Sisukord
Arvamus
Tänane leht
20.10.2016
Eesti Ornitoloogid silmasid Pärnumaal Euroopas üliharuldast linnuliiki Eestis langes sündimus kolm aastat ja Lätis samal ajal tõusis Kelmuse omaks võtnud ema pääses kurjategija staatusest Vanematetalus töötanud politseinik mõisteti õigeks Riik küsib enam kui 500 perelt toetused tagasi Peeter Ernits: olukord on väljunud kontrolli alt (9) Olümpiasangarite saavutus raiuti kivisse India kohus arutas laevakaitsjate kaebust Komisjon uurib võimalikku kauplemist mõjuvõimuga (1) Kopratammist sai rahu ja tüli tulipunkt Vanemahüvitisega skeemitavad ka ametnikud, meedikud ja õpetajad (11) Majandus Esimene uus parvlaev sai lõpuks valmis (1) Hiiumaa on kaubaveoga jännis Hiina majandus toetub kinnisvarale ja laenudele Välismaa PERSOON: Süüria Diana hiilguse langus (1) Venemaa liidab ise ELi enda vastu Weber: Aleppo on tänane Sarajevo Arvamus Jüri Luik: kas tuumasõda tuleb? (33) Päeva karikatuur Jüri Ratas: kandideerin Keskerakonna esimeheks, et muuta Eesti poliitikat (17) Sven Kukemelk: odavlennufirma ülalpidamiseks on vaja suuremat rahvaarvu, lennukiparki ja lendamistihedust (1) Juhtkiri: vajame jõulist ja tarka sündimuspoliitikat (5) Postimees 1938. aastal: lõpp relvastumisele! Ameerika tõstab häält Kultuur Võimas ja võimekas Mogutši Sport Tipud on kaugel ees, aga vahe väheneb Leicester City näitab inglastele eeskuju Ohtrast seksist surnud kaksikuni – sportlaste pöörased põhjendused positiivsetele dopinguproovidele Tarbija Suure peolaua murest päästab mugavusteenus Tartu Suur küsimus: kuhu kolida remondi ajaks Raatuse kool? Lapsed õpivad terve nädala tundides käimata Koolivaba nädal aitab avardada silmaringi Uus foor süttib alles aasta pärast (1) Pommiaugus valmib kodumaine sõjamasin (1) Tartu valgusfestival kogub tuure Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1938. aastal: lõpp relvastumisele! Ameerika tõstab häält

1 min lugemist
Joseph P. Kennedy oli 1938. aastal USA suursaadik Ühendkuningriigis. FOTO: Wikipedia

Londonist, 20. okt. (Reuter). Ameerika saadik Inglismaal Kennedy esines kõnega, milles käsitles metsikut relvastuste võidujooksu.

Mina tean, ütles saadik, et üksainus rahvas ei saa pidurdada halvasti suunatud energia nõiaringi. Aga kui meie tahame säilitada seda elustandardit, mida meie nüüd kasutame, siis peame kokku tulema. Ameerika rahvas ootab päeva, mil maailma rahvad aru saavad, et nad peavad kokkuleppe kaudu vähendama relvastusi.

Niihästi demokraatlikkudele maadele kui diktatuuririikidele on ebaproduktiivne töö laiendada nende vahelist lõhet lahkhelide allakriipsutamisega. Selle asemel teeksid nad paremini, kui nad kallutaksid oma energia ühiste probleemide lahendamisele ja püüaksid luua häid suhteid ülemaailmsel alusel.

20.10.1938

Seotud lood
19.10.2016 21.10.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto