Sisukord
Arvamus
Tänane leht
19.10.2016
Eesti Siht on paigas ja meeskond võtab vormi (5) Uue meetodiga saab mõõta koolide panust Euroliit uurib Ärma talule toetuse andmist Poliitikud peavad Reformi- ja Keskerakonna valitsust võimalikuks Vana rehepeksumasin lõgistas läbi kolm rõuku vilja Mereteadlaste hinnagul sarnaneb Väikese väina seisukord ülejäänud rannikumere omaga Majandus Michal: riigifirmad lähevad erakätesse poliitilistel eesmärkidel (1) Börs vajab suurettevõtteid Finantsnõustaja: Elering tuleks börsile viia (4) Välismaa Neonatsi DNA teeb kadunud tüdruku juhtumi veelgi mõistatuslikumaks (1) Vihje uutele sanktsioonidele pani Venemaad tegutsema Sissipealik Motorola surm tekitab küsimusi (2) Põgenikust süürlane: imestan, kui lihtne see oli (2) Arvamus Priit Humal: kas Rail Baltic on Eesti Nokia? (6) Mart Raudsaar: reptiilid ja debiilid (4) Urmas Paet: Euroopa kaitseliit enne, kui on hilja (1) Taavi Minnik: uue ida-lääne vastasseisu võidab lääs (10) Postimees 1994. aastal: Vene sõjaväelased summutasid Estonia appikutse (21) Päeva karikatuur Juhtkiri: koolidest ja edetabelitest, ilma emotsioonideta (1) Kultuur Tööd alustas Eesti esimene Iselugeja Eesti moekunsti kullad ja hõbedad Sport Uus ring algab, olümpiat taga ei nuteta Aroni õpipoisiaasta suures peres Toyota palkas ülikogenud rallipaari (1) 26 sekundit, mis tõid Tartule valusa kaotuse Euroliiga ässa hinnatakse lõpuks ka ookeani taga Tarbija Hirmutav Coxsackie viirus levib ka Eestis Kui kõht ei taastu pärast sünnitust Tartu Kihutajad pöörasid hiljuti tasandatud metsatee mülkaks Masin lõgistas vilja justkui kellavärk Kristel Kalda: Tartu, Montréal ja meie kollektiivne kujutlusvõime Märt Põder: miks ma seekord ei hääletanud? Eestlane reisib kaugetele maadele palju, terviseohte trotsides Teklikottide äri loonud noored võtsid sihiks Skandinaavia Toidupank päästab ennekõike toitu riknemisest ja alles siis inimesi näljast (4) Doktor Margus laiendas ajutiselt kodutute varjupaika (1) Linnakirjanik peab oma rolli esmalt paberile panema Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kristel Kalda: Tartu, Montréal ja meie kollektiivne kujutlusvõime

2 min lugemist
Jakob Hurda monument Tartus Vanemuise tänaval. FOTO: Erakogu

Tartu on eelmise aasta detsembrist Unesco loovlinnade võrgustiku liige. Võrgustik loodi 2004. aastal, et pakkuda oma arengus loovat mõtteviisi väärtustavatele linnadele võimalust suurendada koostööd ja saada arenguideid. Nüüdseks on sinna vastu võetud 116 linna 54 riigist. End määratletakse seitsme valdkonna kaudu: rahvakunst ja käsitöö, disain, film, gastronoomia, kirjandus, muusika ja meediakunst. Tartu valdkond on kirjandus.

Tellijale Tellijale

Loova linna mõiste on üleilmseks mõttevooluks aidanud vormida Briti visionäär ja linnauurija Charles Landry. Östersundis peetud loovlinnade aastakoosolekul rõhutas ta, et inimeste nutikus ja avar kujutlusvõime on 21. sajandi maailmas tõuganud esikohalt linna ajaloolised arengumootorid, nagu näiteks geograafiline asukoht või loodusvarad.  Üleilmsetes arengudokumentides esineb aina sagedamini sõnu «kultuur» ja «loovus».

Kuidas siis muuta loovus mootoriks, mis soodustaks linna majanduslikku arengut, muudaks selle pilkupüüdvaks keskkonnaks ja lahendaks ka sotsiaalseid ülesandeid? Eesmärgid, mida soovitakse oma linna arendades saavutada, peavad olema selged ja järjekindlad, kuid mänguruum nende elluviimiseks peab olema võimalikult paindlik ja reglementeerimata.

18.10.2016 20.10.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto