Sisukord
Uudised
Tänane leht
20.10.2016
Eesti Ornitoloogid silmasid Pärnumaal Euroopas üliharuldast linnuliiki Eestis langes sündimus kolm aastat ja Lätis samal ajal tõusis Kelmuse omaks võtnud ema pääses kurjategija staatusest Vanematetalus töötanud politseinik mõisteti õigeks Riik küsib enam kui 500 perelt toetused tagasi Peeter Ernits: olukord on väljunud kontrolli alt (9) Olümpiasangarite saavutus raiuti kivisse India kohus arutas laevakaitsjate kaebust Komisjon uurib võimalikku kauplemist mõjuvõimuga (1) Kopratammist sai rahu ja tüli tulipunkt Vanemahüvitisega skeemitavad ka ametnikud, meedikud ja õpetajad (11) Majandus Esimene uus parvlaev sai lõpuks valmis (1) Hiiumaa on kaubaveoga jännis Hiina majandus toetub kinnisvarale ja laenudele Välismaa PERSOON: Süüria Diana hiilguse langus (1) Venemaa liidab ise ELi enda vastu Weber: Aleppo on tänane Sarajevo Arvamus Jüri Luik: kas tuumasõda tuleb? (33) Päeva karikatuur Jüri Ratas: kandideerin Keskerakonna esimeheks, et muuta Eesti poliitikat (17) Sven Kukemelk: odavlennufirma ülalpidamiseks on vaja suuremat rahvaarvu, lennukiparki ja lendamistihedust (1) Juhtkiri: vajame jõulist ja tarka sündimuspoliitikat (5) Postimees 1938. aastal: lõpp relvastumisele! Ameerika tõstab häält Kultuur Võimas ja võimekas Mogutši Sport Tipud on kaugel ees, aga vahe väheneb Leicester City näitab inglastele eeskuju Ohtrast seksist surnud kaksikuni – sportlaste pöörased põhjendused positiivsetele dopinguproovidele Tarbija Suure peolaua murest päästab mugavusteenus Tartu Suur küsimus: kuhu kolida remondi ajaks Raatuse kool? Lapsed õpivad terve nädala tundides käimata Koolivaba nädal aitab avardada silmaringi Uus foor süttib alles aasta pärast (1) Pommiaugus valmib kodumaine sõjamasin (1) Tartu valgusfestival kogub tuure Meelelahutus Koomiks Sudoku

Pommiaugus valmib kodumaine sõjamasin

3 min lugemist
Sergei Jerjomin (vasakul) ja Eduard Onopa kulutavad suurema osa vabast ajast muuseumi hüvanguks. Nende istumise all oleva BTR-tüüpi soomukmasina said nad kaitseväelt pärast seda, kui masin oli oma aja ära elanud. FOTO: Eili Arula

Kõnekeeles on sõnal pommi­auk tavaliselt halvustav tähendus. Nii nimetatakse kohta, kus pole mitte midagi huvitavat teha ega näha. Nii mõnigi Jõgeva linna elanik nimetab oma kodukanti just selliselt, kuid kaks Jõgeva meest, Sergei Jerjomin ja Eduard Onopa, on andnud pommiaugule hoopis sisukama tähenduse.

Tellijale Tellijale

Nimelt rajasid nad kolm aastat tagasi Pommiaugu-nimelise mittetulundusühingu, mille peamine tegevusala on nende loodud Jõgewa militaarmuuseumi ülalpidamine ja arendamine.

Jerjomin selgitas, et temas on peidus kaks inimest: tehnikamees ja kunstihuviline. «Need kaks poolt on minus elanud juba väikesest peale. Kui oli vaja kutsekooli minna, siis mu vanemad ütlesid, et kunstiga võid ju alati tegeleda, aga õpi ikka üks korralik amet ka selgeks,» rääkis ta, kes on diplomeeritud laevamehaanik.

19.10.2016 21.10.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto