Sisukord
Eesti
Tänane leht
20.10.2016
Eesti Ornitoloogid silmasid Pärnumaal Euroopas üliharuldast linnuliiki Eestis langes sündimus kolm aastat ja Lätis samal ajal tõusis Kelmuse omaks võtnud ema pääses kurjategija staatusest Vanematetalus töötanud politseinik mõisteti õigeks Riik küsib enam kui 500 perelt toetused tagasi Peeter Ernits: olukord on väljunud kontrolli alt (9) Olümpiasangarite saavutus raiuti kivisse India kohus arutas laevakaitsjate kaebust Komisjon uurib võimalikku kauplemist mõjuvõimuga (1) Kopratammist sai rahu ja tüli tulipunkt Vanemahüvitisega skeemitavad ka ametnikud, meedikud ja õpetajad (11) Majandus Esimene uus parvlaev sai lõpuks valmis (1) Hiiumaa on kaubaveoga jännis Hiina majandus toetub kinnisvarale ja laenudele Välismaa PERSOON: Süüria Diana hiilguse langus (1) Venemaa liidab ise ELi enda vastu Weber: Aleppo on tänane Sarajevo Arvamus Jüri Luik: kas tuumasõda tuleb? (33) Päeva karikatuur Jüri Ratas: kandideerin Keskerakonna esimeheks, et muuta Eesti poliitikat (17) Sven Kukemelk: odavlennufirma ülalpidamiseks on vaja suuremat rahvaarvu, lennukiparki ja lendamistihedust (1) Juhtkiri: vajame jõulist ja tarka sündimuspoliitikat (5) Postimees 1938. aastal: lõpp relvastumisele! Ameerika tõstab häält Kultuur Võimas ja võimekas Mogutši Sport Tipud on kaugel ees, aga vahe väheneb Leicester City näitab inglastele eeskuju Ohtrast seksist surnud kaksikuni – sportlaste pöörased põhjendused positiivsetele dopinguproovidele Tarbija Suure peolaua murest päästab mugavusteenus Tartu Suur küsimus: kuhu kolida remondi ajaks Raatuse kool? Lapsed õpivad terve nädala tundides käimata Koolivaba nädal aitab avardada silmaringi Uus foor süttib alles aasta pärast (1) Pommiaugus valmib kodumaine sõjamasin (1) Tartu valgusfestival kogub tuure Meelelahutus Koomiks Sudoku

Olümpiasangarite saavutus raiuti kivisse

1 min lugemist
Skulptuurid sõudjatele. FOTO: Urmas Luik / Pärnu Postimees

Eile kinkis Pärnumaa spordiliit Rio de Janeiro olümpial pronksmedali võitnud sõudmise Eesti paariaerulise neljapaadi liikmetele ja nende treenerile Matti Killingule kiviskulptuurid, mis jäävad saavutust meenutama. 180 kilogrammi kaaluvad taiesed tahus kiviraidur Ivo Vaher (Vahter) ehk Morsk.

Tellijale Tellijale

Treener Killing ja pronksi võitnud Tõnu Endrekson, Allar Raja, Kaspar Taimsoo ja Andrei Jämsä tunnistasid, et skulptuure ei ole neile veel kunagi kingitud.

Ainsana ei saa kivi kohe koju viia Taimsoo, kes elab Pärnus korteris. «Algne mõte oli see rõdule panna,» naljatas sõudja. «Aga kuna see on nii suur, ei julge ikkagi panna. Tuppa ka ei julge tõsta, muidu läheb parkett raskuse all praksti katki.»

19.10.2016 21.10.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto