Sisukord
Sport
Postimees
22.10.2016
Eesti Kaljulaid lõpetas edukalt esimese välisvisiidi Matkajad pääsesid napilt koprapüünisest Tallinna lasteaiajänes sai kümme poega (1) Michal lubab laevatee süvedamiseks raha leida Maakonnaajakirjandus elab valdavalt peost suhu Ajakirjandus Saaremaa moodi – kahjumid makstakse kinni (2) Majandus Säravate kivide argine tööstus Välismaa Slovakid tõrjuvad tundmatut Tugev koputus Mosuli uksele Jungar: Parempopulism on siin, et jääda (1) Arvamus Lauri Hussar: Keskerakonna valikud (2) Savisaare tühjad kohad Juhtkiri: võimu propaganda pole ajakirjandus (2) Pankurist piimameheks Postimees 1938. aastal: oletati surma – oli sünd! Ühesendine laev Nõrk lüli Matteo Renzi (2) Sport Zahovaiko: vineeriärimees ja vabariigi parim ründaja Läbimurdeaasta teinud Kerber astub legend Grafi jälgedes Kahevõistlejad liiguvad ühtse koondise poole Kohila läheb karukoopasse veel kord ajalugu tegema Arter Salaobjekt Hara lahel Doktor, kelle otsusest sõltub pilootide käekäik V(ä)ints, K.I.T.T. ja Testarossa Miks üliinimesed pillivad nagu plikad? Maggie plaanid, mis ärritavad teil sokid jalast Justin Petrone: pidu Soomes (1) Õppige olümpiamedalimehe ebakindlusest! Loe, mis on stiilsete eestlaste sügisgarderoobis asendamatu Raudmehe soovitus - kuula, mida keha sulle ütleb! Bürkland: toituda tuleb nii, et haigeks ei jääks Vana hea Tuljak – head maitsed, kõrged hinnad Nutitelefonide fotovigurdused Meie oma Elvis ja Lenny, Geri ja Cher, Scooter ja Scatman Moekohvi tehakse külma veega Tahtsime maailmataset – miks ka mitte? Eks nad kõik ole armsad Verine äri elevantidega (1) Kuldnõela võitja Lilli Jahilo: olen õppinud fassaadide taga inimesi nägema Bodypump – ruttu vormi! Või vigaseks? Meelelahutus Koomiks Sudoku

Miks üliinimesed pillivad nagu plikad?

5 min lugemist
Ahastus on, pisaraid mitte. Näib, nagu oleks Therese Johaug saanud inspiratsiooni norra kunstniku Edvard Munchi maalilt «Karje». FOTO: SCANPIX

Tippsportlased peaks olema lihtsurelikest palju raudsema närvikavaga, aga kummalisel kombel murduvad nad lausa masendavalt, kui dopinguga vahele kukuvad. Ent ei saa välistada, et tegelikult korraldavad nad hädas olles hoopis tundeküllase näitemängu.

Tellijale Tellijale

Blondi Norra suusataja Therese Johaugi grimassid, ninaga tõmmatud nuuksed ja katkendlik hääl, kui ta teatas eelmise nädala keskel pressikonverentsil, et kuu aega tagasi tema uriinist võetud võistlusväline dopinguproov avastas ta kehas keelatud aine, anaboolse steroidi klostebooli, rääkisid ülimast kurbusest, meeleheitest, ahastusest. Aga üks detail tekitas kogu selles etenduses – ja pressikonverents on ajakirjanduse vahendusel rahvale antav etendus – tähelepanelikes kaasaelajates imestust. Olgugi et Johaug, seitsmekordne maailmameister, vedas käeseljaga üle silmade, ei paistnud seal pisaraid olemagi, nagu tõestavad kaamerate suured plaanid. Järelikult teesklus või ebaveenev näitlemine, võiks kõlada üks järeldusi.

Aga kui paljud seda märkasid, et pisarad puudusid? Erki Nool, olümpiavõitja nagu Johaugki, luges norralanna kehakeelest välja, et pisarad ikkagi voolasid, ja pidas seda igati normaalseks. «Norra üldsus oleks väga tige, kui ta poleks pisaraid valanud,» väidab Nool, kes enda mäletamist mööda poetas pisaraid siis, kui sai 1992. aastal Barcelona olümpial noore kümnevõistlejana odaviskes nulli. «Pisarad näitavad kahetsust. Fännid ja üldsus loodavad just kahetsust näha ning pisarad on selle ilming. Muidu võetaks tema käitumist ülbusena.»

21.10.2016 24.10.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto