Sisukord
Arvamus
Tänane leht
19.10.2016
Eesti Siht on paigas ja meeskond võtab vormi (5) Uue meetodiga saab mõõta koolide panust Euroliit uurib Ärma talule toetuse andmist Poliitikud peavad Reformi- ja Keskerakonna valitsust võimalikuks Vana rehepeksumasin lõgistas läbi kolm rõuku vilja Mereteadlaste hinnagul sarnaneb Väikese väina seisukord ülejäänud rannikumere omaga Majandus Michal: riigifirmad lähevad erakätesse poliitilistel eesmärkidel (1) Börs vajab suurettevõtteid Finantsnõustaja: Elering tuleks börsile viia (4) Välismaa Neonatsi DNA teeb kadunud tüdruku juhtumi veelgi mõistatuslikumaks (1) Vihje uutele sanktsioonidele pani Venemaad tegutsema Sissipealik Motorola surm tekitab küsimusi (2) Põgenikust süürlane: imestan, kui lihtne see oli (2) Arvamus Priit Humal: kas Rail Baltic on Eesti Nokia? (6) Mart Raudsaar: reptiilid ja debiilid (4) Urmas Paet: Euroopa kaitseliit enne, kui on hilja (1) Taavi Minnik: uue ida-lääne vastasseisu võidab lääs (10) Postimees 1994. aastal: Vene sõjaväelased summutasid Estonia appikutse (21) Päeva karikatuur Juhtkiri: koolidest ja edetabelitest, ilma emotsioonideta (1) Kultuur Tööd alustas Eesti esimene Iselugeja Eesti moekunsti kullad ja hõbedad Sport Uus ring algab, olümpiat taga ei nuteta Aroni õpipoisiaasta suures peres Toyota palkas ülikogenud rallipaari (1) 26 sekundit, mis tõid Tartule valusa kaotuse Euroliiga ässa hinnatakse lõpuks ka ookeani taga Tarbija Hirmutav Coxsackie viirus levib ka Eestis Kui kõht ei taastu pärast sünnitust Tartu Kihutajad pöörasid hiljuti tasandatud metsatee mülkaks Masin lõgistas vilja justkui kellavärk Kristel Kalda: Tartu, Montréal ja meie kollektiivne kujutlusvõime Märt Põder: miks ma seekord ei hääletanud? Eestlane reisib kaugetele maadele palju, terviseohte trotsides Teklikottide äri loonud noored võtsid sihiks Skandinaavia Toidupank päästab ennekõike toitu riknemisest ja alles siis inimesi näljast (4) Doktor Margus laiendas ajutiselt kodutute varjupaika (1) Linnakirjanik peab oma rolli esmalt paberile panema Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mart Raudsaar: reptiilid ja debiilid

2 min lugemist
Meediaõppejõud Mart Raudsaar. FOTO: Liis Treimann

Esmaspäeval jõudis avalikkuseni teave, et Suurbritannia külmutab Venemaa telekanali Russia Today (RT) arved, mis on olnud ilmselt reaktsioon Venemaa tegevusele Süürias.

Tellijale Tellijale

Selle uudisega seoses tegin kaks haakuvat tähelepanekut. Esiteks, et telekanalil RT on Suurbritannias mingid kontod, mille sulgemisega on võimalik RT tegevust mõjutada. Teiseks, et see justkui kauge uudis oli kogunud postimees.ee auditooriumilt esmaspäeva õhtul kella kaheksaks juba 26 kommentaari, samas kui ülejäänud uudiste peale oli tulnud üks-kaks, kõige rohkem viis kommentaari.

Need tähelepanekud kinnitavad fakti, et infosõda «südamete ja meelte» nimel käib täie hooga. Vaatleme kumbagi tähelepanekut lähemalt.

RT kodulehelt võib lugeda, et kanalit antakse eetrisse nii Londoni kui Washingtoni stuudiost ning peale ingliskeelse 24-tunnise uudisteprogrammi võib RT programmi jälgida ka araabia ja hispaania keeles. Ühesõnaga, RT on panustanud märkimisväärselt ressursse, et edastada lääne inimestele oma arusaama ja suuniseid  [Ankur] rahvusvahelise panoraami tõlgendamiseks.

Edasi lugejate kommentaaridest. «Russia Today kasutab kohapeal olevate ajakirjanike materjale, mis ei kipu kokku langema paljude, juhtiva lääne meedia poolt esitatuga,» kirjutas kommentaator Aleksander Kanter. Tema hinnangul toimub rahvusvaheliste konfliktide eel massiline väärinfo levitamine «lääne juhtiva meedia poolt». Veel edasi kirjutas ta: «…Kiievi võimule jagatakse präänikuid laste ja naiste tapmise eest.»

18.10.2016 20.10.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto