Sisukord
Eesti
Tänane leht
29.10.2016
Eesti Perearst otsib ise haigla digiregistratuurist vastuvõtuaja (2) Eesti haiged saavad arsti juurde masuaegse säästukava järgi (5) Horoskoop Mälumäng Palju õnne Dilbert Huligaan lahendas riiu kurikahoobiga Male Europarlament vaeb kellakeeramise mõttekust Laevakaitsjate kapten võitleb India vangistuses vähiga Hõõrdejõuga arvestav president Politsei palub abi kadunud tüdrukute leidmisel Eesti lühiuudised Majandus Saksa minister: ELi põllumajandus ei saaks toetusteta hakkama (1) Põllumeeste toetuste süsteem vajab ühtlustamist (2) Välismaa Aralsk ootab koju oma sadat kalalaeva (1) KOHALIK VAADE: Raha ja korruptsioon kuurortlinnas Võidujooksu Élyséesse juhivad Juppé ja Le Pen Arvamus Postimees 1996. aastal: must kroonika: vana naine võitis röövlid Peeter Järvelaid: Eesti maamehe õigusmaailm Juhtkiri: loomad kaubamajas ja lollid liikluses Neeme Korv: 400 x AK Jelena Skulskaja: isegi täitsa noortest saavad kord vanurid (2) Riigikapitalismi õis (3) EKI keelekool: kust on pärit eesti keele tüved? (2) Ahto Lobjakas: võibolla pole meid olemas Kultuur Eesti kultuuri täheatlas: maarahvast eestlasteks Ärasurnud maailma tüsistused Suur aken varjatud valguse ajaloos Üks omapärane tüdruk Nädala plaat. Proto-popi mõjutustega post-pop Aja auk. Tüütu Björk Vaata, emme! Kiilakas tädi! Nädala plaat. Vaiko Epliku luksuslik tihedus Sport Kalev/Cramo alistas hea teise poolajaga karika veerandfinaalis Rapla Spordi lühiuudised Superhoos Ott Tänak jahib karjääri neljandat pjedestaalikohta Rio olümpia dopingukontroll kui hale nali Hunt usub helgesse tulevikku Uued detailid Johaugi loos AK Suur aken varjatud valguse ajaloos Eesti kultuuri täheatlas: maarahvast eestlasteks Üks omapärane tüdruk Ärasurnud maailma tüsistused Peeter Langovitsi tagasivaade: Nüüd hakati Eesti teid teisiti remontima (3) Peeter Järvelaid: Eesti maamehe õigusmaailm Nädala plaat. Proto-popi mõjutustega post-pop Veneetsia muusikabiennaali päevik Aja auk. Tüütu Björk Vene politoloog: impeerium on vene identiteedi lahutamatu osa (21) Priit Pikamäe: Päevad, mis ajendasid küsima (1) Tarmo Uustalu: kas tehismõistus peaks aru andma? (2) Nädala plaat. Vaiko Epliku luksuslik tihedus Arter Postimehe nädalahoroskoop 29. oktoober – 4. november Kuri kloun jõudis Eestisse (21) Peaminister võtab naise. Enne kummutab vandenõujutud Kartulist, pisut teistmoodi Viis eredamat hetke Tallinna moenädalalt Ilona Leib: sõpruse mõõt Anastassia Kovalenko võitleb miljonite eurode ja sajandiksekundite pärast (1) Kellega koos me sõidame? Kurbade armastajate duell Kaie Kõrb: Keha on balletis ülioluline Karlsson katuselt seda ei andestaks Tassike šokolaadi terveks päevaks Mida vähem muretsed, seda õnnelikum oled Eesti julge nelik pingutas püstloodis kaljul tormiga võidu Teeme lolli teleka targaks! (2) Pühapiltide kannatlik päästmine Cadillac CT6 - härra suursaadik (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kellega koos me sõidame?

5 min lugemist
FOTO: Artur Kuusi illustratsioon

Arter uuris, kes on need tegelased, kellega me harvemini või sagedamini bussi, rongi, lennukit või muud liiklusvahendit jagame.

Tellijale Tellijale

Tüütu laps

Probleeme on ühtviisi nii pikkade kui ka lühikeste jalgadega. Pikkadega siis, kui need on sinu enda omad, nii et põlved suruvad vastu eesistuja seljatuge. Kui siis eesistuja oma seljatoe sulle mürtsti! sülle langetab, võid tänada õnne, kui ta oma hoolimatu manöövriga su põlvi ei purusta. Lühikeste jalgadega on häda siis, kui need kuuluvad sinu taga istujale. Jah, jutt käib lastest. Siis tuleb olla valmis, et saad mitu pauku vastu selga. Allameetritegelane arvab, et jalgadega seljatoe prõmmimine käib sõidu juurde. Tema on laps, talle ei saa seda väga pahaks panna. Küll on kurjast, kui allameetritegelase saatja, tavaliselt ema või isa, ei saa aru, et laps teeb midagi vääääga valesti.

Ja oleks see ainus probleem. Nad ka jonnivad – ja vanemad ei liiguta pahatihti lillegi, et last ohjeldada. Ei saa ju last keelamise ja korralekutsumisega traumeerida. Muidugi on lapsel ühissõidukis igav, sest tuleb pikalt paigal istuda. Siis ulatab vanem talle rahustuseks tahvelarvuti ning järgmise tunni või poolteist või koguni kaks saavad kõik ülejäänud kuulda neid imetabaseid, kuid tüütuseni korduvaid elektroonseid hääli, mis mängudega kaasas käivad – ja mida lapsevanem ei taipa vaikseks keerata. Sest ta teab: sel juhul hakkaks laps ju veelgi kõvema häälega jonnima.

28.10.2016 31.10.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto