Sisukord
Arvamus
Tänane leht
26.10.2016
Eesti Ebareaalsed tähtajad teevad tee-ehitajad murelikuks (3) Mälumäng Võltsruupiate vahetamine tõi Tavidile suure kahju (5) Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Oravad loodavad mugavat purelemist (5) Tagakülg Eesti elanikel napib teadmisi hädaolukorraks Haiglad on hädas ravi vastustavate patsientide ohjeldamisega Kolme abituriendi elu nõudnud avarii põhjus jääb ilmselt saladuseks (4) Hukkunud sõprade huvid: filmindus, ajakirjandus, ajalugu Liikluspolitseinik: noored mehed kipuvad oma võimeid üle hindama Majandus Nissani ja Renault’ juht haaras ka Mitsubishi rooli Majanduse lühiuudised Kruuda tegi Tere võlausaldajale ninanipsu Välismaa Talupojad tõmbasid leedu linnarahvale koti pähe Välismaa lühiuudised 26.10.2016 KOHALIK VAADE: Kas väike Valloonia saadab CETA prügikasti? NATO Vene laevade võõrustamist ei arvusta (2) Arvamus Õiguskantsler Ülle Madise: presidendi otsevalimine tooks priiskava show' ja silmamoondused (54) Erkki Bahovski: lämmatamine või käpikud? (3) Päeva karikatuur: õigusemõistmine päevavalgele Juhtkiri: tunneme kaasa Joosep Värk: istungid avalikuks (1) Ragne Kõuts: maakonnaleht ja omavalitsuse infoleht – «kõlvatu» konkurents? Postimees 1935. aastal: revolutsioon Kreetal? Sport Peep Pahv: kummalise kohtu ebausaldusväärsed reeglid (2) Rahasadu Singapuris ja domineerija kadumine Sportlased teevad ise ajakirjandust Küsimus Eesti jalgpalliturul: kes on valmis järgmiseks sammuks? Tallinn Ebareaalsed tähtajad teevad tee-ehitajad murelikuks (3) Tarbija Kolm tervise jaoks üliolulist hormooni Kõike tasuks süüa mõistlikes kogustes Tartu Mees jättis külmas vees elu Kolme lapsega perekond ehitab liikluslinnakut Ilm keerab soojemaks tagasi Jõulusära jõuab tänavu ka äärelinna Sõbrad aitavad uputuses kannatanud sõpru Vastses loomekeskuses saab keevitada ja kududa, freesimisest rääkimata Tugipere ema ja isa südamesse mahub ka tumeda minevikuga laps (1) Lapse saatust muutev otsus, mis seob pere kogu eluks Kasuperede mentor: ainult heast tahtest ei piisa Maanteeamet pooldab neljarajalist teed Tartust Tallinna (6) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Erkki Bahovski: lämmatamine või käpikud?

2 min lugemist
Diplomaatia peatoimetaja Erkki Bahovski. FOTO: Mihkel Maripuu / Postimees

Teate küll neid jutte, et Euroopa Liit lämmatab kõiki oma käskude-keeldudega. Või siis on igal pool pukis käpikud, kes koogutavad Brüsseli suunas. Ei oskagi öelda, kumb versioon on populaarsem – kas lämmatamine või käpikud. Võib panna kokku: lämmatatud käpikud.

Tellijale Tellijale

Millegipärast pole kumbki – või siis ka too kolmas, hübriidne – versioon jõudnud Valloonia parlamendini, kes 20. oktoobril hülgas Euroopa Liidu ja Kanada vabakaubanduslepingu. Midagi on valesti – Euroopa Liit pidi olema ju superriik, kes liikmesriikidel midagi ise otsustada ei lase. Valloonia pole isegi mitte liikmesriik, vaid ühe liikmesriigi osa kolme miljoni elanikuga.

Kui Euroopa Liit oleks superriik, nagu meile üritatakse mõnel pool kangesti väita, ei oleks saanud üldse juhtuda Brexitit. Ka seda, et hollandlased hääletasid maha Euroopa Liidu ja Ukraina assotsiatsioonilepingu.

Meeldib meile või mitte, aga Itaalia pani piduri Euroopa Liidu võimalikele sanktsioonidele Venemaale seoses viimase tegevusega Süürias. Itaalia enda plaanid Euroopa Liidu armeest aga pandi praeguseks kalevi alla, sest see idee ei meeldinud enamikule Euroopa Liidu kaitseministritele. Tundub ikka superriigina?

25.10.2016 27.10.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto