Sisukord
Sport
Tänane leht
20.10.2016
Eesti Ornitoloogid silmasid Pärnumaal Euroopas üliharuldast linnuliiki Eestis langes sündimus kolm aastat ja Lätis samal ajal tõusis Kelmuse omaks võtnud ema pääses kurjategija staatusest Vanematetalus töötanud politseinik mõisteti õigeks Riik küsib enam kui 500 perelt toetused tagasi Peeter Ernits: olukord on väljunud kontrolli alt (9) Olümpiasangarite saavutus raiuti kivisse India kohus arutas laevakaitsjate kaebust Komisjon uurib võimalikku kauplemist mõjuvõimuga (1) Kopratammist sai rahu ja tüli tulipunkt Vanemahüvitisega skeemitavad ka ametnikud, meedikud ja õpetajad (11) Majandus Esimene uus parvlaev sai lõpuks valmis (1) Hiiumaa on kaubaveoga jännis Hiina majandus toetub kinnisvarale ja laenudele Välismaa PERSOON: Süüria Diana hiilguse langus (1) Venemaa liidab ise ELi enda vastu Weber: Aleppo on tänane Sarajevo Arvamus Jüri Luik: kas tuumasõda tuleb? (33) Päeva karikatuur Jüri Ratas: kandideerin Keskerakonna esimeheks, et muuta Eesti poliitikat (17) Sven Kukemelk: odavlennufirma ülalpidamiseks on vaja suuremat rahvaarvu, lennukiparki ja lendamistihedust (1) Juhtkiri: vajame jõulist ja tarka sündimuspoliitikat (5) Postimees 1938. aastal: lõpp relvastumisele! Ameerika tõstab häält Kultuur Võimas ja võimekas Mogutši Sport Tipud on kaugel ees, aga vahe väheneb Leicester City näitab inglastele eeskuju Ohtrast seksist surnud kaksikuni – sportlaste pöörased põhjendused positiivsetele dopinguproovidele Tarbija Suure peolaua murest päästab mugavusteenus Tartu Suur küsimus: kuhu kolida remondi ajaks Raatuse kool? Lapsed õpivad terve nädala tundides käimata Koolivaba nädal aitab avardada silmaringi Uus foor süttib alles aasta pärast (1) Pommiaugus valmib kodumaine sõjamasin (1) Tartu valgusfestival kogub tuure Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ohtrast seksist surnud kaksikuni – sportlaste pöörased põhjendused positiivsetele dopinguproovidele

4 min lugemist
Sesil Karatantcheva kehast leiti tema sõnul nandrolooni raseduse tõttu. Järgmine test tõestas, et naine siiski last ei oodanud, ja võistluskeeld jäi kehtima. FOTO: SCANPIX

Põletusvastane kreem? Aga kuidas oleks hoopis surnud kaksikuga? Norra suusatähe Therese Johaugi väide äsjase positiivse dopinguproovi põhjuste kohta pole kaugeltki spordiajaloo kõige uskumatum selgitus. Dopingukaristusest pääsemiseks on aastate jooksul välja mõeldud palju pöörasemaidki jutte – iseasi, kas see ka võistluskeelust päästab.

Tellijale Tellijale

Eesti spordiajaloos kõige rohkem kõlapinda saanud Andrus Veerpalu juhtumis selgitas suusataja kaitsemeeskonna liige Sulev Kõks eestlase kõrget kasvuhormooni taset sellega, et Veerpalu on justkui mutant.

Lõpuks ei olnudki vaja tõestada, et Veerpalu on mutant, vaid Rahvusvaheline Spordikohus CAS leidis, et kasvuhormooni testi piirväärtusi on käsitletud valesti, ja eestlane pääses võistluskeelust.

Johaugi juhtumis ei ole veel lõplikku tõde välja selgitatud ja norralannale on määratud eilse seisuga ainult kahekuuline ajutine võistluskeeld. Seetõttu on raske kindlalt hinnata, kas Johaugi versioon juhtunust on tõene või mitte. Paljude jaoks tundub kogu norralaste jutt siiski kahtlasena ja avalikkuse ette toodud versioon juhtunust on nende arvates lihtsalt hale katse end süüst puhtaks pesta.

Kui kogu jutt ongi ainult kattevari, siis tuleb tõdeda, et selle skeemi väljatöötamiseks on nähtud kõvasti vaeva. Siiski ei oleks see spordiajaloo kõige originaalsem ja värvikam vabandus. Ajalugu mäletab hoopis kummalisemaid selgitusi ning põhjendusi.

Raskused lugemisega

LaShawn Merritt (USA, kergejõustik). Sarnaselt Therese Johaugiga on pakendi lugemisega raskusi olnud ka USA 400 m jooksjal LaShawn Merrittil. 2009. ja 2010. aastal dopinguga põrunud kolmekordne olümpiavõitja kasutas aga veidike isiklikumat kraami.

Keelatud steroidi dehüdroepiandrosterooniga vahele jäänud Merrit kasutas enda sõnul peenise suurendamiseks mõeldud toodet ExtenZe, kuid ta ei lugenud väikses kirjas olnud teksti toote koostisosadest. Kaheaastase võistluskeeluga nõustunud jooksja tunnistas seejärel, et häbi on tema jaoks karistusest suurem.

19.10.2016 21.10.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto