Sisukord
Arvamus
Postimees
22.02.2020
Linda Raunet ja Eesti Vabariik – 102 aastat ühiseid mälestusi Eesti Viljandi valmistub võõrustama presidendi pidu Süda läheb soojaks ja hingele pai – pannakse tähele Mida teha vabariigi aastapäeval? Majandus Põhjamaade pankade veri hakkas viimaks hüübima Välismaa «Ihne nelik» keeldus kriipsugi taandumast Kolmejalgsed vallandasid liiklusraevu (1) Liibüas evakueeriti sõja jalust mitu tuhat kaamelit Arvamus Juhtkiri: viinarindel muutustega Evelyn Kaldoja: valgustav lobiabsurd (1) Õlitööstuse eestkõneleja (1) Sipsik elab veel! Läti ema eksirännakud Esitus, mis tõi pisara silma Kertu Birgit Anton: kliimapööret ei tehta meie eest ära (11) Kultuur ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Sport Eesti mehed vollemaailma absoluutses tipus Taavi Libe: kuidas tuua inimesed video­mängude abil spordi juurde? EAL nõuab Rally Estonia korraldamise eest meeletut summat Kriisk: presidendiamet oleks minu olümpia Soomlase ajastu start jahmatas isegi suuri optimiste Kliima Pehme talv paneb rannad uut tasakaalu otsima AK Tehnoloogiagigantide uue põlvkonna juhid Liiga hilja ja poolikult tehtud otsus Ukraina ekspert: «Ilma Venemaa otsese sekkumiseta oleks see sõda varsti läbi» Hasso Krull: maa, rahvas ja riik (8) VIDEO ⟩ Kunst sinu ümber. Dokumentaalne poeet Kristina Norman ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Kus poliitik ees, seal bandiidid taga Nädala plaat. Nagu seest külm juustuburger Nädala plaat. Ruttab aeglaselt keset üksildasi masse Kutse presidendi vastuvõtule Juurikas. Eesti tänab Arter Liis Velsker: mõtlesin, et paneks kogu raha selle alla, et lihtsalt ennast hävitada Käputäis Eesti «kurjategijaid» Siberi kolkas... Viirusest ohtlikum (1) Kaitsja, kes võib mõnikord osutuda tapjaks Ekstreem-Sipsiku seiklused Umbe hää süük!* Arter otsis võrumaist pidupäevamaitset Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Kodune helisüsteem 10 000 euro eest. Eestis loodud Audese tippkõlarid valmivad kuulmise järgi (5) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1929. aastal: õunad kallid, müüa ei osata

1 min lugemist
Õun. FOTO: Toomas Huik

Möödunud kare talv tegi meil palju kahju eriti viljapuuaedades. Pirnid ja ploomid on pea täiesti rikutud ja uut vilja võib loota hiljem, kui noored puud kasvavad viljakandvaks, kuna kirsid vahest suudavad välja põdeda. Möödunud talve mõjul on tänavune puuviljasaak väike. Õunu saame ainult Lõuna-Eestist: Pärnu, Valga, Võru ja Petserimaalt.

Tartumaal oli õunu ainult paiguti ja vähemal arvul. Saaremaal on ka õunu saadud, kuid need ei tule siseturule, vaid veetakse laevameeste poolt vähehaaval Soome.

Siseturule toimetakse õunu nii kuidas: kottes, kastes ja isegi lahtiselt vankris vedu pole uudiseks. Niisugune otstarbekohata ja viljahävitav transporteerimisviis on meil võimalik seepärast, et saaduste väikese pakkumise tõttu ei saa sel alal turg üles seada karmimaid nõudmisi. Teiselt poolt ka meie ostjaskond vähenõudlik. Väga harva kuuldub kindla õunasordi nõudmist. Ostetakse söödakse kõike, mis saadaval ja mis maitseliselt vähegi süüa annab. Turu vähenõudlikkuse tõttu pole siis ka aiasaaduste siseturule toimetamisel märgata edu pakkumise alal.

Õunte hind on tänavu eriliselt kõrge, kuid ühtlasi ka väga mitmekesine. Vilja headuse järele makstakse puudast 4-8 krooni ja üksikuil juhtudel isegi enam. Kauplustes sünnib viljamüük enamalt jaolt tükiviisi, sest see võimaldab kallist viljast kergemini saada lahti, kuna hinna kalliduse tõttu suuremal arvul vähe ostetakse. 25.10.1929

Seotud lood
    21.02.2020 22.02.2020
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
    LOGI SISSE
    Sul ei ole kontot?
    Loo Minu Meedia konto