Sisukord
Sport
Tänane leht
26.10.2016
Eesti Ebareaalsed tähtajad teevad tee-ehitajad murelikuks (3) Mälumäng Võltsruupiate vahetamine tõi Tavidile suure kahju (5) Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Oravad loodavad mugavat purelemist (5) Tagakülg Eesti elanikel napib teadmisi hädaolukorraks Haiglad on hädas ravi vastustavate patsientide ohjeldamisega Kolme abituriendi elu nõudnud avarii põhjus jääb ilmselt saladuseks (4) Hukkunud sõprade huvid: filmindus, ajakirjandus, ajalugu Liikluspolitseinik: noored mehed kipuvad oma võimeid üle hindama Majandus Nissani ja Renault’ juht haaras ka Mitsubishi rooli Majanduse lühiuudised Kruuda tegi Tere võlausaldajale ninanipsu Välismaa Talupojad tõmbasid leedu linnarahvale koti pähe Välismaa lühiuudised 26.10.2016 KOHALIK VAADE: Kas väike Valloonia saadab CETA prügikasti? NATO Vene laevade võõrustamist ei arvusta (2) Arvamus Õiguskantsler Ülle Madise: presidendi otsevalimine tooks priiskava show' ja silmamoondused (54) Erkki Bahovski: lämmatamine või käpikud? (3) Päeva karikatuur: õigusemõistmine päevavalgele Juhtkiri: tunneme kaasa Joosep Värk: istungid avalikuks (1) Ragne Kõuts: maakonnaleht ja omavalitsuse infoleht – «kõlvatu» konkurents? Postimees 1935. aastal: revolutsioon Kreetal? Sport Peep Pahv: kummalise kohtu ebausaldusväärsed reeglid (2) Rahasadu Singapuris ja domineerija kadumine Sportlased teevad ise ajakirjandust Küsimus Eesti jalgpalliturul: kes on valmis järgmiseks sammuks? Tallinn Ebareaalsed tähtajad teevad tee-ehitajad murelikuks (3) Tarbija Kolm tervise jaoks üliolulist hormooni Kõike tasuks süüa mõistlikes kogustes Tartu Mees jättis külmas vees elu Kolme lapsega perekond ehitab liikluslinnakut Ilm keerab soojemaks tagasi Jõulusära jõuab tänavu ka äärelinna Sõbrad aitavad uputuses kannatanud sõpru Vastses loomekeskuses saab keevitada ja kududa, freesimisest rääkimata Tugipere ema ja isa südamesse mahub ka tumeda minevikuga laps (1) Lapse saatust muutev otsus, mis seob pere kogu eluks Kasuperede mentor: ainult heast tahtest ei piisa Maanteeamet pooldab neljarajalist teed Tartust Tallinna (6) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Peep Pahv: kummalise kohtu ebausaldusväärsed reeglid

2 min lugemist
Kristina Šmigun-Vähi Torino olümpiamängudel võidetud kuldmedaliga. FOTO: Raigo Pajula

Rahvusvaheline spordiarbitraaži kohus (CAS) on üks väga kummaline nähtus. Nime põhjal võiks arvata, et tegemist on läbipaistva õigust mõistva ühendusega, kuid tegelikkus on hoopis midagi muud. CASi tegevust varjutab salastatus ja varjamine – suurest hulgast käimasolevatest protsessidest ei saa avalikkus kunagi teada. Paraku külvatakse salatsemisega segadust ja teadmatust. Valitseb oht, et nii mõnigi kas või ühe riigi kogukonna jaoks lahendamist vajav küsimus jääbki avalikkuse silmis õhku rippuma. 

Tellijale Tellijale

Eestlasi puudutab CASi tegevus kõige otsesemalt seoses Kristina Šmigun-Vähi dopingujuhtumi arutamisega. Esmaspäeval väitsid mõned allikad, et kahekordse olümpiavõitja juhtum tuleb arutusele, kuid ametlikust istungite nimekirjast selle kohta märget ei leia. See, mis tavapärases kohtupraktikas oleks mõeldamatu, näib sportlastega seotud vaidlusküsimustega tegelevatele inimestele normaalne. Salatsemist põhjendatakse sportlaste kaitsmisega.

25.10.2016 27.10.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto