Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Harju maakohus mõistis suuravarii põhjustaja tingimisi vangi

Harju maakohus mõistis eilsel istungil süüdi ja mõistis tingimisi vanglakaristuse 23-aastasele Gregor Kobingile (praeguse nimega Oliver Kobing), kes põhjustas möödunud aasta maikuus Tallinna Keskturu juures 13 vigastatuga suuravarii.

Tellijale Tellijale

Kohus mõistis noormehe süüdi liiklusnõuete rikkumises, millega on ettevaatamatusest tekitatud mitmele inimesele raske tervisekahjustus, ning määras talle karistuseks neli aastat tingimisi vangistust. Lühimenetluse tõttu vähendati karistust kolmandiku võrra, seega on lõplik karistus kaks aastat ja kaheksa kuud. See aga ei kuulu täitmisele, kui Kobing ei pane kolme aasta jooksul toime uut kuritegu.

Prokurör Rainer Amur soovinuks, et kohus mõistaks süüalusele kaheksa kuud šokivangistust, ent kohus ei pidanud sellist karistust õigeks. Kohtunik põhjendas kohtusaalis otsust ette lugedes, et juhtunust on möödas juba poolteist aastat ning Kobing on selle aja jooksul käitunud igati seaduskuulekalt. Ka pärast teo toimepanemist ei nõudnud prokuratuur Kobingu kohest vahistamist, samuti ei kohaldatud talle tõkendit, mis on raskete kuritegude korral reegliks.

24.10.2016 26.10.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto