Sisukord
Eesti
Tänane leht
19.10.2016
Eesti Siht on paigas ja meeskond võtab vormi (5) Uue meetodiga saab mõõta koolide panust Euroliit uurib Ärma talule toetuse andmist Poliitikud peavad Reformi- ja Keskerakonna valitsust võimalikuks Vana rehepeksumasin lõgistas läbi kolm rõuku vilja Mereteadlaste hinnagul sarnaneb Väikese väina seisukord ülejäänud rannikumere omaga Majandus Michal: riigifirmad lähevad erakätesse poliitilistel eesmärkidel (1) Börs vajab suurettevõtteid Finantsnõustaja: Elering tuleks börsile viia (4) Välismaa Neonatsi DNA teeb kadunud tüdruku juhtumi veelgi mõistatuslikumaks (1) Vihje uutele sanktsioonidele pani Venemaad tegutsema Sissipealik Motorola surm tekitab küsimusi (2) Põgenikust süürlane: imestan, kui lihtne see oli (2) Arvamus Priit Humal: kas Rail Baltic on Eesti Nokia? (6) Mart Raudsaar: reptiilid ja debiilid (4) Urmas Paet: Euroopa kaitseliit enne, kui on hilja (1) Taavi Minnik: uue ida-lääne vastasseisu võidab lääs (10) Postimees 1994. aastal: Vene sõjaväelased summutasid Estonia appikutse (21) Päeva karikatuur Juhtkiri: koolidest ja edetabelitest, ilma emotsioonideta (1) Kultuur Tööd alustas Eesti esimene Iselugeja Eesti moekunsti kullad ja hõbedad Sport Uus ring algab, olümpiat taga ei nuteta Aroni õpipoisiaasta suures peres Toyota palkas ülikogenud rallipaari (1) 26 sekundit, mis tõid Tartule valusa kaotuse Euroliiga ässa hinnatakse lõpuks ka ookeani taga Tarbija Hirmutav Coxsackie viirus levib ka Eestis Kui kõht ei taastu pärast sünnitust Tartu Kihutajad pöörasid hiljuti tasandatud metsatee mülkaks Masin lõgistas vilja justkui kellavärk Kristel Kalda: Tartu, Montréal ja meie kollektiivne kujutlusvõime Märt Põder: miks ma seekord ei hääletanud? Eestlane reisib kaugetele maadele palju, terviseohte trotsides Teklikottide äri loonud noored võtsid sihiks Skandinaavia Toidupank päästab ennekõike toitu riknemisest ja alles siis inimesi näljast (4) Doktor Margus laiendas ajutiselt kodutute varjupaika (1) Linnakirjanik peab oma rolli esmalt paberile panema Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mereteadlaste hinnagul sarnaneb Väikese väina seisukord ülejäänud rannikumere omaga

2 min lugemist
Väinatamm FOTO: Margus Muld

Tartu Ülikooli mereinstituudi merebioloogia osakonna juhataja Georg Martin ütles eilsele riigikogu keskkonnakomisjoni istungil, et Väikese väina piirkond ei erine mitte millegi poolest seda ümbritsevast Läänemerest ning seega pole ka probleemi, mida oleks tingimata tarvis lahendada tammi avade tegemisega.

Tellijale Tellijale

Tema sõnul on Väikeses väinas uuringute järgi nii taimede kui ka loomade liigirikkus tunduvalt suurem kui Suures väinas. «Väike väin on oma elukeskkonna poolest erinevat tüüpi elustikule tunduvalt soodsam. Merihein, agarik, põisadru – kõik need liigid on sellise puhta merekeskkonna indikaatorid,» rääkis Martin istungil, kus arutati Väikese väina tammi avamisega seotud pöördumise algatajate ettepanekuid ja teadlaste hinnangut Läänemere ökoloogilise seisundi kohta.

Martin nentis, et tammi avade tegemisega tekivad väinas hoopis uued riskid ja ohud. «Kõige suurem probleem on see, et pole sõnastatud probleemi, mida me lahendama soovime hakata. Väikese väina piirkond ei erine mitte millegi poolest ümbritsevast Läänemerest. Mina seda probleemi seal ei näe,» lausus ta ja lisas, et kui murekohana tuua esile fosfori kontsentratsioon, siis see on probleem kõikjal Eesti rannikumeres, mitte ainult Väikeses väinas.

18.10.2016 20.10.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto