Sisukord
Majandus
Tänane leht
20.10.2016
Eesti Ornitoloogid silmasid Pärnumaal Euroopas üliharuldast linnuliiki Eestis langes sündimus kolm aastat ja Lätis samal ajal tõusis Kelmuse omaks võtnud ema pääses kurjategija staatusest Vanematetalus töötanud politseinik mõisteti õigeks Riik küsib enam kui 500 perelt toetused tagasi Peeter Ernits: olukord on väljunud kontrolli alt (9) Olümpiasangarite saavutus raiuti kivisse India kohus arutas laevakaitsjate kaebust Komisjon uurib võimalikku kauplemist mõjuvõimuga (1) Kopratammist sai rahu ja tüli tulipunkt Vanemahüvitisega skeemitavad ka ametnikud, meedikud ja õpetajad (11) Majandus Esimene uus parvlaev sai lõpuks valmis (1) Hiiumaa on kaubaveoga jännis Hiina majandus toetub kinnisvarale ja laenudele Välismaa PERSOON: Süüria Diana hiilguse langus (1) Venemaa liidab ise ELi enda vastu Weber: Aleppo on tänane Sarajevo Arvamus Jüri Luik: kas tuumasõda tuleb? (33) Päeva karikatuur Jüri Ratas: kandideerin Keskerakonna esimeheks, et muuta Eesti poliitikat (17) Sven Kukemelk: odavlennufirma ülalpidamiseks on vaja suuremat rahvaarvu, lennukiparki ja lendamistihedust (1) Juhtkiri: vajame jõulist ja tarka sündimuspoliitikat (5) Postimees 1938. aastal: lõpp relvastumisele! Ameerika tõstab häält Kultuur Võimas ja võimekas Mogutši Sport Tipud on kaugel ees, aga vahe väheneb Leicester City näitab inglastele eeskuju Ohtrast seksist surnud kaksikuni – sportlaste pöörased põhjendused positiivsetele dopinguproovidele Tarbija Suure peolaua murest päästab mugavusteenus Tartu Suur küsimus: kuhu kolida remondi ajaks Raatuse kool? Lapsed õpivad terve nädala tundides käimata Koolivaba nädal aitab avardada silmaringi Uus foor süttib alles aasta pärast (1) Pommiaugus valmib kodumaine sõjamasin (1) Tartu valgusfestival kogub tuure Meelelahutus Koomiks Sudoku

Hiiumaa on kaubaveoga jännis

3 min lugemist
Harilaid. FOTO: Sander Ilvest / Postimees

Hiiumaa ettevõtjad ja kaupmehed seisavad silmitsi põletava probleemiga – suured kaubaautod mandri ja saare vahel liikuvatele laevadele ei mahu ning see pärsib ettevõtjate sõnul oluliselt Hiiumaa majanduslikku võimekust.

Tellijale Tellijale

Hiiu maavalitsuse ühistranspordi spetsialisti Tõnis Paljasma sõnul on kaubavedude sujuv toimimine olnud Hiiumaa jaoks alati väga tähtis, kuid tihti probleemne. Tema sõnul halvenes olukord kõvasti juba 2015. aasta augustis, kui Heltermaa-Rohuküla liinilt lahkus parvlaev Hiiumaa ning sõitma jäid parvlaevad Regula ja St. Ola. Allesjäänud laevad aga mahutasid märgatavalt vähem sõidukeid ja eriti rasketehnikat. «Üsna korrapäraselt veetakse Hiiumaa ja mandri vahet plastitööstuse toodangut ja toorainet, puitu ja kütust. Rääkimata kriitilise tähtsusega postivedudest, toidukaupadest ning kiirabist, mis igal juhul peavad laevale saama,» rääkis Paljasma.

19.10.2016 21.10.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto