Sisukord
Eesti
Tänane leht
20.10.2016
Eesti Ornitoloogid silmasid Pärnumaal Euroopas üliharuldast linnuliiki Eestis langes sündimus kolm aastat ja Lätis samal ajal tõusis Kelmuse omaks võtnud ema pääses kurjategija staatusest Vanematetalus töötanud politseinik mõisteti õigeks Riik küsib enam kui 500 perelt toetused tagasi Peeter Ernits: olukord on väljunud kontrolli alt (9) Olümpiasangarite saavutus raiuti kivisse India kohus arutas laevakaitsjate kaebust Komisjon uurib võimalikku kauplemist mõjuvõimuga (1) Kopratammist sai rahu ja tüli tulipunkt Vanemahüvitisega skeemitavad ka ametnikud, meedikud ja õpetajad (11) Majandus Esimene uus parvlaev sai lõpuks valmis (1) Hiiumaa on kaubaveoga jännis Hiina majandus toetub kinnisvarale ja laenudele Välismaa PERSOON: Süüria Diana hiilguse langus (1) Venemaa liidab ise ELi enda vastu Weber: Aleppo on tänane Sarajevo Arvamus Jüri Luik: kas tuumasõda tuleb? (33) Päeva karikatuur Jüri Ratas: kandideerin Keskerakonna esimeheks, et muuta Eesti poliitikat (17) Sven Kukemelk: odavlennufirma ülalpidamiseks on vaja suuremat rahvaarvu, lennukiparki ja lendamistihedust (1) Juhtkiri: vajame jõulist ja tarka sündimuspoliitikat (5) Postimees 1938. aastal: lõpp relvastumisele! Ameerika tõstab häält Kultuur Võimas ja võimekas Mogutši Sport Tipud on kaugel ees, aga vahe väheneb Leicester City näitab inglastele eeskuju Ohtrast seksist surnud kaksikuni – sportlaste pöörased põhjendused positiivsetele dopinguproovidele Tarbija Suure peolaua murest päästab mugavusteenus Tartu Suur küsimus: kuhu kolida remondi ajaks Raatuse kool? Lapsed õpivad terve nädala tundides käimata Koolivaba nädal aitab avardada silmaringi Uus foor süttib alles aasta pärast (1) Pommiaugus valmib kodumaine sõjamasin (1) Tartu valgusfestival kogub tuure Meelelahutus Koomiks Sudoku

Vanemahüvitisega skeemitavad ka ametnikud, meedikud ja õpetajad

4 min lugemist
FOTO: Graafika: PM

Kui varem üritasid riigilt vanemahüvitise maksimummäära välja petta peamiselt töötud või erafirma omanikud, siis nüüd loodab sellest sissetulekulisa ka keskklass. Et maksu- ja tolliameti kullipilgu alla sattumist vältida, tehakse teinekord tööandjaga peensusteni minevaid kokkuleppeid.

Tellijale Tellijale

Teenistus, mille nimel seda teha, pole väike: tänavu on vanemahüvitise ülempiir 2724 eurot kuus ja tõuseb igal aastal umbes 200 euro võrra. Kuna 435 päevaks määratava vanemahüvitise suurus arvutatakse taotleja eelmise kalendriaasta ühe kalendrikuu keskmise tulu alusel, on see skeemitajatele viljakas pinnas.

MTA kontrolliosakonna talitusejuhataja Airi Lepassar ütles, et kuigi kelmuste tippaeg jäi 2013. aastasse, on amet ainuüksi tänavu alustanud 37 menetlust hüvitispettuse kahtlusel ning peatanud 223 000 euro väärtuses vanemahüvitistoetuste väljamaksmise. «See on endiselt ahvatlev pettuseviis,» nentis ta.

Üha detailsemad kokkulepped

Sealjuures on tähelepanuväärne, et kuigi vanemahüvitise saajate hulk aasta-aastalt väheneb, saab maksimummääras hüvitist järjest suurem hulk lapsevanemaid. Kindlasti on selle taga üldine palgatõus, ent mitte ainult.

19.10.2016 21.10.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto