E, 26.09.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kopratammist sai rahu ja tüli tulipunkt

Aivar Aotäht
, reporter
Kopratammist sai rahu ja tüli tulipunkt
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Penuja küla mees Aivo Joamets seisab oma kinnistul ja tema selja taha jääb Penuja järv.
Penuja küla mees Aivo Joamets seisab oma kinnistul ja tema selja taha jääb Penuja järv. Foto: Elmo Riig / Sakala

Abja valda Penuja küla järve äärde maa soetanud mees lammutas kopratammi, nimetades veesilma puhastamata mudaauguks. Kohalikud elanikud on madala vee pärast mures ja nende sõnul on järv Penuja küla uhkus.

Penuja mees Aivo Joamets ütles, et tuli sinna elama 1980. aastal ning viis aastat hiljem algas järve kaevamine. Vene aja lõpul oli tema teada kavas rajada järve äärde maaparandustamm, aga see jäi tegemata.

Järv hõlmab Joametsa andmeil 1,9 hektarit ja on keskmiselt poolteist meetrit sügav, mõnes kohas rohkem ja mõnes vähem. Piirkonnas elutsevad koprad ja nende tamm järvest väljuva oja ees hoiab veetaset – valitseb looduslik tasakaal.

Joamets rääkis, et järve on aastate jooksul toodud kalu, seal on meeldiv paadiga sõita ning see on silmale ilus vaadata. Tema teada naudivad järve ilu peale kohalike teisedki, kes Penujas külas käivad, näiteks on seal korraldatud fotolaagreid ja muid koosolemisi.

Märksõnad
Tagasi üles