Sisukord
Eesti
Tänane leht
20.10.2016
Eesti Ornitoloogid silmasid Pärnumaal Euroopas üliharuldast linnuliiki Eestis langes sündimus kolm aastat ja Lätis samal ajal tõusis Kelmuse omaks võtnud ema pääses kurjategija staatusest Vanematetalus töötanud politseinik mõisteti õigeks Riik küsib enam kui 500 perelt toetused tagasi Peeter Ernits: olukord on väljunud kontrolli alt (9) Olümpiasangarite saavutus raiuti kivisse India kohus arutas laevakaitsjate kaebust Komisjon uurib võimalikku kauplemist mõjuvõimuga (1) Kopratammist sai rahu ja tüli tulipunkt Vanemahüvitisega skeemitavad ka ametnikud, meedikud ja õpetajad (11) Majandus Esimene uus parvlaev sai lõpuks valmis (1) Hiiumaa on kaubaveoga jännis Hiina majandus toetub kinnisvarale ja laenudele Välismaa PERSOON: Süüria Diana hiilguse langus (1) Venemaa liidab ise ELi enda vastu Weber: Aleppo on tänane Sarajevo Arvamus Jüri Luik: kas tuumasõda tuleb? (33) Päeva karikatuur Jüri Ratas: kandideerin Keskerakonna esimeheks, et muuta Eesti poliitikat (17) Sven Kukemelk: odavlennufirma ülalpidamiseks on vaja suuremat rahvaarvu, lennukiparki ja lendamistihedust (1) Juhtkiri: vajame jõulist ja tarka sündimuspoliitikat (5) Postimees 1938. aastal: lõpp relvastumisele! Ameerika tõstab häält Kultuur Võimas ja võimekas Mogutši Sport Tipud on kaugel ees, aga vahe väheneb Leicester City näitab inglastele eeskuju Ohtrast seksist surnud kaksikuni – sportlaste pöörased põhjendused positiivsetele dopinguproovidele Tarbija Suure peolaua murest päästab mugavusteenus Tartu Suur küsimus: kuhu kolida remondi ajaks Raatuse kool? Lapsed õpivad terve nädala tundides käimata Koolivaba nädal aitab avardada silmaringi Uus foor süttib alles aasta pärast (1) Pommiaugus valmib kodumaine sõjamasin (1) Tartu valgusfestival kogub tuure Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kopratammist sai rahu ja tüli tulipunkt

5 min lugemist
Penuja küla mees Aivo Joamets seisab oma kinnistul ja tema selja taha jääb Penuja järv. FOTO: Elmo Riig / Sakala

Abja valda Penuja küla järve äärde maa soetanud mees lammutas kopratammi, nimetades veesilma puhastamata mudaauguks. Kohalikud elanikud on madala vee pärast mures ja nende sõnul on järv Penuja küla uhkus.

Tellijale Tellijale

Penuja mees Aivo Joamets ütles, et tuli sinna elama 1980. aastal ning viis aastat hiljem algas järve kaevamine. Vene aja lõpul oli tema teada kavas rajada järve äärde maaparandustamm, aga see jäi tegemata.

Järv hõlmab Joametsa andmeil 1,9 hektarit ja on keskmiselt poolteist meetrit sügav, mõnes kohas rohkem ja mõnes vähem. Piirkonnas elutsevad koprad ja nende tamm järvest väljuva oja ees hoiab veetaset – valitseb looduslik tasakaal.

Joamets rääkis, et järve on aastate jooksul toodud kalu, seal on meeldiv paadiga sõita ning see on silmale ilus vaadata. Tema teada naudivad järve ilu peale kohalike teisedki, kes Penujas külas käivad, näiteks on seal korraldatud fotolaagreid ja muid koosolemisi.

19.10.2016 21.10.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto