Sisukord
Jalgratas
Tänane leht
20.10.2016
Eesti Ornitoloogid silmasid Pärnumaal Euroopas üliharuldast linnuliiki Eestis langes sündimus kolm aastat ja Lätis samal ajal tõusis Kelmuse omaks võtnud ema pääses kurjategija staatusest Vanematetalus töötanud politseinik mõisteti õigeks Riik küsib enam kui 500 perelt toetused tagasi Peeter Ernits: olukord on väljunud kontrolli alt (9) Olümpiasangarite saavutus raiuti kivisse India kohus arutas laevakaitsjate kaebust Komisjon uurib võimalikku kauplemist mõjuvõimuga (1) Kopratammist sai rahu ja tüli tulipunkt Vanemahüvitisega skeemitavad ka ametnikud, meedikud ja õpetajad (11) Majandus Esimene uus parvlaev sai lõpuks valmis (1) Hiiumaa on kaubaveoga jännis Hiina majandus toetub kinnisvarale ja laenudele Välismaa PERSOON: Süüria Diana hiilguse langus (1) Venemaa liidab ise ELi enda vastu Weber: Aleppo on tänane Sarajevo Arvamus Jüri Luik: kas tuumasõda tuleb? (33) Päeva karikatuur Jüri Ratas: kandideerin Keskerakonna esimeheks, et muuta Eesti poliitikat (17) Sven Kukemelk: odavlennufirma ülalpidamiseks on vaja suuremat rahvaarvu, lennukiparki ja lendamistihedust (1) Juhtkiri: vajame jõulist ja tarka sündimuspoliitikat (5) Postimees 1938. aastal: lõpp relvastumisele! Ameerika tõstab häält Kultuur Võimas ja võimekas Mogutši Sport Tipud on kaugel ees, aga vahe väheneb Leicester City näitab inglastele eeskuju Ohtrast seksist surnud kaksikuni – sportlaste pöörased põhjendused positiivsetele dopinguproovidele Tarbija Suure peolaua murest päästab mugavusteenus Tartu Suur küsimus: kuhu kolida remondi ajaks Raatuse kool? Lapsed õpivad terve nädala tundides käimata Koolivaba nädal aitab avardada silmaringi Uus foor süttib alles aasta pärast (1) Pommiaugus valmib kodumaine sõjamasin (1) Tartu valgusfestival kogub tuure Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tipud on kaugel ees, aga vahe väheneb

4 min lugemist
Tanel Kangert (vasakul) ja Rein Taaramäe. FOTO: TAIRO LUTTER/PM/SCANPIX BALTICS

Nii võimsat elamust kui Rein Taaramäe etapivõit ühel maikuu laupäeval, polnud Eesti rattasõbrad juba ammu saanud. Puhtalt selle pealt võib maanteeratta hooaja õnnestunuks lugeda, kuigi ilusaid hetki oli veelgi. Postimees uuris endise sprindiässa Jaan Kirsipuu ja koos temaga Eesti koondist tüüriva Rene Mandri abiga, kes Eesti ratturitest suutis ennast ületada, kes jooksis lati alt läbi ja kaua kestab Taaramäe-Kangerti hegemoonia aasta parima meesratturi valimisel.

Tellijale Tellijale

Taaramäe või Kangert – kumb jääb peale?

Eesti tippudel Rein Taaramäel (Katjuša) ja Tanel Kangertil (Astana) jäi näppude vahele nii mõndagi. Taaramäe vaimustas Eesti spordiüldsust Giro d’Italia etapivõiduga, kusjuures tegemist polnud tavalise triumfiga. Taaramäe näitas kõikidele kandu eelviimasel etapil ehk queen-stage’il, mis on keskmisest etapist kraadi võrra hinnatum. Lisaks kuulus talle Sloveenia tuuri esikoht ja üks etapivõit.

Kangert võitis aprillis peetud Trentino velotuuril kaks etappi ja oli kokkuvõttes teine. Võrreldes Sloveenia tuuriga oli Trentino tase aga kõrgem. Girol aitas Kangert tiimikaaslase Vincenzo Nibali üldvõiduni, kõrvaltööna oli ta toeks ka Taaramäele. Kui Taaramäe hooaja teine pool läks kõhuviiruse ja Vueltal toimunud hirmsa kokkupõrke nahka, siis Kangert noppis Rio olümpia grupisõidust muljet avaldava üheksanda koha.

Kui tuleks valida aasta rattahetke, kuuluks au kahtlemata Taaramäele ja Giro etapivõidule. Ent Eesti spordis on endiselt neid, kes peavad ülimaks tiitlivõistluste kohti ja seal on eelis Kangertil. Õnneks on tegu olukorraga, kus 2016. aasta parima jalgratturi nimetust väärivad mõlemad. 

19.10.2016 21.10.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto