Sisukord
Kultuur
Postimees
27.10.2016
Eesti Kose vallas läks tuleroaks lipumastivabrik Eesti lühiuudised Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Halduskulud kerkisid kui pärmiga Kallas sooviks kohta erakonna juhatuses (1) Tagakülg Oravad ja auesimees rääkisid suud puhtaks Majanduse lühiuudised Savisaar käis linnavalitsuses ja sõitis Moskvasse Pättide jalavarjud koondatakse politsei andmebaasi Andmekaitse tõttu veninud ühistranspordiuuring saab kevadeks valmis Riik maksab sama töö eest Tallinnas ja mujal erinevat palka (12) Majandus Majanduse lühiuudised Eesti Pank hoiatab hoiu-laenuühistutega seotud riskide eest (1) Marati uued omanikud tahavad tõsta brändi tuntust Jaanus Vihand: ühistuline ettevõtlus hoiab ära rumalad otsused Välismaa Meedia surve tõi Ceuta-probleemi NATOsse Kogu liitlaspataljon on platsis hiljemalt Kevadtormiks ISIS valis Boko Haramile uue juhi Välismaa lühiuudised 27.10 Arvamus Inge Suder: meditsiin arstib ka majandust Priit Humal: Rail Balticu praegune lahendus vääribki kriitikat (5) Juhtkiri: madalam palk Tallinnast ääremaale ei meelita Raul Heido: peame perevägivalda kuriteoks, aga vägivallatsejat kurjategijaks ei pea? (2) Jaak Urmet: elu ilma laikideta (1) Postimees 1991. aastal: elu on 3,7 korda kallim Kultuur Meele(olu)line ja pingevaba keskpäevane teatriõhtu Sport Spordi lühiuudised Tartu kaotas Prantsusmaal suurelt Varumeeste lahingus röövis penalti Klavanilt nullimängu Supertiimi hooaeg algas masendavalt Treenerite seas levinud seksimüüt lükati teaduslikult ümber Kangert jätkab ikkagi abimehena: mulle meeldib see roll Kas loos luhtas Eesti võrkpallurite suure võimaluse? Tallinn Andmekaitse tõttu veninud ühistranspordiuuring saab kevadeks valmis Tarbija Koduloomad muutuvad aina eksootilisemaks Tüütud lutikad tungivad taas kodudesse Tartu On viimane aeg kinnitada lapse huviringis osalemine Legendaarne vutimängija annab lahkumisetenduse Peetri kooli ajaloolise maja taastamine algas lammutusega Ettepanek: nädalavahetusel tulgu prügiauto aia taha hiljem Vanaemad – vutt-vutt-vutt perekooli! Inimene püüab kuivendamisega rikutud soid loodusele tagasi anda Meelelahutus Koomiks Sudoku

Meele(olu)line ja pingevaba keskpäevane teatriõhtu

3 min lugemist
«MeeleKolu». Autorid ja esitajad Helen Reitsnik, Kärt Tõnisson, Tiina Mölder, Triin Lilleorg, Ajjar Ausma, Päär Pärenson ehk ZUGA Ühendatud Tantsijad. FOTO: Laura Arum-Lääts

Ma ei tea, kui suurt hulka (eelkõige) nooremat teatripublikut on ZUGA tantsijad aastate jooksul mõjutanud ja raske on mõõta nende tegevuse vilju, kuid selge on see, et neile (või üleüldse kehalisema teatri viljelejatele) omane etenduskunst on esmalt vajalik kohaliku teatrikunsti mitmekesisuse aspektist vaadatuna. Ning seejärel võime juba rahulikumalt juurelda või jälgida, kas üldse või mil moel ZUGA või näiteks Nukuteatri pakutav noore vaataja elu arendab, parandab või teeb midagi muud.

Tellijale Tellijale

Teada ju on, et kui teatriga üleüldse tahta mingitki pikaajalisemalt mõjuvat märki tekitada, saab seda tekitada just üsna nooresse vaatajasse. Ei oska öelda, kas seda saab teha paremini sõna, nuku või kehaga, küll aga seda, et nii nagu tervemõistuslik inimene ikka, tahab ka noor vaataja kogeda võrdselt naerva ja nutva maski sügavusi ja võlusid.

ZUGAst rääkides on see maski-jutt muidugi kohatu, sest üks sammas, millele nad vähemalt oma noortele vaatajatele suunatud tegevuses toetuvad, on just maskidest loobumine. Kuigi ega tantsijad väga maskidega seostugi, nende rahva ette tulek ja olek on juba eos isiklikumat laadi (mäng), mil vahel see isiklikkus häirib, vahel mitte. Nii nagu ZUGA eelmised lastele suunatud ettevalmistatud koosviibimised, on ka nüüdne «MeeleKolu» vaba pingest, mis tavaliselt, kas või peaaegu märkamatuna, näitaja ja vaataja vahel ikkagi valitseb.

26.10.2016 28.10.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto