Sisukord
Eesti
Tänane leht
19.10.2016
Eesti Siht on paigas ja meeskond võtab vormi (5) Uue meetodiga saab mõõta koolide panust Euroliit uurib Ärma talule toetuse andmist Poliitikud peavad Reformi- ja Keskerakonna valitsust võimalikuks Vana rehepeksumasin lõgistas läbi kolm rõuku vilja Mereteadlaste hinnagul sarnaneb Väikese väina seisukord ülejäänud rannikumere omaga Majandus Michal: riigifirmad lähevad erakätesse poliitilistel eesmärkidel (1) Börs vajab suurettevõtteid Finantsnõustaja: Elering tuleks börsile viia (4) Välismaa Neonatsi DNA teeb kadunud tüdruku juhtumi veelgi mõistatuslikumaks (1) Vihje uutele sanktsioonidele pani Venemaad tegutsema Sissipealik Motorola surm tekitab küsimusi (2) Põgenikust süürlane: imestan, kui lihtne see oli (2) Arvamus Priit Humal: kas Rail Baltic on Eesti Nokia? (6) Mart Raudsaar: reptiilid ja debiilid (4) Urmas Paet: Euroopa kaitseliit enne, kui on hilja (1) Taavi Minnik: uue ida-lääne vastasseisu võidab lääs (10) Postimees 1994. aastal: Vene sõjaväelased summutasid Estonia appikutse (21) Päeva karikatuur Juhtkiri: koolidest ja edetabelitest, ilma emotsioonideta (1) Kultuur Tööd alustas Eesti esimene Iselugeja Eesti moekunsti kullad ja hõbedad Sport Uus ring algab, olümpiat taga ei nuteta Aroni õpipoisiaasta suures peres Toyota palkas ülikogenud rallipaari (1) 26 sekundit, mis tõid Tartule valusa kaotuse Euroliiga ässa hinnatakse lõpuks ka ookeani taga Tarbija Hirmutav Coxsackie viirus levib ka Eestis Kui kõht ei taastu pärast sünnitust Tartu Kihutajad pöörasid hiljuti tasandatud metsatee mülkaks Masin lõgistas vilja justkui kellavärk Kristel Kalda: Tartu, Montréal ja meie kollektiivne kujutlusvõime Märt Põder: miks ma seekord ei hääletanud? Eestlane reisib kaugetele maadele palju, terviseohte trotsides Teklikottide äri loonud noored võtsid sihiks Skandinaavia Toidupank päästab ennekõike toitu riknemisest ja alles siis inimesi näljast (4) Doktor Margus laiendas ajutiselt kodutute varjupaika (1) Linnakirjanik peab oma rolli esmalt paberile panema Meelelahutus Koomiks Sudoku

Siht on paigas ja meeskond võtab vormi

6 min lugemist
Mitmeid militaarvõistlusi võitnud ja purjeka Lennuk teise tüürimehena ümber maailma seilanud Tiit Riisalo on uueks ränkraskeks väljakutseks presidendikantselei ülemana enda sõnul valmis. FOTO: Liis Treimann / Postimees

Eelmisel nädalal presidendi kantselei ülemaks määratud Tiit Riisalo sõnul toimub vabariigi aastapäeva kontsert Tallinnas Estonias ning esimese sisevisiidi teeb vastne riigipea Kersti Kaljulaid Virumaale.

Tellijale Tellijale

- Millised on esimesed päevad välja näinud, kas järgmise kolme aasta kalendrid said täidetud?

Ei, nii kiiresti see töö kindlasti ei käi. Me oleme töö jaotanud kahte etappi: esmalt vaatame perioodi aasta lõpuni ehk enam-vähem sada päeva. Peame esimesed märgid selle ajaga maha panema. Selle aja jooksul peab selguma ka plaan järgmiseks viieks aastaks – milline saab olema Kersti Kaljulaidi presidentuuri üldine raam, millised on prioriteedid ja kuidas neid saavutada.

Väga olulises osas on sisuteemade nõunikud paigas ja nendega koos arutades sünnib see raam.

- Kas kõik nõunikud on paigas?

Ei ole veel. Kui räägime välis- ja julgeolekuteemadest, siis seal on Kyllike Sillaste-Elling ja Merle Maigre. Majandusplokis, mis on presidendile üks südamelähedasemaid, on Heido Vitsur. Kodanikuühiskonna osas on Urmo Kübar. Me oleme väga õnnelikud, et kõik need inimesed andsid nõusoleku tulla.

18.10.2016 20.10.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto