Sisukord
Arvamus
Postimees
25.10.2016
Eesti Alkoturiste pannakse jälgima kaamerad (20) Politsei uus kärpekava koondab juhte (2) Leiger hakkab peagi Eesti poole liikuma Harju maakohus mõistis suuravarii põhjustaja tingimisi vangi Minister lubas EKI ja TÜ liitmist põhjalikult kaaluda Majandus Pool ERMi eelarvest kulub muuseumihoone ülalpidamisele (6) IMF soovitab riigitöötajate arvu kiiremini vähendada (3) Talendijaht L’Orealis: noored ei viitsi töövestlusele tulla Välismaa Vargad eemale Kabuli moodi: autol rehvid puruks KOHALIK VAADE: Hispaania valitsuskriis saab lõpuks lahenduse Prantsusmaa asus Calais’ Džunglit sulgema Hispaania ministrid peavad Vene sõjalaevade võõrustamise eest vastust andma Bulgaarias arenes põgenike rahulolematus protestideks Venemaa ehitab endale kaitsekilpi Aleppost Arktikani Arvamus Ahto Lobjakas: prantsuse paabel Deutsche Welle Vene osakonna juht: ma kardan, et Kreml on kaotanud reaalsustaju (11) Marti Aavik: kas küüditamine oli õigustatud, Yana Toom? (55) Juhtkiri: Kuidas teha riigireformi? Politsei näitab eeskuju Postimees 1929. aastal: õunad kallid, müüa ei osata Keeleteadlaste üleskutse: kas siis selle maa keel polegi enam tähtis? (6) Nils Niitra: madallend vahendatud reaalsuses Kultuur Biffy Clyro: šotlastele meeldib kaevelda Sport Ebanormaalselt pika dopinguloo uus peatükk (2) Noored kuked jäävad veel ettemääratud finalistide varju Kas poolsoomlasest saaks vääriline vormel-1 sarja maailmameister? Klavan peaks tõusma kuuajalise pausi järel taas algkoosseisu Tarbija Mis on järgmised sammud Marsi-võidujooksus? (1) Tartu Tartmuse direktor uurib New Yorgi kunstielu Ettelugemise võitis x-faktoriga Tartu tüdruk Supilinnas on müüa olematu korter Tänavahooldajad lubasid esimeseks lumesajuks valmis olla (1) Elluastujad jumalale suuri lootusi ei pane Tähtvere vald teeb uusi ühinemisettepanekuid Tartu ei kavatse panna tänavaile kasutatud riiete konteinereid Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1929. aastal: õunad kallid, müüa ei osata

1 min lugemist
Õun. FOTO: Toomas Huik

Möödunud kare talv tegi meil palju kahju eriti viljapuuaedades. Pirnid ja ploomid on pea täiesti rikutud ja uut vilja võib loota hiljem, kui noored puud kasvavad viljakandvaks, kuna kirsid vahest suudavad välja põdeda. Möödunud talve mõjul on tänavune puuviljasaak väike. Õunu saame ainult Lõuna-Eestist: Pärnu, Valga, Võru ja Petserimaalt.

Tartumaal oli õunu ainult paiguti ja vähemal arvul. Saaremaal on ka õunu saadud, kuid need ei tule siseturule, vaid veetakse laevameeste poolt vähehaaval Soome.

Siseturule toimetakse õunu nii kuidas: kottes, kastes ja isegi lahtiselt vankris vedu pole uudiseks. Niisugune otstarbekohata ja viljahävitav transporteerimisviis on meil võimalik seepärast, et saaduste väikese pakkumise tõttu ei saa sel alal turg üles seada karmimaid nõudmisi. Teiselt poolt ka meie ostjaskond vähenõudlik. Väga harva kuuldub kindla õunasordi nõudmist. Ostetakse söödakse kõike, mis saadaval ja mis maitseliselt vähegi süüa annab. Turu vähenõudlikkuse tõttu pole siis ka aiasaaduste siseturule toimetamisel märgata edu pakkumise alal.

Õunte hind on tänavu eriliselt kõrge, kuid ühtlasi ka väga mitmekesine. Vilja headuse järele makstakse puudast 4-8 krooni ja üksikuil juhtudel isegi enam. Kauplustes sünnib viljamüük enamalt jaolt tükiviisi, sest see võimaldab kallist viljast kergemini saada lahti, kuna hinna kalliduse tõttu suuremal arvul vähe ostetakse. 25.10.1929

Seotud lood
    24.10.2016 26.10.2016
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    Logi sisse
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto