N, 8.12.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Mälumäng

Postimees
Mälumäng
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Küsimused:

1. Täna on sünnipäev Maarjamaa Risti I klassi teenetemärgi kavaleril, USA presidendikandidaadil Hillary Diane Rodham Clintonil. William Jefferson (Bill) Clintoni abikaasana sai ta kaks esimese leedi tiitlit – Arkansase osariigi ja USA esimene leedi. USA esimese leedina on ta olnud esimene teiste esimeste leedide seas. Mille poolest?

2. 1996. aasta oktoobrikuus sadas selles Eestimaa paigas vihma 57 tundi järjepanu. See on senini kehtiv rekordvihmasadu Eestis. Koht on tuntud ka tormide pealinnana ning klimatoloog Ain Kallise andmetel on selle koha lähedal ka Eestimaa külmapoolus. Mis paigast on jutt?

3. 120 aastat tagasi Ateenas toimunud esimestel kaasaegsetel olümpiamängudel võisteldi üheksal spordialal, medaleid jagati 43 võistlusalal. Ära jäeti kavas olnud sõudmis- ja purjetamisvõistlused ning kriket. Kui sõudmist ja purjetamist segas torm, siis mis oli kriketist loobumise põhjus?

4. Kühvel on teada-tuntud tööriist. Mis riistapuu on aga rühvel?

5. Juulis 2016 andsid Eesti Autorite Ühing ja Eesti Heliloojate Liit välja esimese Lepo Sumera nimelise heliloomingu preemia. Kes selle pälvis?

Vastused:

1. Esimene esimene leedi, kes sai koha USA valitsuses (Barack Hussein Obama valitsuse riigisekretär).

2. Väike-Maarja.

3. Võistlejaid polnud.

4. Kerge põllutööriist taimeridade vaheltharimiseks.

5. Toivo Tulev.

Tagasi üles