Sisukord
Uudised
Tänane leht
20.10.2016
Eesti Ornitoloogid silmasid Pärnumaal Euroopas üliharuldast linnuliiki Eestis langes sündimus kolm aastat ja Lätis samal ajal tõusis Kelmuse omaks võtnud ema pääses kurjategija staatusest Vanematetalus töötanud politseinik mõisteti õigeks Riik küsib enam kui 500 perelt toetused tagasi Peeter Ernits: olukord on väljunud kontrolli alt (9) Olümpiasangarite saavutus raiuti kivisse India kohus arutas laevakaitsjate kaebust Komisjon uurib võimalikku kauplemist mõjuvõimuga (1) Kopratammist sai rahu ja tüli tulipunkt Vanemahüvitisega skeemitavad ka ametnikud, meedikud ja õpetajad (11) Majandus Esimene uus parvlaev sai lõpuks valmis (1) Hiiumaa on kaubaveoga jännis Hiina majandus toetub kinnisvarale ja laenudele Välismaa PERSOON: Süüria Diana hiilguse langus (1) Venemaa liidab ise ELi enda vastu Weber: Aleppo on tänane Sarajevo Arvamus Jüri Luik: kas tuumasõda tuleb? (33) Päeva karikatuur Jüri Ratas: kandideerin Keskerakonna esimeheks, et muuta Eesti poliitikat (17) Sven Kukemelk: odavlennufirma ülalpidamiseks on vaja suuremat rahvaarvu, lennukiparki ja lendamistihedust (1) Juhtkiri: vajame jõulist ja tarka sündimuspoliitikat (5) Postimees 1938. aastal: lõpp relvastumisele! Ameerika tõstab häält Kultuur Võimas ja võimekas Mogutši Sport Tipud on kaugel ees, aga vahe väheneb Leicester City näitab inglastele eeskuju Ohtrast seksist surnud kaksikuni – sportlaste pöörased põhjendused positiivsetele dopinguproovidele Tarbija Suure peolaua murest päästab mugavusteenus Tartu Suur küsimus: kuhu kolida remondi ajaks Raatuse kool? Lapsed õpivad terve nädala tundides käimata Koolivaba nädal aitab avardada silmaringi Uus foor süttib alles aasta pärast (1) Pommiaugus valmib kodumaine sõjamasin (1) Tartu valgusfestival kogub tuure Meelelahutus Koomiks Sudoku

Suur küsimus: kuhu kolida remondi ajaks Raatuse kool?

2 min lugemist
Plaan A: linna algne kava on kolida Raatuse kooli vanemad klassid koolimaja remondi ajaks Ploomi tänava lasteaeda ja nooremad klassid Eerika tee lasteaeda. Plaan B: uue variandina on kaalumisel kogu koolipere Liivi tänava arhiivihoonesse (kõige parempoolsem pilt) kolimine. FOTO: Margus Ansu

Suure tõenäosusega algab tuleval suvel Raatuse koolimaja täisremont ning järgmise õppeaasta peab kool töötama asenduspinnal. Lõpuni selgeks vaidlemata on aga, kus täpsemalt. Ettepanekuid on mitu, kuid kõigil on nii plusse kui miinuseid.

Tellijale Tellijale

«Plaan A on enam-vähem kindel, see sõltub plaanist B,» ütles Tartu haridusosakonna juhataja Riho Raave eile hommikul. Plaan A on, et kool jätkab ühes vahetuses, aga kahes asukohas: vanemad klassid Ploomi tänava lasteaias, kus varem oli waldorfkool, ja nooremad Eerika teel, mida tunnevad Kesklinna lastekeskuse lapsed ja nende vanemad. Mõlemad on kooli praegusest asukohast kaugel ja see ei ole koolile kõige sõbralikum plaan, möönis Raave.

Plaan B on praegu tema sõnul Toomel asuv arhiivihoone, kuhu kogu kool mahuks ära, aga see maja vajaks kooli vajaduste tarvis kohendamist. Mis see maksab, ei ole veel keegi arvutanud, sest alles eile käisid linna ja kooli esindajad maja selle pilguga üle vaatamas. Riigi Kinnisvara on igal juhul väljendanud valmidust arutada hoone kooli käsutusse andmise üle.

19.10.2016 21.10.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto