L, 26.11.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Talupojad tõmbasid leedu linnarahvale koti pähe

Vaidas Saldžiūnas
Talupojad tõmbasid leedu linnarahvale koti pähe
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Eelmistel parlamendivalimistel vaid ühe, kuid nüüd 54 kohta võitnud Talurahva ja Roheliste Liidu liider Ramūnas Karbauskis pühapäeval ajakirjanike piiramisrõngas.
Eelmistel parlamendivalimistel vaid ühe, kuid nüüd 54 kohta võitnud Talurahva ja Roheliste Liidu liider Ramūnas Karbauskis pühapäeval ajakirjanike piiramisrõngas. Foto: SCANPIX

«Kus on minu talupojariided?» Nii kõlas üleeile Leedus levinud nali. Kui juhtusid neil päevil nägema pilti õlgkübarate ja hangudega poseerivatest leedukatest, siis tea – tegu pole mingi kohaliku festivali ega uhke halloween’i kostüümiga. See on hoopis valimistejärgne šokk ja naer läbi pisarate.

Toimuvat võib pidada pilkeks Leedu poliitika tuleviku kohta. Möödunud pühapäeval luhtusid lootused uue, Facebooki-põlvkonna poliitika järele. Sellise poliitika järele, mis üritab olla rohkem Eesti moodi ning mis andis kahe nädala eest pärast esimest valimisvooru nii palju lootust. Asi on ametlik: Facebooki-hääletajad ja peamised parteid kaotasid. Külarahvas võitis.

Talurahva ja Roheliste Liit noppis teises valimisvoorus mäekõrguse ja ootamatu võidu, teenides seimis tervelt 54 kohta ning sillutades tee koalitsioonivalitsuse moodustamiseks. Erakond, millel puuduvad selged väärtused ning mille vaated on kohati hirmutavad, mängiks seal juhtrolli.

Ehkki 54 kohta pole piisav, et kindlustada 141-kohalises parlamendis enamust, aitab see läbirääkimistel puhtalt oma massiga kaasa. Ükskõik milline teine partei peaks leppima väikese venna rolliga.

Märksõnad
Tagasi üles