N, 1.12.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Võltsruupiate vahetamine tõi Tavidile suure kahju

Joosep Värk
, reporter
Võltsruupiate vahetamine tõi Tavidile suure kahju
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 5
Kokku viis Rainer Viljamaa Tavidi valuutavahetuspunkti umbes 10 000 tuhanderuupiast rahatähte, mis osutusid aga hoolikamal kontrollimisel võltsinguteks.
Kokku viis Rainer Viljamaa Tavidi valuutavahetuspunkti umbes 10 000 tuhanderuupiast rahatähte, mis osutusid aga hoolikamal kontrollimisel võltsinguteks. Foto: Politsei

Mullu jaanuaris astus Tavidi Tallinnas Aia tänaval asuva valuutavahetuspunkti uksest sisse Rainer Viljamaa, kaasas ligi 4,1 miljonit India ruupiat – täpsemalt oli tal kaasas 4096 tuhanderuupiast rahatähte, mille ta vahetas ligi 54 000 euro vastu. Arvestades, et Tavidil on Eestis seitse esindust ning neis tehakse iga päev keskmiselt vaid üks tehing ruupiatega, ei saanud seda pidada tavaliseks. Eriti summat arvestades.

Seetõttu kontrollis teller rahatähti spetsiaalse masinaga ning vaatas üle käsitsi. Kontroll näitas, et tegu on ehtsate ruupiatega, ja Viljamaa sai kopsaka rahasumma kätte, lahkudes sellega nelja tuule poole.

Mõni päev hiljem tuli Viljamaa tagasi, seekorda juba 6696 tuhanderuupiasega ehk ligi 6,7 miljoniga. Jälle tehti rahatähtedele kontroll ning seegi näitas, et raha kõlbab küll.

Märksõnad
Tagasi üles