Sisukord
Välismaa
Postimees
26.10.2016
Eesti Ebareaalsed tähtajad teevad tee-ehitajad murelikuks (3) Mälumäng Võltsruupiate vahetamine tõi Tavidile suure kahju (5) Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Oravad loodavad mugavat purelemist (5) Tagakülg Eesti elanikel napib teadmisi hädaolukorraks Haiglad on hädas ravi vastustavate patsientide ohjeldamisega Kolme abituriendi elu nõudnud avarii põhjus jääb ilmselt saladuseks (4) Hukkunud sõprade huvid: filmindus, ajakirjandus, ajalugu Liikluspolitseinik: noored mehed kipuvad oma võimeid üle hindama Majandus Nissani ja Renault’ juht haaras ka Mitsubishi rooli Majanduse lühiuudised Kruuda tegi Tere võlausaldajale ninanipsu Välismaa Talupojad tõmbasid leedu linnarahvale koti pähe Välismaa lühiuudised 26.10.2016 KOHALIK VAADE: Kas väike Valloonia saadab CETA prügikasti? NATO Vene laevade võõrustamist ei arvusta (2) Arvamus Õiguskantsler Ülle Madise: presidendi otsevalimine tooks priiskava show' ja silmamoondused (54) Erkki Bahovski: lämmatamine või käpikud? (3) Päeva karikatuur: õigusemõistmine päevavalgele Juhtkiri: tunneme kaasa Joosep Värk: istungid avalikuks (1) Ragne Kõuts: maakonnaleht ja omavalitsuse infoleht – «kõlvatu» konkurents? Postimees 1935. aastal: revolutsioon Kreetal? Sport Peep Pahv: kummalise kohtu ebausaldusväärsed reeglid (2) Rahasadu Singapuris ja domineerija kadumine Sportlased teevad ise ajakirjandust Küsimus Eesti jalgpalliturul: kes on valmis järgmiseks sammuks? Tallinn Ebareaalsed tähtajad teevad tee-ehitajad murelikuks (3) Tarbija Kolm tervise jaoks üliolulist hormooni Kõike tasuks süüa mõistlikes kogustes Tartu Mees jättis külmas vees elu Kolme lapsega perekond ehitab liikluslinnakut Ilm keerab soojemaks tagasi Jõulusära jõuab tänavu ka äärelinna Sõbrad aitavad uputuses kannatanud sõpru Vastses loomekeskuses saab keevitada ja kududa, freesimisest rääkimata Tugipere ema ja isa südamesse mahub ka tumeda minevikuga laps (1) Lapse saatust muutev otsus, mis seob pere kogu eluks Kasuperede mentor: ainult heast tahtest ei piisa Maanteeamet pooldab neljarajalist teed Tartust Tallinna (6) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Talupojad tõmbasid leedu linnarahvale koti pähe

6 min lugemist
Eelmistel parlamendivalimistel vaid ühe, kuid nüüd 54 kohta võitnud Talurahva ja Roheliste Liidu liider Ramūnas Karbauskis pühapäeval ajakirjanike piiramisrõngas. FOTO: SCANPIX

«Kus on minu talupojariided?» Nii kõlas üleeile Leedus levinud nali. Kui juhtusid neil päevil nägema pilti õlgkübarate ja hangudega poseerivatest leedukatest, siis tea – tegu pole mingi kohaliku festivali ega uhke halloween’i kostüümiga. See on hoopis valimistejärgne šokk ja naer läbi pisarate.

Tellijale Tellijale

Toimuvat võib pidada pilkeks Leedu poliitika tuleviku kohta. Möödunud pühapäeval luhtusid lootused uue, Facebooki-põlvkonna poliitika järele. Sellise poliitika järele, mis üritab olla rohkem Eesti moodi ning mis andis kahe nädala eest pärast esimest valimisvooru nii palju lootust. Asi on ametlik: Facebooki-hääletajad ja peamised parteid kaotasid. Külarahvas võitis.

Talurahva ja Roheliste Liit noppis teises valimisvoorus mäekõrguse ja ootamatu võidu, teenides seimis tervelt 54 kohta ning sillutades tee koalitsioonivalitsuse moodustamiseks. Erakond, millel puuduvad selged väärtused ning mille vaated on kohati hirmutavad, mängiks seal juhtrolli.

Ehkki 54 kohta pole piisav, et kindlustada 141-kohalises parlamendis enamust, aitab see läbirääkimistel puhtalt oma massiga kaasa. Ükskõik milline teine partei peaks leppima väikese venna rolliga.

25.10.2016 27.10.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto