sihiks Skandinaavia Toidupank päästab ennekõike toitu riknemisest ja alles siis inimesi näljast (4) Doktor Margus laiendas ajutiselt kodutute varjupaika (1) Linnakirjanik peab oma rolli esmalt paberile panema Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tööd alustas Eesti esimene Iselugeja

3 min lugemist
Elisa uute teenuste juht Kertu Kriisk esitleb Iselugejat. FOTO: Liis Treimann

Teisipäeval esitles Elisa oma digiraamatulaenutuse Elisa Raamatu lisamoodulit, mis peale raamatute lugemise võimaldab neid ka kuulata. Iselugeja muudab teksti helisignaaliks ning lubab seda nutiseadmest kuulata.

Tellijale Tellijale

Iseenesest ei ole kõnesüntees, mille tarkvara Iselugejas kasutatakse, eriline uudis. Eesti Keele Instituudis (EKI) loodud kõnesünteesimoodulit kasutatakse näiteks 2013. aastast ERRi subtiitrite ettelugemisel. Samuti on juba 2012. aastast olemas Androidi-rakendus, mis oskab uudiseid sünteeshäälega ette lugeda.

Kui Elisa erakliendiüksuse juht Andrus Hiiepuu kuulas selle aasta alguses uudistelõiku, mille luges ette Eesti Keele Instituudi kõnesüntesaator, oli ta meeldivalt üllatunud. Tuttavate peal testides selgus, et nii mõnigi ei osanud esimese hooga arvata, et selges eesti keeles ei kõnele mitte inimene, vaid robot. Siis tuligi idee see tehnoloogia populaarse Elisa Raamatu teenusega ühendada.

18.10.2016 20.10.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto