Sisukord
Kunst
Tänane leht
24.10.2016
Eesti Yana Toom Keskerakonna juhi valimistest: seekord olen valmis lõpuni minema Pikamäest sai ELi kõrgemate kohtute president (1) Savisaare toetajad tajuvad ühe ajastu lõppu (1) EELK kogudustes alustasid pühapäevakoolid Riik katab Ärma talu kulud ka edaspidi (1) Soome keeltekeskus tegutseb oma seaduse alusel Majandus Urmas Puhkan: Arro Keraamika astub väga julge sammu Sobiva tehase leidmiseks läks kaks aastat Tallinna börs peaaegu rekordtasemel Tulekul on Eesti oma Iittala Meediahiiud loovad impeeriumi Välismaa AJA PEEGEL: Ungarlaste vabaduselootus purunes kiiresti Lähis-Ida konflikt keeb täie hooga Ameerika otsib ajaloolise küberrünnaku korraldajat Arvamus Madis Veskimägi: peatage ärimeditsiin (2) Jaak Aab: haldusreformi vead tekitavad segaduse aastateks Maarja Vaino: tundekasvatusest (9) Taavi Minnik: «moraalimajakatest» ja nende puudumisest (8) Juhtkiri: kes pääseb Valgesse Majja? Scott Abel: Obama rasked lõpupäevad ja ähvardavad ohud Päeva karikatuur: Trumpi trumbid Kultuur Krahli poiste menukomöödia Mees, kes võis kanda lühikesi viigipükse Sport Võimas Embrich ja esikohaväärilised varunaised Kangert näitas kõvas konkurentsis, milleks võimeline on Kalev/Cramo eksis Minskis liialt ja sai teise kaotuse Meistrite liigas säranud Kohila peatreener: see pole veel kohale jõudnud Põhjala ragbilahing ehk amatööride püha päev Ultrasportlane nihutas õlle ja peekoni toel inimvõimete piire (1) Tarbija Postimehe katse: peenralt korjatud mullane salat osutus importkaubast puhtamaks Tasub teada: milliste toiduvarudega toime tulla kriisiolukorras Salatikasvataja Jamie Oliveri moodi süüa ei teeks Toiduohutuses kehtivad viis põhireeglit Tartu Vanal tuletõrjeredelil turnimine maksis elu Inglanna trotsis lennul külma ilma ja Vene tolli (1) Linnasekretär Jüri Mölderi vastus kriitikale: kaasav eelarve võib olla tööriist ka eramaal Kriminullid tõid öisesse koolimajja elevust Alanud nädalal näeb Tartus rahvusvahelist tipptennist Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mees, kes võis kanda lühikesi viigipükse

4 min lugemist
Jüri Arrak maaliga «Vastandid». FOTO: Haus galerii

See võis olla kusagil kaheksakümnendate keskpaigas. Sibasin ema käekõrval lastepolikliinikusse. Äkki sammus meist hoogsal sammul mööda üks pikka kasvu mees, mingi suurem pamp kaenlas. Väikesed lapsed märkavad pisiasju, mida täiskasvanud tihti tähele ei pane. Nii torkas ka mulle silma, et hoogsa mehe viigipüksid olid talle ilmselgelt liiga lühikeseks jäänud. Nõudsin emalt selgitust. Miks tema võib, aga mina pean kandma neid umbseid karupükse? 

Tellijale Tellijale

Ema vastas: «See on kuulus kunstnik Jüri Arrak. Aga kuna kunstnikud on enamasti vaesed, siis pole tal nähtavasti raha olnud, et endale parajaid pükse osta. Sellepärast tal ongi praegu pilt kaenlas, et ta saaks selle eest uued püksid.» Nii saingi emalt esimesed õpetussõnad kunstnike kohta: nad on kuulsad, neil on vähe raha ja nad teevad pilte. «Aga nende samm on hoogne ja nad võivad kanda täpselt selliseid pükse, nagu ise tahavad,» mõtlesin ma tunnustavalt, kui hoogne mees nurga taha kadus.

22.10.2016 25.10.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto