Sisukord
Talisport
Postimees
25.10.2016
Eesti Alkoturiste pannakse jälgima kaamerad (20) Politsei uus kärpekava koondab juhte (2) Leiger hakkab peagi Eesti poole liikuma Harju maakohus mõistis suuravarii põhjustaja tingimisi vangi Minister lubas EKI ja TÜ liitmist põhjalikult kaaluda Majandus Pool ERMi eelarvest kulub muuseumihoone ülalpidamisele (6) IMF soovitab riigitöötajate arvu kiiremini vähendada (3) Talendijaht L’Orealis: noored ei viitsi töövestlusele tulla Välismaa Vargad eemale Kabuli moodi: autol rehvid puruks KOHALIK VAADE: Hispaania valitsuskriis saab lõpuks lahenduse Prantsusmaa asus Calais’ Džunglit sulgema Hispaania ministrid peavad Vene sõjalaevade võõrustamise eest vastust andma Bulgaarias arenes põgenike rahulolematus protestideks Venemaa ehitab endale kaitsekilpi Aleppost Arktikani Arvamus Ahto Lobjakas: prantsuse paabel Deutsche Welle Vene osakonna juht: ma kardan, et Kreml on kaotanud reaalsustaju (11) Marti Aavik: kas küüditamine oli õigustatud, Yana Toom? (55) Juhtkiri: Kuidas teha riigireformi? Politsei näitab eeskuju Postimees 1929. aastal: õunad kallid, müüa ei osata Keeleteadlaste üleskutse: kas siis selle maa keel polegi enam tähtis? (6) Nils Niitra: madallend vahendatud reaalsuses Kultuur Biffy Clyro: šotlastele meeldib kaevelda Sport Ebanormaalselt pika dopinguloo uus peatükk (2) Noored kuked jäävad veel ettemääratud finalistide varju Kas poolsoomlasest saaks vääriline vormel-1 sarja maailmameister? Klavan peaks tõusma kuuajalise pausi järel taas algkoosseisu Tarbija Mis on järgmised sammud Marsi-võidujooksus? (1) Tartu Tartmuse direktor uurib New Yorgi kunstielu Ettelugemise võitis x-faktoriga Tartu tüdruk Supilinnas on müüa olematu korter Tänavahooldajad lubasid esimeseks lumesajuks valmis olla (1) Elluastujad jumalale suuri lootusi ei pane Tähtvere vald teeb uusi ühinemisettepanekuid Tartu ei kavatse panna tänavaile kasutatud riiete konteinereid Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ebanormaalselt pika dopinguloo uus peatükk

3 min lugemist
Kristina Šmigun-Vähi FOTO: Postimees.ee

Kristina Šmigun-Vähi ümber käiv dopingusaaga on veninud ebanormaalselt pikale. Avalikkust šokeerinud võimalik dopingulugu tuli ilmsiks juba vahetult enne Sotši olümpiat, ent pärast seda on ametlikes väljaütlemistes valitsenud vaikus. Nii kaks ja pool aastat. Eile levis aga uudis, mis annab lootust, et teadmatus saab ükskord ometi läbi. 

Tellijale Tellijale

Norra TV2 avalikustas uudise, et Šmigun-Vähi juhtumit hakatakse arutama alanud nädalal rahvusvahelises spordiarbitraažis (CAS). Senisega võrreldes on see vähemalt mingigi samm edasi. Väite taga seisab Maailma Antidopinguagentuuri (WADA) sportlaskomisjoni juht Beckie Scott, samuti endine tippsuusataja.

Sellega kogu info ka piirdub ning Scott ei osanud midagi sisulist lisada. «WADA-le antakse teada, kui kohtuotsus on langetatud. Alles siis saame teemat kommenteerida,» nentis Scott. Ta ei osanud prognoosida, kui pikaks võib asja arutamine venida. «Kõik oleneb sellest, kui keerulise juhtumiga on tegemist.»

WADA-l pole asjast täielikku ülevaadet, sest nad pole arutelus osaline. Seepärast saavadki nad rääkida vaid umbkaudset juttu ning selgitada protseduuri. Samas on osavad advokaadid Šmigun-Vähi loos ka kõik tavapärased tärminid ja tegevused pea peale pööranud. Väidetavalt on Šveitsist pärit advokaatide üks nõudmisi ka see, et ei kahekordne olümpiavõitja ega keegi tema lähikonnast kommenteeri teemat. Ilmselt kehtib sama keeld kohtu kaudu ka teisele osapoolele.

24.10.2016 26.10.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto