Sisukord
Kultuur
Postimees
25.10.2016
Eesti Alkoturiste pannakse jälgima kaamerad (20) Politsei uus kärpekava koondab juhte (2) Leiger hakkab peagi Eesti poole liikuma Harju maakohus mõistis suuravarii põhjustaja tingimisi vangi Minister lubas EKI ja TÜ liitmist põhjalikult kaaluda Majandus Pool ERMi eelarvest kulub muuseumihoone ülalpidamisele (6) IMF soovitab riigitöötajate arvu kiiremini vähendada (3) Talendijaht L’Orealis: noored ei viitsi töövestlusele tulla Välismaa Vargad eemale Kabuli moodi: autol rehvid puruks KOHALIK VAADE: Hispaania valitsuskriis saab lõpuks lahenduse Prantsusmaa asus Calais’ Džunglit sulgema Hispaania ministrid peavad Vene sõjalaevade võõrustamise eest vastust andma Bulgaarias arenes põgenike rahulolematus protestideks Venemaa ehitab endale kaitsekilpi Aleppost Arktikani Arvamus Ahto Lobjakas: prantsuse paabel Deutsche Welle Vene osakonna juht: ma kardan, et Kreml on kaotanud reaalsustaju (11) Marti Aavik: kas küüditamine oli õigustatud, Yana Toom? (55) Juhtkiri: Kuidas teha riigireformi? Politsei näitab eeskuju Postimees 1929. aastal: õunad kallid, müüa ei osata Keeleteadlaste üleskutse: kas siis selle maa keel polegi enam tähtis? (6) Nils Niitra: madallend vahendatud reaalsuses Kultuur Biffy Clyro: šotlastele meeldib kaevelda Sport Ebanormaalselt pika dopinguloo uus peatükk (2) Noored kuked jäävad veel ettemääratud finalistide varju Kas poolsoomlasest saaks vääriline vormel-1 sarja maailmameister? Klavan peaks tõusma kuuajalise pausi järel taas algkoosseisu Tarbija Mis on järgmised sammud Marsi-võidujooksus? (1) Tartu Tartmuse direktor uurib New Yorgi kunstielu Ettelugemise võitis x-faktoriga Tartu tüdruk Supilinnas on müüa olematu korter Tänavahooldajad lubasid esimeseks lumesajuks valmis olla (1) Elluastujad jumalale suuri lootusi ei pane Tähtvere vald teeb uusi ühinemisettepanekuid Tartu ei kavatse panna tänavaile kasutatud riiete konteinereid Meelelahutus Koomiks Sudoku

Biffy Clyro: šotlastele meeldib kaevelda

3 min lugemist
Biffy Clyro. Vasakult James Johnston, Simon Neil ja Ben Johnston FOTO: Austin Hargrave

Neljapäeval Tallinnas esinev Biffy Clyro koosneb kolmest isikust: lauljast ja kitarristist Simon Neilist ning kaksikvendadest James ja Ben Johnstonist, kes mängivad vastavalt bassi ja trumme. Nende rokkmuusika on selline, mis nõuab mängijatelt head pillikäsitsemisoskust, selles sisalduvad progeroki elemendid. Muusikaauhindu on nad saanud üksjagu, plaategi on müüdud ja kontsertidel on neil energiat rohkem kui plaatidelgi.

Tellijale Tellijale

Räägin juttu James Johnstoniga, kelle olen veel üsna hilisel õhtutunnil telefoni otsa saanud. Biffy Clyro on pärit 45 000 elanikuga Šoti linnakesest ja Jamesi keel meenutab mulle üsna palju filmi «Trainspotting», mis omakorda tähendab seda, et arusaamiseks on vaja natuke ka dešifreerida. Ehkki ta tunnistab intervjuus ennast kaeblejarahva liikmeks, tundub ta olevat pehmem kui vein.

Aeg on juba küllalt hiline. Viimane kord, kui kedagi nii hilja intervjueerisin, oli selleks suurepärane USA metal-bänd Mastodon. Olin suutnud selleks ajaks ka end võrdlemisi purju juua, sest aeg oli igav oodata. Ütlesin siis Mastodoni mehele, et olen pisut purjus, loodan, et ta ei pahanda. Tema vastas, et see on väga OK.

Palun vabandust, et pidid nii kaua ootama.

24.10.2016 26.10.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto